چگونگی و چرایی تقویت قلب از طریق ایروبیک

فواید یک قلب سالم

از کف پا گرفته تا موهای روی سر، قلب شما موتوری است که سوخت را به تمام اجزای فعال بدن شما پمپ می کند. بهبود گردش خون تضمین می کند که کل بدن شما خون، مواد مغذی، اکسیژن و هورمون هایی را که برای عملکرد بهینه نیاز دارد دریافت می کند. سلامت و تناسب اندام سیستم قلبی عروقی شما (قلب و ریه ها) به بدن شما کمک می کند تا مواد مغذی لازم برای مبارزه با بیماری ها، مدیریت وزن سالم و حفظ هموستاز (ثبات بهینه) را برای بدن شما فراهم کند. همچنین استرس را کاهش می دهد، به پیشگیری از دیابت کمک می کند، خستگی را کاهش می دهد، الگوهای خواب را تثبیت می کند، التهاب بدن را کاهش می دهد و عملکرد مغز را بهبود می بخشد!

تهویه هوازی

تهویه هوازی زمانی است که یک ورزشکار توانایی قلب و ریه های خود را برای پمپاژ خون و اکسیژن در سراسر بدن تقویت می کند. این بهبود سیستم قلبی عروقی به آنها اجازه می دهد تا به طور موثرتر و برای مدت طولانی تری ورزش کنند و به قلب اجازه می دهند خون بیشتری را در هر ضربان پمپاژ کند و اندازه رگ های خونی را افزایش می دهد (که فشار خون را کاهش می دهد). همچنین ریه های شما را بزرگ می کند، بنابراین می توانید نفس بکشید و اکسیژن بیشتری را در خون خود توزیع کنید.

یک تمرین را انتخاب کنید

ساده ترین تمرینات برای تهویه هوازی عبارتند از: پیاده روی، دویدن، پریدن، یوگا/پیلاتس، سایه بوکسینگ و رقصیدن، زیرا به چیزی غیر از بدن و کمی فضا نیاز ندارید! در مرحله بعدی آنهایی هستند که به ابزار اولیه نیاز دارند: دوچرخه سواری، طناب زدن و پیاده روی کشاورز. در نهایت کسانی هستند که به تجهیزات غیر معمول نیاز دارند: قایقرانی، شنا، طناب های جنگی، کشیدن سورتمه و ضربه زدن به کیسه بوکس.

دست به کار شوید!

وقتی تمرینی را انتخاب کردید، وقت آن است که دست به کار شوید! (گرم کردن قبل از تمرین اصلی برای افزایش گردش خون و جلوگیری از آسیب؛ دویدن در محل یا انجام جک های جامپینگ مکان خوبی برای شروع است. و همچنین فراموش نکنید که خنک شوید! تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیاده روی کنید. .) با تغییر تمرینی که هر دو هفته یکبار انجام می دهید، بدن خود را حدس بزند، این به شما امکان می دهد با به چالش کشیدن خود به روش های مختلف، مزایایی را که دریافت می کنید به حداکثر برسانید.

دستورالعمل‌های عمومی پیشنهاد می‌کنند 150 دقیقه ورزش هوازی در هفته به 30 تا 60 دقیقه تمرین در روز تقسیم شود. با حداکثر 300 دقیقه در هفته. اگر اخیراً ورزش نکرده‌اید، بهتر است آهسته شروع کنید و به تدریج مدت زمان تمرینات خود را افزایش دهید. سخت کوشی راهی مطمئن برای آسیب رساندن به خود است.

بردن همه چیز به سطح بعدی (فقط آجیل سلامتی هاردکور!)

برای کسانی از شما که به دنبال تقویت سلامت قلب خود هستند و مایلند کمی بیشتر کار کنند، این مکان خوبی برای شروع است. رشد مطلوب با تهویه هوازی زمانی اتفاق می‌افتد که در نزدیکی آستانه بی‌هوازی شخصی خود (معمولاً حدود 85 درصد از حداکثر ضربان قلب خود) ورزش می‌کنید. بنابراین روی یک مانیتور قلب سرمایه گذاری کنید، تا جایی که می توانید به خودتان فشار بیاورید، توجه داشته باشید که ضربان قلب شما کجا به اوج می رسد، سپس با شدتی که 80 تا 90 درصد اوج ضربان قلب شما است ورزش کنید.

در نتیجه

قلب سالم پایه و اساس یک زندگی سالم است زیرا اولین قدم در عملکرد اندام ها و ماهیچه های ما است. تهویه هوازی فرآیند بهبود سلامت قلب و ریه ما از طریق ورزش است. با قلبی قوی، انرژی کمتری برای انجام کارهایی که باید انجام دهید مصرف می کنید، بنابراین انرژی بیشتری برای انجام کارهایی که می خواهید دارید. ورزش تنها جنبه حفظ قلب سالم نیست، رژیم غذایی و خواب نیز نقش مهمی دارند!