وسعت مغز انسان

دانشمندان علوم اعصاب به تازگی شروع به درک شبکه پیچیده بیش از 100 تریلیون اتصال درخشان در مغز انسان کرده اند. شکر چیزی بیش از انرژی برای حفظ عملکرد مغز است. قندهای هوشمند و قندهای بد تأثیر متفاوتی بر مغز دارند.

وسعت مغز شما و شلیک سیناپس آن را می توان به کهکشان راه شیری و ستاره های بی شمار آن تشبیه کرد. وقتی به عملکرد مغز فکر می کنم و آن را با شکوه سحابی مارپیچی یا سوپر نوا مقایسه می کنم، از طراحی فوق العاده شگفت زده می شوم. ابرنواختر، با وسعت حدود 300 سال نوری، مانند سیناپس در ذهن خداست. درخشندگی و وسعت مغز شما هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

در سال 1998، مقاله‌ای با عنوان قندهای خوب در مقابل قندهای بد نوشتم که در آن گفتم: «قندهای بد ممکن است به بیماری قلبی، سرطان، سکته، برونشیت، آرتروز، آرتریت روماتوئید، ADD، ADHD، خستگی مزمن و فیبرومیالژیا کمک کنند. ” از آن زمان، تحقیقات اطلاعات زیادی درباره قندهای بد به ما داده است. ما در مورد قندهای خوب، قندهای بهتر و بهترین قندها یاد گرفته ایم. من بهترین قندها را “شکرهای سلطنتی” می نامم. من در مورد بیست قند هوشمند تحقیق کرده ام که در اینجا و در مقاله های آینده در مورد آنها صحبت خواهم کرد.

امروز، ما داده‌های قطعی در مورد میزان مضر بودن قندهای بد برای مغز و بدن داریم که به طور منظم در مقادیر کم در یک دوره زمانی طولانی مصرف می‌شوند. ما به آرامی بدن خود را مسموم می کنیم و طول عمر خود را کوتاه می کنیم. مردان در سی و یک کشور نسبت به ایالات متحده امکان بیشتری برای زندگی تا 65 سال دارند. آیا مصرف بالای قند و شیرین کننده ماست؟ آیا ممکن است مصرف مواد مخدر و سمی ما باشد؟ شاید هر سه باشد.

سالمندان هر سال پول بیشتری را برای داروهای تجویزی خرج می کنند. در اینجا رشد فروش دارو به ازای هر سالمند از سال 1992 تا 2010 مشاهده می شود: مصرف شخصی مواد مخدر در سال 1992 559 دلار بود. در سال 1994 به 648 دلار افزایش یافت. در سال 1996 این مبلغ به 769 دلار رسید. در سال 1998، 984 دلار. در سال 2000 مصرف انفرادی مواد مخدر 1205 دلار بود. 2005 به 1912 دلار رسید. و در سال 2010، سالمندان در ایالات متحده به ازای هر نفر 2810 دلار برای داروهای خود پرداختند.*

قندهای بد و قندهای هوشمند تأثیر متفاوتی بر مغز دارند. من دو دهه در تحقیقات هیجان انگیز در مورد فواید سلامتی این قندها سرمایه گذاری کرده ام. شواهد انکارناپذیر از مطالعات دانشگاهی در سراسر جهان همچنان در حال افزایش است. آینده مراقبت های بهداشتی و آینده پزشکی در گلیکومیک، علم قندها کشف خواهد شد.