چگونه غذا را بعد از پختن مواد مغذی نگه داریم – رازی ساده که ممکن است از آن غافل شوید

آشپزی سالم هنری است که شامل انتخاب دقیق مواد و سپس پختن آنها به آرامی و در عین حال دست نخورده نگه داشتن مواد مغذی است. اطلاعات تغذیه ای مواد مختلف این روزها یک راز نیست زیرا ما برچسب ها و اینترنت برای کمک به این دانش داریم. برعکس، مغذی نگه داشتن غذای ما حتی بعد از پختن نیز کمی پیچیده و گیج کننده است، نه به این دلیل که دشوار است، بلکه به دلیل نداشتن اطلاعات صحیح مربوط به انتخاب ظروف مناسب است. پس چگونه می توان غذا را حتی بعد از پختن نیز مغذی نگه داشت؟ بیایید دریابیم:

پاسخ روشن و مطمئن به این سوال این روزها نادر است زیرا اطلاعات گمراه کننده زیادی در اینترنت در رابطه با روش های مختلف پخت و پز وجود دارد. به عنوان مثال، ممکن است چند مقاله وبلاگی بیابید که از پخت و پز در قابلمه به عنوان راهی برای دست نخورده نگه داشتن مواد مغذی با پخت آهسته در حرارت کم دفاع می کنند. اما ممکن است مقالاتی را نیز بیابید که خلاف این ادعا را دارند. ارجاعات متعددی به تحقیقات غیرقطعی و بعضاً قدیمی به نفع یا علیه ظروف خاص وجود دارد که انتخاب درست را به چالشی بزرگ تبدیل می کند!

با این حال، در پایان این پست، ایده خوبی در مورد اینکه کدام ظروف آشپزی سالم‌تر است و چگونه می‌توان ارزش غذایی غذا را پس از پختن دست نخورده نگه داشت، خواهید داشت – اطلاعاتی که با اطلاعات قابل تأیید و معتبر اثبات شده است.

راز: استفاده از قابلمه پخت و پز ساخته شده از مواد مناسب!

ظروف پخت و پز معمولی (فلزات، سرامیک، چینی، میناکاری شده و غیره) به دلیل اینکه حاوی فلزات، اکسیدها، مواد شیمیایی و غیره در مقادیر متفاوتی هستند، سموم را در حین پخت و پز وارد غذا می کنند. تمام فلزات نسبت به مواد غذایی که یک موجود بیوشیمیایی هستند، واکنش پذیری بالایی دارند. آنها با مواد مغذی موجود در غذا ترکیب می شوند و ترکیباتی را تشکیل می دهند که در بدن مضر هستند و مشکلاتی برای سلامتی ایجاد می کنند. همچنین گرمای این قابلمه ها بی رحمانه سلول های غذایی ظریف را در حین پخت و پز از بین می برد!

برای پختن غذای مغذی، ظروف باید کاملاً بی اثر باشند تا چیزی در غذای شما نفوذ نکند و باید به آرامی و بدون از بین بردن مواد مغذی بپزد. تنها ماده ای که دارای چنین توانایی هایی است، خاک رس خالص یا خاک رس اولیه بدون لعاب است. آشپزی در دیگ سفالی تنها روش آشپزی در میان تمدن های ساکن از زمان ناشناخته بوده است. هیچ جایگزینی برای خاک رس طبیعی وجود ندارد که بتواند همان ویژگی ها را به شما بدهد.

با این حال، متأسفانه، بسیاری از گلدان های سفالی که امروزه در بازار می بینیم، عمدتاً با مواد شیمیایی لعاب داده شده اند. ما نمی دانیم که مواد شیمیایی مورد استفاده در لعاب ها غذای ما را آلوده می کند و ماهیت نیمه متخلخل خاک رس خالص چیزی است که آن را برای پخت و پز سالم عالی می کند (می تواند در حین پخت و پز اکسیژن تنفس کند، سموم موجود در غذا را دفع کند و غیره).

گرمای ملایم مادون قرمز دور، که مختص این قابلمه ها است، در حالی که مواد مغذی را دست نخورده نگه می دارد، پخته می شود. کسانی که به خاک رس خالص روی آورده اند، با استفاده منظم و غذای با طعم بهتر، بهبود چشمگیری در سلامتی خود گزارش کرده اند. اگر تا به حال پختن با خاک رس خالص را امتحان نکرده اید، هر روز وعده های غذایی بسیار مغذی و سالم را از دست داده اید، پس وقت آن است که امروز یک قابلمه سفالی خالص برای آشپزخانه خود تهیه کنید!