پروتکل برای لوله کشی یک شام رسمی: راهنمای تشریفاتی برای کوله بران کوهستانی

اعتقاد بر این است که رسم غذاخوری در صومعه ها آغاز شد، توسط دانشگاه های اولیه پذیرفته شد و بعدها با ایجاد آشفتگی افسران به واحدهای نظامی گسترش یافت. افسران بریتانیایی قرن نوزدهم از طبقه اشراف برخاسته بودند، و در حالی که خود را نجیب زاده می دانستند، لزوماً اهل مالی نبودند. پسران سوم و چهارم شانس کمی برای به ارث بردن مالکیت و اراضی تحت اولیت داشتند. در حالی که ادغام منابع ممکن است به دلیل ضرورت اقتصادی بوده باشد، آشفتگی افسران هنگ، لایه بندی اجتماعی جامعه انگلیسی را حفظ کرد و تضمین کرد که سنت های رفتار جنتلمنانه حفظ شده و به افسران کوچکتر تلقین می شود. عناصر اصلی عبارتند از یک محیط کاملاً رسمی، روحیه سپاه و رفاقت همسالان، یک شام خوب، نان تست سنتی برای رئیس دولت و خدمات نظامی، موسیقی رزمی و حضور مهمانان یا سخنرانان محترم. امروزه، اگرچه هدف از یک شام ممکن است مشاهده یک قرار ملاقات، ترفیع، بازنشستگی یا برخی مناسبت های فرخنده باشد، موضوع اصلی چنین رویدادهایی تمرکز تشریفاتی بر تاریخ سازمان میزبان است.

در حالی که سنت داشتن یک پایپر سر میز بالا ممکن است ریشه در سیستم قبیله ای در اسکاتلند و ایرلند داشته باشد، شام های رسمی و ناهار خوری در مراسمی که امروزه می شناسیم مستقیماً به سنت های افسران در ارتش بریتانیا نسبت داده می شود. نیروی دریایی سلطنتی. در ابتدا از فایف و طبل یا ترومپت برای به صدا درآوردن صداها استفاده می شد. همانطور که هنگ های هایلند سازماندهی شدند، لوله کش ها نه تنها برای این منظور، بلکه برای جشن گرفتن نبردها و پیروزی های بزرگ در تاریخ هنگ و یادبود کشته شدگان خود، کاملاً مطابق با سنت سلتی، به کار گرفته شدند. باید در نظر داشت که لوله‌کش‌های ارتش در ابتدا توسط خزانه‌داری تجهیز و پرداخت می‌شدند، بلکه منحصراً توسط افسران آشفته بود. بدون حمایت آنها، هنگ های هایلند مدرن هرگز لوله کش نداشتند، و بدون ارتش که این سنت را حفظ کرده و بر اساس آن بنا کند، گیوه بزرگ هایلند برای اکثر مردم امروزی به اندازه زامپویا آشنا بود.

هنگامی که از یک پیپر خواسته می شود که تماس ها و موسیقی را در یک شام رسمی پخش کند، ممکن است در طول شام به اجرای برنامه بپردازید. برای ارائه عملکرد محدود مانند لوله در میز سر، لوله کردن نوحه و/یا لوله در بندر. و یا به سادگی لوله در جدول سر و خروج. در حالی که سنت های مختلفی در ارتباط با غذاخوری رسمی وجود دارد، در زیر برخی از آداب و رسوم مرتبط با لوله کشی یک شام رسمی وجود دارد. ممکن است از شما خواسته شود که برخی، همه یا برخی از انواع هر یک از آنها را در مواردی اجرا کنید.

لباس پوشیدن

چنین اموری همیشه رسمی هستند و به کراوات سیاه، گهگاه کراوات سفید، یا رگلای کامل رژه نیاز دارند. تزیینات و مدال های مینیاتوری پوشیده شده است. در صورت پخش بنر لوله، مطمئن شوید که سیم‌ها و/یا روبان‌های هواپیمای بدون سرنشین در سمت چپ بنر قرار دارند. به عنوان مثال، نه بیش از تاج هنگ. اگر بیش از یک پیپر وجود داشته باشد، بنر به طور سنتی توسط خلبان رتبه‌بندی حاضر به اهتزاز در می‌آید که رهبری گروه را بر عهده خواهد داشت که به ترتیب رتبه یا ارشدیت تشکیل شده است.

