چگونه یک شرکت ایرانی انقلابی در مد و طراحی صنعت آسانسور جهانی ایجاد کرد


چگونه یک شرکت ایرانی انقلابی در مد و طراحی صنعت آسانسور جهانی ایجاد کرد

و این در حالی است که آسانسور یکی از مهم ترین بخش های زندگی ساکنان ساختمان های بلند و چند طبقه است.

ساکنان ساختمان های فوق با وجود اینکه زمان کمتری را در داخل آسانسور می گذرانند. اما استفاده مکرر از این غرفه های سنتی در طول زمان، روند استفاده از آنها را آزاردهنده و خسته کننده می کند.

خوشبختانه مدتی است که یکی از شرکت های مطرح آسانسور ایران به نام جنرال کابین طرح جدیدی را در این زمینه راه اندازی کرده و هنر، طراحی، زیبایی، رنگ ها و خلاقیت چشم نوازی را روی محصولات خود سرمایه گذاری کرده است. تا جایی که استفاده کنندگان از محصولات این شرکت (اعم از شرکت های آسانسور، سازندگان و مهندسین معماری) پتانسیل لازم برای ایجاد تنوع لازم در فضاهای عمومی ساختمان را دارند و ساکنان ساختمان های جدید با آنچه که بوده احساس متفاوتی دارند. قبل، به دلیل آنچه در دهه های اخیر تجربه کرده اند.

شروع یک حرکت خلاقانه در طراحی و ساخت کابین آسانسور توسط جنرال کابین، ممکن است در سال های آینده استفاده از کابین های سنتی را به گذشته تبدیل کند و عصر جدیدی را در این صنعت آغاز کند. البته در حال حاضر نیز محصولات مختلف جنرال کابین با استقبال گسترده مصرف کنندگان مواجه شده است.

نقش آسانسور در هویت و معماری ساختمان

محمد حیدری مدیرعامل شرکت جنرال کابین با اشاره به فلسفه حاکم و تفکر محافظه کارانه در بین مصرف کنندگان کابین آسانسور که عمدتاً معماران، سازندگان و انبوه سازان را مورد توجه قرار می دهد، می گوید: اهمیت آسانسور در معماری کلی ساختمان، نام گذاری شده است. بخشی از هویت بصری یا وسیله روزمره است، معماران و سازندگان را می طلبد که در انتخاب و انتخاب کابین آسانسور خود به عنوان یکی از اجزای مهم ساختمان، نگاهی مدرن یا حتی پست مدرن داشته باشند.

حیدری بر این باور است که اهمیت آسانسور در موقعیت و سازه نهایی کمتر از سایر عناصر و قطعات مانند نما، پنجره ها، ستون ها، شیروانی ها و همچنین هندسه کلی ساختمان و سازه نهایی ساختمان نیست. . زیرا این دستگاه بر خلاف سایر اجزای ذکر شده در بالا ارتباط مستقیمی با روحیه و احساسات سرنشینان دارد و طراحی و اجرای کابین با جدیدترین اصول زیبایی شناسی بصری و هندسی می تواند با چشم نوازی خود احساس بهتری را در سرنشینان ایجاد کند. طبیعت.”

کابین آسانسور، صنعت آسانسور توسعه نیافته

محسن طالبی، رئیس هیئت مدیره شرکت جنرال کابین نیز خاطرنشان کرد: دکور و طراحی کابین آسانسور در واقع ادامه دکوری است که از خانه شروع و به لابی و راه پله های خروجی ختم می شود و می گوید: جالب است که در سال های اخیر به سختی شاهد تحول خلاقانه ای در طراحی کابین های هنری بر اساس عوامل هنری و جذاب بوده ایم و بدیهی است که سازندگان ترجیح می دهند همان روحیه محافظه کارانه را ادامه دهند و چالش نوآوری و خلاقیت را در تمامی عناصر ساختمان به جز آسانسور که عنصری حیاتی و مهم در ارائه ساختمان به عنوان اثری هنرمندانه و متفکرانه است.

