چگونه از باتری های دو چرخ مراقبت کنیم

چراغ جلو کم نور می شود و بوق کار نمی کند؟ حرکت آهسته و سخت استارتر؟ و هنگام تلاش برای راه‌اندازی دوچرخه صدای کلیک کردن به گوش می‌رسد؟

خب، اینها برخی از نشانه‌های حکایتی است که نشان می‌دهد سلامت باتری شما در وضعیت مناسبی قرار ندارد و نیاز به سرویس دارد.

باتری دوچرخه یک عنصر حیاتی است که دوچرخه شما را در حالت استارت قرار می دهد و انرژی را به قسمت های دیگر می رساند. در حالی که باتری دوچرخه چیزی است که دوچرخه شما را در سلامتی مناسب نگه می‌دارد، به همان اندازه مهم است که از سلامت باتری به درستی مراقبت شود.

در اینجا چند نکته مفید برای باتری خودرو برای بهبود عمر باتری دوچرخه شما آورده شده است:

بازرسی بصری:

بازرسی چشمی باتری دو چرخ خود را هر سه ماه یک بار یک تمرین ضروری است. (اگر تمایل به فراموش کردن دارید، یادآوری تنظیم کنید) به دنبال هر گونه ترمینال شل یا شکسته ای باشید که می تواند منجر به اتصال کوتاه خطرناک شود. همچنین، بیرون را از نظر وجود ترک، نشتی، برآمدگی یا شکاف ناایمن بررسی کنید زیرا زنگ هشداری به صدا در می آید که دوچرخه شما درخواست تعویض باتری را دارد.

در فواصل منظم شارژ کنید (فقط در مورد باتری های معمولی 2 چرخ)

اگر از باتری‌های معمولی موتورسیکلت استفاده می‌کنید، بررسی کنید و مطمئن شوید که سلول‌های الکترولیت با آب مقطر پر شده‌اند. سطح الکترولیت بهتر است در حد بالا و پایین مشخص شده در ظرف باتری های مبتنی بر سرب معمولی نگه داشته شود. فقط از آب مقطر استفاده کنید، صرفاً به این دلیل که هیچ ناخالصی ندارد و به باتری دوچرخه کمک می کند بیشتر دوام بیاورد. باتری های دارای فناوری VRLA نیازی به شارژ ندارند.

ترمینال ها را تمیز کنید:

پایانه های باتری و نواحی مجاور باید به درستی تمیز شوند تا از خوردگی که می تواند هنگام راه اندازی دوچرخه مشکل ایجاد کند، جلوگیری شود. آنها را همیشه در شرایط خشک نگه دارید. تمیز کردن منظم به جلوگیری از تجمع کثیفی و رسوبات کمک می کند که به نوبه خود عمر باتری خودرو را در دراز مدت افزایش می دهد.

شارژ منظم:

حتی در طول دوره های طولانی عدم استفاده، هر باتری خودرو باید به طور منظم شارژ شود. تخلیه باتری در حالت بیکار برای باتری مضر است. بنابراین، باتری را هر ماه شارژ کنید، حتی اگر برای مدت طولانی از آن استفاده نکنید.

باتری را بدون آلودگی نگه دارید:

در طی یک دوره زمانی ذرات ریز گرد و غبار، کثیفی و آلاینده های کوچک روی باتری جمع می شوند. اینها باید با استفاده از برس گیره و پاک کننده باتری تمیز شوند. برای جلوگیری از ورود پاک کننده به داخل سلول ها، از محکم بودن درپوش های هواکش اطمینان حاصل کنید. باتری دوچرخه را با یک حوله مرطوب و سپس با یک حوله خشک دیگر پاک کنید.