چرا کاهش وزن می تواند پول بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد!

تحقیقات اخیر منتشر شده در مجله پزشکی بریتانیا نشان می دهد که هر چه سالم تر باشید، ثروتمندتر می شوید. دانشمندان ارتباط بین سلامت و ثروت را در کشورهای ثروتمند بررسی کردند و دریافتند افرادی که سالم هستند در کار بهره وری بیشتری دارند و درآمد بیشتری دارند. آنها روزهای بیشتری را در نیروی کار می گذرانند زیرا به دلیل مریض بودن زمان زیادی را مرخصی نمی گیرند. برای محاسبه میانگین سطح درآمد در این گروه‌های تحصیلی و شغلی، از یک نظرسنجی جمعیتی انجام شده در این زمینه، 2068 زن و 2314 مرد با تحلیل داده‌های درآمد مرتبط استفاده شد.

نتایج بسیار جالب!

در مقایسه با زنان با وزن طبیعی، زنان چاق با تحصیلات عالی یا در موقعیت های یقه سفید بالا به طور قابل توجهی سطح درآمد کمتری دارند. وزن اضافی بدن با ضررهای درآمدی در مردان ارتباط نداشت. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما سرمایه‌گذاری در کاهش وزن می‌تواند سود زیادی برای افراد و به ویژه زنان داشته باشد. ورزش و تغذیه سالم باعث بهبود جریان خون به مهمترین اندام بدن شما یعنی مغز شما می شود. اگر شما هم مانند اکثر مردم هستید، پول نقد و موفقیت بیشتری می خواهید. اولین قدم باید شامل ورزش و خوردن غذاهای مناسب برای حفظ وزن مناسب باشد.

از خودتان یک سوال بپرسید؟

آیا تا به حال سر کار بوده اید و در حالی که پشت میز خود نشسته اید یک ناهار یا میان وعده بسیار ناسالم خورده اید. اگر پاسخ شما مثبت است. معمولاً چیزی که بعد از غذا می آید این است که شما نسبت به کار احساس تنبلی و بی انگیزگی می کنید و الهام نمی گیرید. از طرف دیگر اگر ناهار سالم می خوردید و پیاده روی می کردید، سرحال برمی گشتید.

آمار جالب؛

1. افرادی که تناسب اندام دارند درآمد بیشتری کسب می کنند

2. افرادی که تناسب اندام دارند مشاغل بهتری پیدا می کنند

3. افراد سالم معمولا استرس کمتری را تجربه می کنند

4. افرادی که تناسب اندام دارند نگاه مثبت تری به زندگی دارند.