نشستن

چیدمان صندلی ها در سر میز همیشه بر اساس رتبه، ارشدیت و وضعیت است. میزبان در وسط می نشیند، نفر ارشد بعدی (یا مهمان افتخاری) در سمت راست او، نفر ارشد بعدی در سمت چپ او و غیره تا زمانی که همه بنشینند. عضو رده‌بالای آشغال، رئیس (یا “رئیس‌جمهور”) شام آشپزی است و در مرکز می‌نشیند. رئیس میس ممکن است یک نفر دوم (“آقای معاون”) را منصوب کند، که معمولاً افسر کوچکتر است، که مسئول برنامه ریزی خواهد بود، و معمولاً دورترین صندلی از میزبان را اشغال می کند، گاهی اوقات در سمت راست. گاهی سر میز دیگری افسران بر غیرنظامیان ارجحیت دارند. اگر یک سخنران مهمان رتبه یا وضعیتی نداشته باشد، او تا حد امکان نزدیک به مرکز (سمت راست میزبان) بدون اولویت رتبه‌ای قرار می‌گیرد. روحانیون معمولاً روی میز سر، معمولاً در سمت چپ رئیس جمهور قرار می گیرند.

تماس های هشدار دهنده

معمولاً زنگ‌های هشدار ۱۵ دقیقه‌ای و ۵ دقیقه‌ای به صدا در می‌آیند تا به مهمانان هشدار دهند که شام ​​در شرف سرو کردن است و ممکن است توسط یک لوله‌کش ارائه شود. هنگام فراخوانی هشدار لوله، یک آهنگ کوتاه با سرعت بالا مورد نیاز است اما ممکن است عنوان خاصی تجویز نشود. در برخی از هنگ‌ها، فراخوان افسران است (به عنوان مثال، “همه سرپوش‌های آبی در مرز هستند”). یک سنت نیروی دریایی این است که “شش زنگ” (19:00) را برای اخطار 15 دقیقه ای روی زنگ کشتی به صدا درآورند (البته اگر ساعت 7:15 عصر صرف غذا می کنید). شام ممکن است با یک آهنگ کوتاه پیپ (“بروس و باتر” سنتی است)، و سپس میزبان یا استاد تشریفات اعلام کند، “شام سرو می شود!”

مارس در

مهمانان (به جز میز سر) وارد اتاق غذاخوری می شوند و پشت صندلی خود ایستاده می مانند. هر چه به جدول بالا نزدیکتر باشد، رتبه یا ارشدیت بالاتر است. ممکن است از شما خواسته شود که مهمانان را لوله کنید. میز سر به ترتیب نشستن، توسط میزبان و مهمان اصلی تشکیل می شود. هنگامی که دستور داده شد، افراد سر میز را با نواختن یک آهنگ مناسب به اتاق غذاخوری هدایت کنید. «روست بیف انگلستان قدیمی»، «مردی برای همه اینها مرد است»، «راهپیمایی شاهزاده دانمارک» یا راهپیمایی هنگ. اگر فضا اجازه می دهد، در خلاف جهت عقربه های ساعت در اطراف اتاق رژه بروید. این امر به ویژه هنگام پرواز یک بنر هواپیمای بدون سرنشین بسیار مهم است. تاج هنگ در جلوی بنر همیشه ابتدا نمایش داده می شود. وقتی همه سر جای خود قرار گرفتند، به راهپیمایی ادامه دهید و بازی را در توقفگاه نزدیک ورودی اتاق غذاخوری به پایان برسانید. با سیگنالی از میزبان، بازی را متوقف کنید و تا زمانی که لطف گفته شود، در حواس خود باشید. اگر قرار نیست در هنگام شام موسیقی را تهیه کنید، بعد از اینکه گفته شد از اتاق راهپیمایی کنید.

ارسال رنگ ها

یک گارد افتخاری ممکن است رنگ ها را پست کرده و بازنشسته کند. به عنوان یک لوله کش ممکن است از شما خواسته شود که آنها را داخل و خارج کنید. از آنجایی که سرودهای ملی آمریکا و کانادا را نمی توان به درستی روی لوله ها نواخت، باید آهنگ های مناسب میهنی را انتخاب کرد. اگر با محافظ رنگ وارد می‌شوید، مطمئن شوید که ابتدا در تمرین آن‌ها به خوبی تمرین کرده‌اید. آنها به ترتیب نزدیک با حرکات چرخشی برای تغییر جهت حرکت می کنند. البته، اگر برای سرود (های) ملی، در حالت ایستاده با پایپ پایین پخش نمی‌شود. اگر بنر هواپیمای بدون سرنشین را در دست دارید، محافظ رنگ را تماشا کنید و وقتی رنگ‌ها را فرو می‌برند، پهپاد باس خود را از افقی رها کنید.

