چگونه فوم غلتک مناسب خود را انتخاب کنیم؟

می‌دانم که برای بسیاری از بیماران ما در کایروپراکتیک کایروپراکتیک، انجام مقداری فوم نورد را توصیه کرده‌ام. می تواند به کمردرد کمک کند. اما یک سوال که ممکن است برای مردم جواب نداده باشم این است که چگونه فوم غلتک مناسب را انتخاب می کنید. تعداد زیادی از سفید گرفته تا سیاه، با آج‌ها، برجستگی‌ها و برخی که حتی می‌لرزند، وجود دارد.

ابتدا با چه رنگ یا بافتی شروع می کنیم.

اگر در زمینه فوم نورد تازه کار هستید، توصیه می کنم با یک غلتک فوم سفید یا با چگالی نرم شروع کنید.

معنی آن چیست؟ غلتک‌های فوم سفید تراکم کمتری دارند، بنابراین مقدار کمی به آنها دارند. اگر نورد فوم انجام نداده اید، می تواند غلتک خوبی برای شروع باشد زیرا درد کمتر و فشار کمتری ایجاد می کند.

هر چه فوم غلتک متراکم تر باشد فشار بیشتری روی عضلات خود احساس خواهید کرد. غلتک های فوم آبی و سبز متراکم تر هستند و غلتک های فوم سیاه معمولاً متراکم ترین هستند. اگر باتجربه هستید، پس استفاده از رنگ مشکی راه حلی است.

برخی از غلتک ها دارای رد یا فرورفتگی روی خود هستند. من به شما پیشنهاد نمی کنم که با اینها شروع کنید زیرا آنها به شما خود ماساژ عمیق تری می دهند و استفاده از آنها کمی دردناک تر خواهد بود.

چه اندازه ای؟

غلتک ها در اندازه های مختلف از کوچکترین آنها 3-4 سانتی متر تا 90 سانتی متر متفاوت هستند. پیشنهاد من این است که یک غلتک به اندازه عرض پشت خود بگیرید، به این ترتیب می توانید آن را از بالای ستون فقرات تا پایین استفاده کنید. بنابراین، غلتک 24 تا 35 اینچی باید این کار را انجام دهد، زیرا هر چه طولانی تر و محکم تر باشد، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. استفاده از یک توپ کوچک، توپ تنیس یا توپ لاکراس می‌تواند برای وارد شدن به قسمت‌های سخت و کوچک‌تر بدن مانند توپ‌های پا، عالی باشد.

چرا باید فوم رول کنید؟

فوم رولینگ نوعی رهاسازی میوفاشیال خود (خود ماساژ) است و برای از بین بردن تنش عضلات عالی است. نشان داده شده است که نورد فوم به افزایش انعطاف پذیری، حذف تنش عضلانی، بهبود عملکرد و بهبود گردش خون کمک می کند.

زمان استفاده – می توانید قبل و بعد از ورزش از آن استفاده کنید. در هر زمان می توانید از آن استفاده کنید. راه بسیار خوبی برای گرم کردن بدن است، اما اگر ورزش‌های سنگین انجام داده‌اید، این یک راه عالی برای کمک به آرامش عضلات است. یکی از کارهای مورد علاقه من استفاده از آن در هنگام تماشای بازی هاکی است. لازم نیست شما یک ورزشکار فعال باشید، این می تواند برای همه مفید باشد.