ویتامین C در انقلاب زیبایی و مراقبت از پوست

ویتامین C واقعا می تواند به رشد پوست شما کمک کند? در حالی که اکثر مردم تصور می کنند که این ویتامین فقط برای مبارزه با سرماخوردگی مهم است، در واقع می تواند پوست شما را به تعریفی از مراقبت کامل از پوست تبدیل کند.

ویتامین C چگونه می تواند کمک کند؟ بدن شما قادر به تولید این ویتامین به تنهایی نیست، به همین دلیل است که خوردن صحیح توصیه می شود. ببینید، هرچه ویتامین C بیشتری مصرف کنید، پوست شما بهتر خواهد بود. ویتامین C چگونه کار می کند؟ این ویتامین سال‌هاست که مورد مطالعه قرار گرفته است تا نحوه عملکرد آن مشخص شود و پاسخ به این سوال ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. رادیکال های آزاد باعث پیری سریع پوست می شوند، اگرچه اجتناب از آنها اغلب غیرممکن است. این ذرات کوچک توسط پرتوهای فرابنفش خورشید ایجاد می شوند، به این معنی که تنها در صورتی می توانید از آنها دوری کنید که برای همیشه از نور خورشید دور بمانید. از آنجایی که این بسیار بعید است، بهترین دفاع شما در برابر رادیکال های آزاد ویتامین C است.

مراقبت از پوست با مواد مغذی مناسب از جمله ویتامین C شروع می شود. ویتامین C علاوه بر مبارزه با این رادیکال های آزاد، به حفظ و بازیابی کلاژن نیز کمک می کند. با افزایش سن، پوست ما کلاژن ضروری را از دست می دهد و باعث افتادگی، کشیدگی و چین و چروک می شود. مصرف مقدار مناسب ویتامین C می تواند زمان دست نخورده نگه داشتن کلاژن را کند کند.

بنابراین، اکنون که می دانید چرا ویتامین C مهم است، ممکن است تصمیم بگیرید که پرتقال را ذخیره کنید. در حالی که پرتقال مطمئنا برای شما مفید است، اما به مراقبت از پوست شما کمکی نمی کند. ببینید، بهترین راه برای بدن شما برای «مصرف» ویتامین C از طریق جذب است. کرم های موضعی حاوی ویتامین C به طور موثر در پوست شما نفوذ می کنند.

اقلام بهداشتی و زیبایی زیادی در بازار وجود دارد که حاوی ویتامین C هستند.. کرم های موضعی که حاوی مقدار زیادی مواد طبیعی هستند بهترین گزینه برای خرید پوست هستند. در حالی که ویتامین C بخش مهمی از مراقبت از پوست است، پوست شما تنها از کرم هایی بهره می برد که واقعاً از مواد عالی تشکیل شده اند.

کسانی که درمان ویتامین C را امتحان کرده اند اغلب متوجه می شوند که لکه های قرمز کاهش می یابد. خطوط و چین و چروک ها تمایل به ناپدید شدن دارند. و کلاژن به نظر می رسد به اندازه کافی حفظ شود. علاوه بر این، برخی از دانشمندان بر این باورند که ویتامین C در محافظت از UVA و UVB مفید است. به خاطر داشته باشید که نور خورشید حاوی اشعه های مضری است که در واقع می تواند به پوست شما آسیب برساند – خبر خوب این است که ویتامین C می تواند به شما کمک کند.

همانطور که گفته شد، استفاده از کرم پوستی غنی از ویتامین C بهترین راه برای مراقبت از پوست است. با این حال، از میوه ها و سبزیجاتی که سرشار از ویتامین C هستند به طور کلی غافل نشوید. اگر برای درست غذا خوردن وقت بگذارید، محصولات مراقبت از پوست عالی بخرید و به پوست خود توجه کنید، وضعیت بسیار بهتری خواهید داشت.

به یاد داشته باشید که به دنبال محصولات مراقبت از پوستی باشید که حاوی ویتامین C مفید هستند. این ویتامین مطمئناً به جلوگیری از سرماخوردگی کمک می کند، اما همچنین یک درمان قوی برای پوست است. در طول سال ها، مطالعات زیادی در مورد بهترین موارد برای پوست شما انجام شده است. حکم این است که در مراقبت از پوست شما موارد زیادی وجود دارد و توجه به همه آنها بهترین راه است.