چه مدت طول می کشد تا یک متخصص بهداشت متفقین شوید؟

بنابراین شما از خود می پرسید: “چه مدت طول می کشد تا یک متخصص بهداشت متحد شوید؟” اگر می‌خواهید پاسخ این سؤال را بیابید، ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه نوع متخصص بهداشتی شوید. دستیاران پزشکی، دستیاران پزشک، دستیاران دندانپزشکی، پیراپزشکی، متخصصان صورتحساب و کدگذاری پزشکی، تکنسین های داروخانه و بسیاری از انواع دیگر متخصصان مراقبت های بهداشتی متحد وجود دارند. این حرفه ها به تحصیل کمتری نسبت به پرستاران و پزشکان نیاز دارند، اما طول برنامه می تواند از شش ماه تا دو سال یا بیشتر متغیر باشد. یکی از رایج ترین انواع مشاغل مرتبط با سلامت، دستیار پزشکی است، بنابراین به خاطر این مقاله ما بر روی این حرفه تمرکز خواهیم کرد.

دستیاران پزشکی در مطب های پزشک و بیمارستان ها کار می کنند و خدماتی که ارائه می دهند برای محیط مراقبت های بهداشتی مدرن ضروری است. این متخصصان بهداشت متحد وظایف شغلی در اتاق انتظار و دفتر جلو و همچنین وظایف تخصصی تر با بیمارانی که در کنار پزشکان و پرستاران کار می کنند، دارند. اگر انتخاب کنید که دستیار پزشکی شوید، همه چیز از وظایف اداری گرفته تا مراقبت از بیمار را خواهید آموخت. اگر قصد دارید در زمینه خاصی از پزشکی تخصص داشته باشید، روند صدور گواهینامه حداقل یک سال یا بیشتر طول خواهد کشید.

راه رسیدن به دستیار پزشکی یافتن یک برنامه آموزشی است که توسط کمیسیون اعتباربخشی برنامه‌های آموزش بهداشت متفقین یا دفتر اعتباربخشی مدارس آموزش بهداشت تأیید شده است. مدارس فنی و حرفه ای وجود دارند که این برنامه ها را ارائه می دهند و همچنین کالج های محلی. اکثر مدارس فنی و حرفه ای حدود یک سال طول می کشند، در حالی که اکثر کالج های محلی حدود دو سال طول می کشند. مزیت دومی آموزش تخصصی تری است که می تواند در بازار کار بسیار مفید باشد.

شما باید از طریق یک دوره کارآموزی یا برنامه های مشابه، در مراحل پایانی آموزش خود یا پس از فارغ التحصیلی، آموزش را تجربه کنید. سپس باید در آزمون گواهینامه دستیار پزشکی که توسط هیئت ملی معاینه‌کنندگان پزشکی اداره می‌شود، شرکت کنید تا مجوز دستیار پزشکی خود را دریافت کنید. در این مرحله شما آماده خواهید بود که برای مشاغل درخواست دهید و حرفه خود را شروع کنید.