نوحه

در برخی از سازمان‌های نظامی و جانبازان مرسوم است که از رفقای کشته شده در عملیات، گاهی با جای خالی، گاهی با یک میز کوچک قبل از میز، یاد می‌کنند. ممکن است از شما خواسته شود که به یاد آنها نوحه بنوازید. «گل‌های جنگل» سنتی است، اما اگر میزبان هیچ ترجیحی نداده باشد، نوحه‌های دیگر ممکن است به همان اندازه مؤثر باشد.

لوله کشی در گوشت گاو

در برخی روایات، غذای اصلی (به طور سنتی گوشت گاو) به طور تشریفاتی به سر میز (یا «آقای معاون») می‌ریزند، که نمونه آن را می‌گیرند و به طور رسمی مناسب برای مصرف اعلام می‌کنند. اگر قبلاً برای لوله کردن در میز سر پخش نشده باشد، می‌توان از «Roast Beef of Old England» یا «A Man’s a Man For All That» استفاده کرد. می توانید گوشت گاو را نیز لوله کنید.

لوله کشی در هاگیس

اگر هاگیس سرو می‌شود (مثل شام برن)، هاگیس را به میز سر لوله کنید تا «یک مرد برای همه اینها مرد است». برای اجرای رسیتال «خطاب به هاگیس» برن توجه کنید و در نان تست «یاد ماندگار» او شرکت کنید. هاگی را به «وداع نیل گو با ویسکی» برسانید.

دوره اصلی موسیقی

قبل از شروع به بازی انتخاب های مناسب به طور متناوب در سرتاسر غذای اصلی، صبر کنید تا همه سر میز سرو شوند. piobaireachd اغلب مرسوم در نظر گرفته می شود. اگر در اطراف اتاق رژه بروید، مرسوم است که “widdershins” را شروع کنید. پادساعتگرد. در صورت به پرواز درآوردن بنر لوله، ممکن است برای نمایش تاج یونیت در سمت جلو، مناسب باشد که ضد مارش نیز انجام شود. قبل از سرو شراب بندری، میزبان/نماینده به شما سیگنال می‌دهد که بازی را متوقف کنید.

لوله کشی در بندر

یک رسم قدیمی لوله کشی شراب بندری برای نان تست وفادار است. پس از سرو دسر و قهوه، میزها به جز تزئینات میز و لیوان های شراب تمیز می شوند. موسیقی خاصی لازم نیست، اما باید کوتاه و مناسب باشد. به عنوان نشانه، مهمانداران شراب را به اتاق غذاخوری هدایت کنید، خود را در یک نقطه از پیش تعیین شده قرار دهید، و تا زمانی که شراب در شراب نمونه برداری شده و توسط میزبان قابل شرب اعلام شود، به بازی ادامه دهید. گاهی اوقات وقتی مهمانان لیوان‌های خود را شارژ می‌کنند، هنگام شارژ کردن لیوان‌ها، دریچه از روی میزها عبور می‌کند. تا زمانی که نان تست وفادار مست شود، توجه خود را حفظ کنید و سپس از اتاق خارج شوید، مگر اینکه لازم باشد برای نان تست به سپاه بمانید.

نان تست وفادار

اگر یک شام مشترک المنافع (یا اگر مهمانان بریتانیایی در آن حضور دارند)، ممکن است از شما خواسته شود قبل از نان تست وفادار، «خدا ملکه را نجات دهد» بازی کنید. شخصی که نان تست را پیشنهاد می کند از همه می خواهد که بایستند و به او در نان تست برای ملکه بپیوندند. سپس عضو، شانه لیوان شراب خود را بالا می گیرد و می گوید: “ملکه”. مجلس پاسخ خواهد داد: “ملکه”.

اگر یک شام آمریکایی باشد، میزبان ممکن است یک نان تست به فرمانده کل قوا پیشنهاد کند. آقای معاون این را با بلند شدن و خطاب به شرکت و گفتن “آقایان فرمانده کل ایالات متحده” دوم می کند. سپس هر عضو و مهمان می ایستند، نان تست را با هم تکرار می کنند (مثلاً “فرمانده کل ایالات متحده”)، نوشیدنی را می نوشند و ایستاده می مانند. سپس گروه سرود ملی را می نوازد. اگر پایپینگ است، «آمریکا زیبا» یا «خداوند به آمریکا برکت دهد» را بازی کنید. در پایان موسیقی، اعضا و مهمانان دوباره نشسته اند.

نان تست سپاه

ممکن است از شما خواسته شود که مارش هنگ را قبل از Toast to the Corps بازی کنید. متأسفانه، تنها مارش‌های هنگ آمریکایی که به خوبی روی لوله‌ها «جا می‌شوند»، «سرود نیروی دریایی» و «سمپر پاراتوس» هستند.

پرداخت پایپر

در پایان اجرای شما، میزبان ممکن است به شما (یا پیپر سربی) یک کوئیچ حاوی یک درام (حدود 3.5 میلی لیتر) ویسکی پیشنهاد دهد. سمت چپ میزبان بایستید. با گرفتن کوئیچ در هر دو دست، آن را روی شانه بالا بگیرید و رو به میز سر قرار دهید. مرسوم است که پایپر میز سر را برشته می کند (Sláinte! “به سلامتی شما” به زبان گالیک؛ به صورت آوایی Slanjer یا Slanja)، به شرکت مراجعه کرده و یک نان تست رسمی ارائه می دهد. پس از نان تست، از شما انتظار می رود که ویسکی را در یک نوبت بنوشید، شرکت (Sláinte!) را برشته کنید، و فنجان را برگردانید و کف آن را ببوسید. پس از پایان مراسم، میز سر را ترک کرده و از اتاق راهپیمایی کنید. اگر زبان گالیک خیلی خوب نیستید، احتمالاً بهتر است نان تست رسمی خود را به زبان انگلیسی ارائه دهید.

نان تست سنتی Pipe Major از لیورپول اسکاتلندی ممکن است با طیف وسیعی از رویدادها سازگار شود.

گالیک


اسلاینت مهور، اسلینته بانریگینن

اسلنت آگوس بوئده گو برات

le Gillean Forbasach.

آوایی


اسلانجرواو، اسلانجر بانرین

سوتین Slanjer aggus booey goo

لا گیلیان فوربوساخ

انگلیسی


سلامتی، سلامتی برای ملکه

سلامتی و موفقیت برای همیشه

به بچه های فوربس

نتیجه

در پایان شام، ممکن است از شما خواسته شود که سرود ملی را پخش کنید. از آنجایی که نه “The Star Spangled Banner” و نه “Oh Canada” را نمی توان با موفقیت در محدوده توناژ محدود لوله ها پخش کرد، به جای آن “America the Beautiful” یا “Maple Leaf Forever” را بازی کنید. البته، اگر برای سرود (های) ملی، در حالت ایستاده با پایپ پایین پخش نمی‌شود. اگر بنر هواپیمای بدون سرنشین را در دست دارید، محافظ رنگ را تماشا کنید و وقتی رنگ‌ها را فرو می‌برند، پهپاد باس خود را از افقی رها کنید.

Duty Tunes 48th Highlanders کانادا

تماس با افسران (15 دقیقه)

“غذا بانوک و جو”

تماس غذا (5 دقیقه)

“Caller Herrin'”

لوله در مهمانان

“سرهنگ رابرتسون”

لوله در هد میز

“هیلند لیدی”

سوگواری

“گل های جنگل”

مجموعه اول (دوره اصلی)

با «هیلند لیدی» به پایان می رسد

ست دوم (دسر)

با “سرهنگ رابرتسون” به پایان می رسد

نان تست پایپ ماژور:

میزبان:

A Mhàidseir na pìoba, òlamaid deoch-slàinte!

(پایپ ماژور، بگذارید یک نان تست بنوشیم)

پاسخ Pipe Major:

یک h-uile latha a chì’s nach fhaic، ​​an dà fhicheadamh ‘sa h-ochd gu bràth! اسلاینت دون بهانریگ! Slàinte Mhòr! Slàinte!

(هر روز که شما را می بینم یا نمی بینم شما را 48 برای همیشه! سلامتی ملکه! سلامتی عالی! سلامتی!)