چگونه بهترین جراح دریچه قلب را برای درمان تنگی آئورت یا نارسایی آئورت پیدا کنیم؟

هنگامی که بیماران با تشخیص بیماری شدید دریچه آئورت مواجه می شوند، تشخیص بهترین گزینه های آنها بسیار دشوار است. اغلب اوقات بسیار احساسی و گیج کننده است. این مقاله بیماران آینده نگر را از طریق اقدامات لازم برای به دست آوردن اطلاعات خوب در مورد بهترین عمل جراحی دریچه آئورت و یافتن جراح قلب مناسب با نیازهای خود راهنمایی می کند.

چند کلمه در مورد این شرایط دریچه آئورت:

  • تنگی آئورت به این معنی که دریچه آئورت به شدت کلسیفیه و سفت شده است. زمانی که قرار است باز شود نمی تواند باز شود. یک دریچه آئورت معمولی دارای سه لت (کاسپ) سست و بسیار انعطاف پذیر است که باز می شود و جریان بدون مانع را از طریق مقطع تقریباً دایره ای با قطر حدود یک اینچ امکان پذیر می کند. یک دریچه به شدت تنگی فقط اجازه می دهد تا از طریق سوراخ سوزنی جریان یابد. این توضیح می دهد که صدای خش خش که پزشکان از آن به عنوان “سوفل” یاد می کنند. قلب در نهایت خسته می شود و قبل از اینکه به آن نقطه برسد، جراحی فوری لازم است.
  • نارسایی یا نارسایی آئورت تا حدودی از وضعیت معکوس تشکیل شده است. دریچه در حالت باز کشیده شده یا “یخ زده” است و زمانی که قرار است بسته شود نمی تواند بسته شود. این همان چیزی است که معمولاً از آن به عنوان شیر نشتی یاد می شود. قلب برای حفظ جریان رو به جلو تلاش می کند زیرا مقداری از خون اکسیژن دار به سمت عقب نشت می کند. در نهایت بزرگ می شود و به تدریج ضعیف تر می شود. مجدداً قبل از از دست دادن قدرت جراحی لازم است.

خودتان را گول نزنید. هیچ درمان دارویی مؤثری برای بیماری شدید علامت دار دریچه آئورت وجود ندارد. این یک مشکل مکانیکی است که نیاز به یک راه حل مکانیکی سریع دارد. این نیاز به یکی از دو درمان اصلی جراحی دارد:

  1. جایگزینی دریچه آئورت با دریچه مصنوعی، مکانیکی، بیولوژیکی یا اتوگرافت
  2. ترمیم دریچه آئورت، بیشتر در موارد نارسایی آئورت
  3. روش راس در موارد منتخب

اکثر مراکز پیشرفته جراحی قلب کم تهاجمی می توانند این روش ها را از طریق یک برش 2 اینچی در سمت راست قفسه سینه بین دنده ها انجام دهند. این روش شامل هیچ برش استخوانی نمی شود و با بهبودی سریع و بهبود زخم با بسیار کم همراه است. درد یا خونریزی. بیشتر بیماران می توانند در عرض دو یا سه روز به خانه و خانواده خود بازگردند، حتی اگر سالخورده و ضعیف باشند. این روش بسیار بهتر از جراحی تمام طول یا مینوزوتومی، برش استخوان سینه بهبود می یابد.

در اینجا سؤالاتی وجود دارد که باید هنگام جستجو برای درمان و جراح مناسب بپرسید:

  • آیا من کاندید جراحی کم تهاجمی دریچه آئورت هستم؟ و اگر نه، چرا که نه؟
  • آیا این نوع جراحی را انجام می دهید؟
  • چند مورد از این عمل ها را انجام داده اید و با چه نتایجی؟
  • چه نوع شیر یا تعمیری را پیشنهاد می کنید و چرا؟
  • آیا می توانم با هر یک از بیماران قبلی جراحی دریچه کم تهاجمی شما صحبت کنم؟ یک جراح قلب با حداقل تهاجم باتجربه در یافتن بیمارانی که مایل به به اشتراک گذاشتن تجربیات خود با شما هستند، مشکلی نخواهد داشت

اگر از پاسخ‌ها راضی نیستید، با یک مرکز قلب کم تهاجمی معتبر تماس بگیرید تا شما را به یک جراح متخصص قلب وصل کرده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهد.