ویژگی های یک طرح بیمه درمانی خوب

افزایش سرسام آور هزینه های درمانی، برنامه های بیمه درمانی را بسیار ضروری می کند. هنگامی که یک طرح بیمه دارید، احساس امنیت بیشتری می کنید زیرا حتی در شرایط اضطراری پزشکی تحت پوشش قرار می گیرید. شما مجبور نیستید برای دریافت مراقبت های پزشکی شروع به جستجوی پول کنید و مجبور نیستید زمانی که یک طرح بیمه درمانی دارید از پولی که دارید برای تامین نیازهای پزشکی استفاده کنید. امروزه ارائه دهندگان بیمه درمانی زیادی وجود دارند که انواع طرح ها را ارائه می دهند و بنابراین باید بدانید که برای دریافت برنامه ای که برای نیازهای پزشکی خود ارزشمندتر است به چه ویژگی هایی توجه کنید.

1. محدودیت اجاره اتاق خوب. هنگامی که بستری شدن در بیمارستان اجتناب ناپذیر است، این یک ویژگی مهم است. یک طرح بیمه درمانی خوب نباید حداکثر محدودیتی برای اجاره اتاق داشته باشد تا بدانید این هزینه صرف نظر از مدت زمانی که شما یا یکی از اعضای خانواده تان در بیمارستان بستری می شوید به خوبی پوشش داده می شود. با این حال یافتن چنین طرح هایی دشوار است زیرا اکثر آنها با درصدهای کمی در حداکثر محدودیت ارائه می شوند، آنها برای اجاره اتاق پرداخت می کنند. حداقل یک درصد معقول را انتخاب کنید تا ارزش بهتری از برنامه خود بگیرید.

2. پوشش بیماری از قبل موجود. یک طرح خوب باید قبل از خرید طرح بیمه، حتی بیماری های از قبل موجود را نیز پوشش دهد. این بهترین نوع سیاست است، زیرا در این صورت مراقبت‌های پزشکی مهمی را که در مورد بیماری‌ها نیاز دارید، در مقایسه با برنامه‌هایی که بیماری‌های قبلی را در برنامه‌هایشان لحاظ نمی‌کنند، دریافت می‌کنید. طرحی را انتخاب کنید که شرایط از قبل موجود را پوشش دهد و طرحی را انتخاب کنید که دوره انتظار کمتری برای ادعاهای مربوط به آن داشته باشد.

3. شبکه بیمارستانی چشمگیر. هنگام دریافت یک طرح بیمه درمانی، یک طرح خوب است که به شما امکان می دهد از تعدادی از بیمارستان ها کمک پزشکی دریافت کنید. چنین شبکه بیمارستانی چشمگیری تضمین می کند که به محض نیاز به کمک و از نزدیکترین بیمارستان به شما کمک دریافت می کنید. طرحی را انتخاب کنید که مستقیماً شما را با بیمارستان‌های خوب در محلتان پیوند دهد تا از ارائه خدمات بهتر لذت ببرید. تسهیلات بدون نقد بهترین هستند زیرا نیازی به ثبت نام برای بازپرداخت نخواهید داشت.

4. پاداش بدون ادعای بالا. حقیقت این است که شما همیشه از بیمه درمانی خود مطالبه نخواهید کرد. به همین دلیل، زمانی که هیچ ادعایی صورت نمی‌گیرد، یک طرح خوب باید به شما پاداشی ارائه دهد. این مبلغ بر مبلغ تضمین شده توسط تمدید بعدی تأثیر می گذارد، اما شما قطعاً می خواهید سیاستی را انتخاب کنید که پاداش بدون ادعای بالایی را به شما ارائه دهد، بنابراین ارزش پول خود را حتی زمانی که در نهایت ادعای خود را مطرح نکنید، بهتر است.

5. کمترین محرومیت. یک طرح بیمه درمانی خوب باید بیشتر نیازهای سلامتی شما را پوشش دهد. همیشه یک بخش انحصاری از خط‌مشی‌ها وجود دارد و متأسفانه اکثر مردم فراموش می‌کنند قبل از اتخاذ سیاست‌ها، آن را مرور کنند. مطمئن شوید که این بخش را بررسی کرده اید و طرحی را انتخاب کرده اید که کمترین تعداد موارد استثنا را داشته باشد تا به شما کمک کند با دانستن اینکه بیشتر مسائل بهداشتی شما را تحت پوشش قرار داده است، آرام شوید.