چای غنی کنیا: نام و شهرت

اولین چیزی که وقتی کسی در مورد کنیا صحبت می کند به ذهن می رسد، چای غنی کنیا است. کنیا از نظر تولید و صادرات چای در صدر جدول قرار دارد. در واقع، اکثر ارزهای خارجی کنیا از طریق چای به دست می آید. برخی از محبوب ترین ترکیبات چای، چای کنیا را به عنوان یک ماده ضروری تشکیل می دهند. با این وجود، در سراسر جهان به دلیل درجه بالاتر آنتی اکسیدان آن در مقایسه با سایر چای های موجود و تولید شده در کشورهای مختلف دیگر شناخته شده است.

کنیا مرکزی و منطقه اطراف دره ریفت، به ویژه ارتفاعات، غنی از مزارع چای هستند و کل تولید این مناطق، بخش عمده عرضه چای را تشکیل می دهد. چای کنیا به دلیل کیفیت بالای خود شناخته شده است، اما کیفیت چای سیاه کنیا با تغییر در عوامل متعددی مانند برداشت برگ های سبز تازه گلوله ای، اقدامات انجام شده در حین برداشت و نحوه مدیریت و نگهداری دقیق برگ ها متفاوت است. شایان ذکر است که این برگ های جوان و یک یا دو جوانه برای پردازش بیشتر از مزرعه چای چیده می شوند. آب و هوای گرمسیری و خاک غنی از فولاد کنیا، اعتبار عطر و رنگ متمایز چای را دارد.

فرآیند تولید چای طولانی است و با دقت انجام می شود. پس از چیدن بهترین برگ ها و جوانه های جوان، این جوانه ها و برگ ها قبل از اینکه برای خشک شدن گذاشته شوند تخمیر می شوند. تولیدکنندگان به این فرآیند می گویند – CTC که مخفف برش، پیچش و پیچش است. نام اختصاری خود فرآیند را به خوبی تعریف می کند. برگ‌ها و جوانه‌های چیده شده بریده می‌شوند و سپس به اندازه‌های کوچک‌تر و یکنواخت‌تر می‌پیچند تا در نهایت در کیسه‌هایی برای فروش بسته‌بندی شوند.

علاوه بر چای سیاه، کنیا همچنین چای سبز تولید می کند که به همان اندازه در سراسر جهان شناخته شده است. با افزایش تعداد مشتریان آگاه به سلامت، چای سبز کنیا ممکن است به زودی از فروش چای سیاه پیشی بگیرد. همانطور که قبلا ذکر شد چای کنیا دارای درجه بالاتری از آنتی اکسیدان است که آن را سالم تر می کند و اگر این ویژگی با چای سبز ترکیب شود، هیچ رقیب دیگری نمی تواند نسبت به چای سبز کنیا برتری بیابد.

کل عرضه چای توسط کشاورزان محلی و مزارع بزرگ با مالکیت خصوصی ارائه می شود که قبلاً رهبر بوده است. سپس چای بسته بندی شده در مناطق مختلف کنیا عرضه می شود و به سایر نقاط جهان صادر می شود. تقاضا برای چای در حال افزایش است و کنیا با موفقیت تعداد زیادی از کشورها را به لیست مشتریان خود اضافه کرده است.