پیرسینگ آلت تناسلی: عوارض جانبی و مشکلات احتمالی

به طور کلی، منطقی به نظر می رسد که اکثر مردان تقریباً هر کاری انجام دهند تا اشیاء تیز را از مردانگی دور نگه دارند. حتی فکر سوراخ کردن سر آلت تناسلی با چیزی تیز ایده ناراحت کننده ای است. با این حال، برخی از مردان هستند که به پیرسینگ اعتقاد دارند و ممکن است وسوسه شوند که به سالن های پیرسینگ بروند تا خود را با جواهرات تزئین کنند. ممکن است مد باشد، و حتی ممکن است لذت بخش باشد، اما همچنین می تواند عوارض جانبی ناخوشایندی به همراه داشته باشد، به خصوص بدون مراقبت کافی از آلت تناسلی پس از انجام سوراخ کردن.

انواع پیرسینگ

رایج ترین پیرسینگ آلت تناسلی، “شاهزاده آلبرت” است. هنگامی که این روش 5 دقیقه ای کامل شد، یک مرد سوراخ کوچکی در سر آلت تناسلی خواهد داشت که از مجرای ادرار عبور می کند و از سوراخ نوک آلت خارج می شود. انگشتر یکی از جواهرات رایج برای این پیرسینگ است و اکثر مردان ترجیح می دهند حلقه را در پایین سر قرار دهند. این تنها نوع پیرسینگ نیست که می توان انجام داد. در هر جایی که بتوان پوستی را گرفت، می توان یک سوراخ کننده قرار داد. برخی از مردان تمام طول آلت تناسلی خود را با حلقه یا میله میخ می کنند و برخی از مردان به سوراخ کردن ادامه می دهند و آنها را به کیسه بیضه اضافه می کنند. برخی از مردان حتی میله هایی را در سر آلت تناسلی قرار می دهند.

چرا آلت تناسلی را سوراخ کنیم؟

پیرسینگ معمولاً به عنوان افزایش دهنده لذت شهوانی تبلیغ می شود. یک حلقه یا گل میخ فلزی بر روی آلت تناسلی، حس بیشتری را برای شریک جنسی ایجاد می کند، و باعث می شود مردی که پیرسینگ دارد در حین رابطه جنسی جالب تر شود. برخی از انواع پیرسینگ ها همچنین می توانند بافت های داخلی ظریف آلت تناسلی را در حین فعالیت جنسی در معرض دید قرار دهند و افرادی که این نوع پیرسینگ ها را انجام می دهند لذت جنسی شدیدتری را در نتیجه گزارش می دهند.

عوارض جانبی سوراخ کردن آلت تناسلی

افزایش طول و شدت ارگاسم ایده آل به نظر می رسد، اما می تواند عوارض جانبی جدی مرتبط با پیرسینگ داشته باشد، از جمله مواردی که در اینجا ذکر شده است:

  • عفونت: مردانی که به سالن‌هایی می‌روند که از ابزار تمیز استفاده نمی‌کنند، یا جایی که از جواهرات استفاده مجدد می‌شود، ممکن است به دنبال سوراخ کردن دچار عفونت شوند. حتی عفونت استاف و قانقاریا نیز در اثر سوراخ کردن با ابزارهای غیربهداشتی گزارش شده است. اگر مردان مراقبت های پزشکی فوری دریافت نکنند، عفونت های این نوع ممکن است تهدید کننده زندگی باشد.
  • جراحت: برخی از مردان، از جمله آنهایی که به سالن‌های معتبر مراجعه کرده‌اند، مشاهده کرده‌اند که سوراخ کردن آنها به طرز وحشتناکی اشتباه بوده و مجرای ادرار یا حتی کیسه بیضه را سوراخ کرده است. هنگامی که این اتفاق می افتد، مردان ممکن است در کنترل جریان ادرار مشکل داشته باشند، یا ممکن است متوجه شوند که قادر به تولید مایع منی نیستند و در نتیجه ناباروری ایجاد می شود.
  • واکنش های آلرژیک: خود جواهرات همچنین ممکن است برای برخی از مردان مشکل ساز باشد و باعث واکنش های آلرژیک از جمله تورم، خارش یا خونریزی شود و ممکن است برداشتن جواهرات برای رفع این مشکل ضروری باشد.
  • جای زخم: در برخی موارد، ممکن است به دلیل آسیب به بافت پوستی، جای زخم ایجاد شود. پوست آسیب‌دیده ممکن است در طول نعوظ مشکلاتی ایجاد کند، زیرا بافت اسکار تمایل دارد مانند پوست اطراف منبسط نشود. این می تواند منجر به خم شدن یا برآمدگی دردناک و مشکل در مقاربت شود.

مراقبت از آلت تناسلی بعد از سوراخ کردن

برای کاهش خطر مشکلات احتمالی مربوط به پیرسینگ آلت تناسلی و ارتقای سلامت عمومی آلت تناسلی، توجه مناسب به مراقبت از پوست آلت تناسلی ضروری است. تمیز کردن اطراف پیرسینگ با دقت و استفاده از کرم سلامت آلت تناسلی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری (اکثر متخصصان بهداشت روغن Man 1 Man Oil را توصیه می کنند) می تواند به از بین بردن باکتری های مضر کمک کند و باعث بهبودی شود و همچنین احتمال ایجاد بافت اسکار را کاهش دهد. علاوه بر این، یک کرم ویتامینه با کیفیت می‌تواند به شکل‌گیری پوستی نرم، صاف و پاسخ‌گو در ساقه و سر آلت تناسلی کمک کند.

رژیم لاغری سریع