چگونه سونا بسازیم؟

بسیاری از مردم خواهان سونا در خانه، آبگرم یا محل کار خود هستند و اغلب می پرسند که چگونه سونا بسازیم؟

پاسخ صادقانه این است که واقعاً نیازی به زحمت نیست. افزایش اخیر در محبوبیت سونای مادون قرمز دور به این معنی است که کار پیچیده ساخت یک سونای سنتی دیگر ضروری نیست و کیت های سونای مادون قرمز به راحتی در دسترس هستند، ساخت ساده و ارزان قیمت برای خرید، ساخت، اجرا و نگهداری هستند. .

سوناهای سنتی که به عنوان سونا فنلاندی نیز شناخته می‌شوند، گرمای مرطوب تولید می‌کنند، زیرا گرما با استفاده از آب روی ذغال‌های داغ برای تولید بخار کنترل می‌شود. این امر مستلزم تهویه هوا، سیم کشی خاص و کفپوش ویژه است و به این معنی است که ساختمان سونای سنتی اغلب به استخدام یک تاجر نیاز دارد که می تواند روزها طول بکشد تا کار را تکمیل کند.

سوناهای مادون قرمز دور از گرمای خشک تولید شده توسط هیترهای مادون قرمز دور استفاده می کنند که به این معنی است که تهویه تخصصی مورد نیاز نیست. در واقع این سوناها اغلب به صورت بسته تحویل داده می شوند و می توانند توسط مالک در کمتر از 30 دقیقه نصب شوند. نیازی به هیچ تاجری نیست و پس از مونتاژ واحدها به سادگی مانند هر وسیله خانگی دیگری به منبع برق وصل می شوند. تنها الزامات این است که اتاق به اندازه کافی بزرگ باشد تا واحد را جمع آوری کند، دسترسی کافی برای ورود پانل ها به داخل باشد و یک پریز برق در دسترس باشد.

مزایای دیگر سونای مادون قرمز دور، فناوری خود گرما است. انرژی مادون قرمز درخشش گرمی است که در یک روز آفتابی احساس می کنید. به همین دلیل است که وقتی ابر این پرتوها را مسدود می کند – حتی اگر دمای هوا تغییر نکرده باشد – می توانید افت شدیدی را احساس کنید. گرمای تابشی مادون قرمز دور کاملاً ایمن از انرژی طبیعی است که اجسام را با فرآیندی به نام گرمای مادون قرمز نور مستقیم یا انرژی مادون قرمز گرم می کند.

خورشید منبع اولیه انرژی تابشی است، اما همه این انرژی مفید نیست. اگرچه زندگی به انرژی خورشید نیاز دارد، اما نور زیاد خورشید به پوست آسیب می رساند. گرمای FIR (مادون قرمز دور) بسیاری از مزایای سلامتی نور طبیعی خورشید را بدون هیچ یک از اثرات خطرناک تشعشع خورشیدی فراهم می کند.

انرژی نور مادون قرمز واقعا مفید است و به هیچ وجه برای بدن مضر نیست. برای نشان دادن ایمنی بخاری، گرمایش مادون قرمز دور در بیمارستان ها برای گرم کردن نوزادان تازه متولد شده استفاده می شود. مادون قرمز سال هاست که مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته و در کارهای پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. پزشکی ورزشی مدتهاست که مادون قرمز را برای بهبود رگ به رگ شدن و کشیدگی پذیرفته و از آن استفاده می کند. ناسا همچنین پس از مسیرهای طولانی در دهه 1980 به این نتیجه رسید که درمان مادون قرمز بهترین راه برای فضانوردان برای حفظ آمادگی قلبی عروقی در پروازهای فضایی طولانی تنگ است.

سوناهای مادون قرمز دور طیف وسیعی از مزایای سلامتی را از طریق افزایش انرژی، کاهش وزن، کاهش استرس و سم‌زدایی بدن و پوست ارائه می‌کنند. Sherry A. Rogers، MD مرکز پزشکی محیطی اظهار داشت که;

“سونای مادون قرمز دور ایمن ترین، کارآمدترین و مقرون به صرفه ترین راه برای از بین بردن سموم ذخیره شده است و آن را به یک نیاز خانگی تبدیل می کند. من متقاعد شده ام که سونای مادون قرمز دور چیزی است که همه باید برای بازگرداندن سلامتی در سبک زندگی خود بگنجانند. سونا مادون قرمز دور”. بسیار ایمن تر و قابل تحمل تر از سونای معمولی است، زیرا از انرژی گرمایی استفاده می کند که به بافت ها نفوذ می کند و باعث حرکت مواد شیمیایی از ذخیره چربی، مستقیماً به عرق می شود.

مزایای اصلی سلامتی عبارتند از:

 • به تصفیه سلول های چربی و کنترل وزن کمک می کند
 • روشی موثر برای سوزاندن کالری (تا 600 کالری در یک جلسه)
 • سم زدایی فلزات سنگین، باقی مانده های هیدروکربن، الکل، نیکوتین، سدیم و کلسترول
 • سیستم قلبی عروقی را با نفوذ عمیق مادون قرمز دور تقویت می کند
 • برای درمان رگ به رگ شدن، اسپاسم عضلانی و سفتی مفاصل موثر است
 • درد و درد را تسکین می دهد
 • سلولیت را بهبود می بخشد و پاک می کند
 • رنگ و رنگ پوست را بهبود می بخشد
 • به جای زخم و سوختگی، آکنه، پسوریازیس و اگزما کمک می کند
 • حواس را تیز می کند و استرس و خستگی را از بین می برد
 • اندورفین مغز و هورمون های «احساس خوب» را تحریک می کند
 • سیستم ایمنی بدن شما را بهبود می بخشد و ارگانیسم هایی مانند باکتری ها و انگل ها را از بین می برد

به طور خلاصه، سونای مادون قرمز دور در مقایسه با سوناهای سنتی به راحتی جمع‌آوری می‌شوند، برای نصب نیازی به مهارت‌های تخصصی یا حرفه‌ای ندارند، هم در خرید و هم اجرا مقرون به صرفه هستند و تعدادی از مزایای سلامتی را برای کاربر فراهم می‌کنند.