طالبی با اشاره به این سوال که در صنعت آسانسور سایر قطعات; دستگاه های مکانیکی و دیجیتالی هر دو به موازات پیشرفت های جهانی توسعه یافتند. ایمنی، سبکی، عملکرد صحیح و مواردی از این دست انجام شده است اما موضوع زیبایی ظاهری کابین ها مغفول مانده است».

وی می افزاید: به همین منظور شرکت جنرال کابین تصمیم گرفت تا طرح جدیدی را در این زمینه و علاوه بر تمامی فاکتورهای کیفی از نظر اصول طراحی، هویت بصری، اشکال هندسی متعادل و متنوع، اشکال و ستون های مدرن ارائه دهد. فریم های مدرن، آغازگر تحولات در صنعت آسانسور کشور است، خوشبختانه محصولات خلاقانه این شرکت اخیرا در بین تولیدکنندگان، شرکت های همکار و مصرف کنندگان شهرت فراوانی یافته است.

کابین مشترک و نقش هنر و نوآوری در طراحی کابین آسانسور

امیر سهرابی، مدیر بازاریابی جنرال کابین نیز با اشاره به سابقه این شرکت می گوید: کارخانه های صنعتی جنرال کابین مجموعه ای مبتنی بر دانش در زمینه تحقیق، طراحی، مهندسی، آزمایش، تست و ساخت کابین آسانسور است که تولید انواع محصولات مکانیکی آسانسور از جمله کابین آسانسور، قاب کار، قاب وزنه، سازه اصلی، شاسی موتور، سیستم تعلیق کابین، براکت ها و دکوراسیون کابین و سایر تجهیزات مربوط به آسانسور در دستور کار این شرکت قرار دارد که همگی با توان مهندسی و ماشین آلات پیشرفته ساخته شده است و همین امر منجر به تولید مدرن ترین و باکیفیت ترین محصولات صنعت آسانسور شده است که این صنعت را چندین گام در کشور به جلو می برد و از سوی دیگر می باشد. بستری بسیار مناسب برای فعالیت شرکت های همکار آسانسور داخلی و صنعت ساختمان سازی مدرن.

وی اضافه می کند که علاوه بر تمامی پتانسیل های این شرکت در حوزه های فنی، موضوع دکوراسیون آسانسور نیز به عنوان ارزش آفرینی ویژه در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. تاکنون به لطف طراحی دکوراتیو ده‌ها کابین آسانسور با اشکال هندسی مختلف، رنگ‌های بسیار متنوع و نقش‌ها و هویت بصری منحصربه‌فرد، امکان طراحی فضاهای داخلی و حتی خارجی را به کسانی که در هنر معماری کشور مشغول هستند، می‌دهد. در یکی از این خانه های مدرن، زیبا و رنگارنگ می توانید طرحی بصری خلق کنید و در فضاهای عمومی ساختمان خود هنر متفاوتی خلق کنید. »

لازم به ذکر است کارخانه صنعتی «جنرال کابین» که از اوایل دهه 90 کار خود را آغاز کرد، علاوه بر ظرفیت مهندسی بالا در تولید اکثر قطعات و قطعات، تجهیزات اصلی، فنی، موتور، سازه و سایر تجهیزات فنی آسانسور مطابق با استانداردها و گواهینامه های معتبر بین المللی، به لطف ظرفیت مهندسی بالا (بومی سازی) به یکی از صادرکنندگان ممتاز این صنعت تبدیل شده است که محصولات آن حتی در اروپا نیز خریداران دارد.

این مجموعه با ایجاد اشتغال برای 150 نفر در دو کارخانه، طیف وسیعی از محصولات فنی آسانسور از جمله کابین را تولید می کند و با تولید سالانه بیش از 2000 کابین در ظرفیت ها و متریال های مختلف، به یکی از تولیدات جهانی تبدیل شده است. تولید کنندگان این محصول به شرکت های آسانسور داخلی و صنعت ساختمان کشور خدمات ویژه ای ارائه می کند.

علاقه مندان به مشاهده محصولات جنرال کابین نیز می توانند به وب سایت این شرکت به نشانی مراجعه کنند www.generalcabin.com همچنین می توانند برای دیدن محصولات خلاقانه این شرکت به نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی و لوازم جانبی که از 23 تا 27 تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران آلمان (38) دایر است، مراجعه کنند.