پروبیوتیک ها – 8 شرایطی که ممکن است به آن کمک کند


اگر خواننده دائمی وبلاگ های من هستید، ممکن است احساس کنید که هر وضعیت سلامتی به سلامت روده شما مربوط می شود.

یعنی یه جورایی اینکارو میکنه!

دیس‌باکتریوز گوارشی انسان، که اساساً عدم تعادل بین باکتری‌های «خوب» و «بد» است، به‌طور فزاینده‌ای به‌عنوان یک محرک یا حداقل یک عامل برجسته در ایجاد و شدت انواع بیماری‌های رایج شناخته شده است.

در نتیجه، توجه فزاینده ای به استفاده از مکمل های پروبیوتیک به عنوان یکی از تعدادی از استراتژی ها برای بهبود نتایج سلامت در چنین شرایطی معطوف شده است.

لطفاً به خاطر داشته باشید که پروبیوتیک ها به طور گسترده ای بر اساس تعداد کلنی ها، گونه ها و سویه ها متفاوت هستند، بنابراین انتخاب “بهینه” به این عوامل و سایر عوامل بستگی دارد.

با این گفته، هدف مقاله امروز شناسایی شرایط مشترک گسترده ای است که در آن مکمل های پروبیوتیک به سطوحی از نتایج مثبت معنادار منجر شده است.

بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم.

رفلکس اسید

اگرچه کیفیت و کمیت داده ها هنوز در دسترس نیست، بررسی سیستماتیک 2020 مواد مغذی شواهد محدودی را شناسایی کرد که نشان می‌دهد استفاده از پروبیوتیک‌ها می‌تواند دوره‌های سوزش سر دل و نارسایی را در بیماران مبتلا به GERD کاهش دهد.

اضطراب و افسردگی

متاآنالیز 2020 از مرزهای علوم اعصاب مشخص شد که مکمل پروبیوتیک ممکن است نقش مکملی در کاهش علائم مرتبط در اضطراب و افسردگی داشته باشد.

اگزما

بررسی سال 2016 از شواهد منتشر شده در Dermatology Practice & Conceptual Journal موارد زیر را در مورد استفاده از پروبیوتیک ها در بیماران اگزما بیان می کند.

[P]نتایج عاشقانه ناشی از استفاده از پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها هنگام مصرف با هم دیده شده است. با توجه به تفاوت های قابل توجه در طراحی مطالعه تا به امروز، مطالعات بیشتری برای روشن شدن دوز و سویه های پروبیوتیک ها مورد نیاز خواهد بود.

آندومتر

مطالعه 2019 از مجله بین المللی باروری و عقیمی مشخص شد که پروبیوتیک لاکتوباسیلوس در طی 8 هفته استفاده پتانسیل خاصی برای کاهش درد لگن نشان داد.اسمنوره [severe period pain].

کم کاری تیروئید

یک مطالعه در سال 2019 برای بررسی اینکه آیا درمان های رایگان در پزشکی مشخص می کند که ترکیبی از پروبیوتیک ها + پری بیوتیک ها (اساسی) مکمل (معروف به سین بیوتیک) خستگی، سطوح TSH و نیاز به دوز دارو در افراد مبتلا به کم کاری تیروئید در مقایسه با دارونما پس از یک دوره 8 هفته ای کاهش یافت.

پسوریازیس

یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده در سال 2019 روی بیماران مبتلا به پسوریازیس نشان داد که مصرف مکمل پروبیوتیک‌ها در طول 12 هفته شدت و وسعت اثر پسوریازیس را کاهش می‌دهد.

کولیت زخمی

بررسی سیستماتیک و متاآنالیز 2018 از مجله فیزیولوژی سلولی من شواهدی پیدا کردم که نشان می‌دهد پروبیوتیک‌ها و ترکیب‌های مختلف موجود در آنجا ( Saccharomyces boulardii، Lactobacillus، VSL#3 Probiotics) ممکن است مزایایی را برای بیماران UCSD در حال بهبودی ارائه دهد.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

یک جفت متاآنالیز انجام شده در چند سال گذشته (1 و 2) شواهد اولیه ای را ارائه کرده است که نشان می دهد مکمل های پروبیوتیک ممکن است برخی از نشانگرهای مرتبط را در PCOS به طور متوسط ​​بهبود بخشد. مانند مقاومت به انسولین، التهاب و سطوح خاصی از هورمون ها).

نژادهای مورد مطالعه؟

بر اساس تجزیه و تحلیل جهانی از 1000 مطالعه مداخله پروبیوتیک لاکتوباسیلوس رامنوسوس GG (LGG) و بیفیدوباکتریوم حیوانی ssp. شیر BB12 دو سویه هستند که بیشتر در محیط های آزمایشی استفاده می شوند.

پروبیوتیک ها برای گروه های آسیب پذیر – لطفا بخوانید

هدف مطالعه امروز توصیه استفاده از پروبیوتیک ها برای شرایط خاص نبود، بلکه شناسایی برخی از شرایطی بود که برای آنها به عنوان استراتژی های مدیریت جایگزین مورد مطالعه قرار گرفتند.

بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید تا تعیین کنید کدام مکمل پروبیوتیک، در صورت وجود، ممکن است برای شما مفید باشد.

اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، یا اگر تب، استفراغ، اسهال خونی یا درد شدید شکمی دارید، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید. اگر سیستم ایمنی ضعیفی دارید (مثلاً ایدز، لنفوم، بیماران تحت درمان طولانی مدت کورتیکواستروئید) از آن استفاده نکنید. اگر علائم ناراحتی گوارشی (مانند اسهال) رخ داد، بدتر شد یا بیش از سه روز ادامه داشت، مصرف را قطع کرده و با پزشک مشورت کنید. این محصول حاوی لاکتوز، دکسترین و نشاسته سیب زمینی است، در صورت داشتن چنین حساسیتی از مصرف آن خودداری کنید.

تا دفعه بعد،

اندی دیسانتیس RD MPH