چرا آب درمانی کولون برای سلامتی شما حیاتی است؟

روده بزرگ بخشی ضروری از مسیر گوارشی است. علاوه بر کمک به هضم غذا، مواد زائد را نیز از بین می برد. با این حال، با چندین غذای وسوسه انگیز در بازار، خروج از رژیم غذایی سالم بسیار آسان است. رژیم غذایی نامناسب منجر به یبوست و سایر مشکلات گوارشی می شود. هنگامی که روده بزرگ با مدفوع انباشته شده مسدود می شود، کار خود را به درستی انجام نمی دهد.

در واقع، یک روده ناسالم می تواند تمام اندام های دیگر را مسموم کند. اگر مدفوع در مدت بیست و چهار ساعت از بدن خارج نشود، در دیواره روده بزرگ رسوب می کند. این باعث آزاد شدن سموم مضر و گازهای سمی می شود. سپس خون آلوده می شود و در نهایت اندام هایی را که از آن عبور می کند آلوده می کند.

یک روش قدیمی برای پاکسازی روده بزرگ از این مواد زائد سمی، آب درمانی روده بزرگ است. برخی ممکن است آن را آبیاری کولون یا به سادگی کولون درمانی بنامند. اساساً، این فرآیند تزریق مقادیر مطمئن آب در فواصل زمانی مشخص است. کل درمان بسته به شدت مشکلات روده بزرگ ممکن است مدتی طول بکشد.

آب درمانی کولون شبیه تنقیه است. تنقیه نیز درمانی برای پاکسازی روده بزرگ است. تنها تفاوت آنها این است که آب درمانی کولون بسیار گسترده تر است. در حالی که تنقیه فقط قسمت پایینی را تمیز می کند، هدف آب درمانی کولون تمیز کردن کل روده بزرگ است که تقریباً پنج فوت طول دارد.

تنقیه چندین قرن است که وجود داشته است. با این حال، پاکسازی کامل روده بزرگ تنها در اواخر قرن 19 برجسته شد. این با محبوبیت ایده خود مسمومیت شروع شد. گفته شده است که بدن می تواند با ترشح سموم از مواد مدفوع انباشته شده در روده بزرگ به جریان خون، خود را مسموم کند.

در طول آب درمانی کولون، از بیمار خواسته می شود که به پهلو یا پشت بخوابد. سپس درمانگر یک لوله پلاستیکی نرم را در رکتوم بیمار قرار می دهد. مقدار اندازه گیری شده از آب فیلتر شده سپس به روده بزرگ پمپ می شود. بسته به پزشک، آب ممکن است حاوی مواد “تصفیه کننده” مانند گیاهان و آنزیم های طبیعی باشد.

هیدروتراپیست کولون ممکن است شروع به ماساژ ملایم شکم بیمار کند تا به آزادسازی رسوبات مدفوع در دیواره های روده کمک کند. پس از اتمام، آب با استفاده از همان لوله با جاروبرقی برگشت داده می شود و در یک ظرف زباله در بسته خارج می شود. کل فرآیند به آرامی انجام می شود و هیچ آشفتگی یا بوی بدی در طول و بعد از درمان وجود ندارد.

با چندین بار تکرار این فرآیند، کل درمان ممکن است تا یک ساعت طول بکشد. کل آب مورد استفاده در این درمان های متعدد تقریباً 20 گالن است. تقریباً تمام آب پمپ شده در انتها حذف می شود، بنابراین دیگر نیازی به دویدن به توالت نیست.

اگر تصمیم به انجام یک پاکسازی وسیع روده دارید، باید پزشک خود را با دقت انتخاب کنید. درمان حساس است، و بنابراین باید از تمیز بودن امکانات و تجهیزات مورد استفاده اطمینان حاصل کنید. معمولاً تمام تجهیزات مورد استفاده یکبار مصرف و به خوبی استریل شده اند تا از هرگونه عفونت جلوگیری شود.

لازم به ذکر است که آب درمانی روده بزرگ به عنوان یک درمان پزشکی جایگزین در نظر گرفته می شود. برخی از هیدروتراپیست های کولون به طور داوطلبانه مراحل صدور گواهینامه را طی می کنند. همچنین چندین سازمان از هیدروتراپیست های کولون وجود دارد. یکی از نمونه ها انجمن بین المللی آب درمانی کولون یا I-ACT در ایالات متحده است.

برای بررسی های سلامت عمومی، انجام آب درمانی روده بزرگ یک بار در سال باید کافی باشد. با این حال، زنان باردار در سه ماهه سوم خود نباید تحت این درمان قرار گیرند. آب درمانی کولون برای کسانی که هموروئید شدید، فتق شکمی، بیماری قلبی، اسهال خونی آمیبی و دیورتیکولیت از جمله مشکلات سلامتی دیگر دارند، توصیه نمی شود. شما باید ابتدا وضعیت پزشکی فعلی خود را با درمانگر روده بزرگ خود در میان بگذارید تا مطمئن شوید که هیچ عارضه ای وجود ندارد.

در حال حاضر این عمل پزشکی جایگزین در برخی ایالت ها تنظیم شده است. چندین موسسه پزشکی ارتدکس اصرار دارند که آب درمانی روده بزرگ فقط یک ملین گران قیمت است. معمولاً در ایالات متحده حدود 65 تا 80 دلار هزینه دارد.

با این حال، هیچ ادعای درمانی اثبات شده علمی برای آب درمانی کولون وجود ندارد. در واقع، چندین بیمار احساس بسیار پرانرژی و سبکی پس از درمان را گزارش کرده اند. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آب درمانی روده بزرگ به درمان بسیاری از بیماری ها مانند سوء هاضمه، سردرد، آلرژی، مشکلات پوستی و حتی مشکلات مفصلی کمک می کند.

درمان های تکمیلی برای پاکسازی روده بزرگ شامل تمرینات هوازی و رژیم غذایی گیاهی کم چربی و فیبر بالا است. حتی پزشکان مجاز موافق هستند که گوشت قرمز و غذاهای چرب عامل اصلی مشکلات سلامت روده بزرگ هستند.