کاهش فشار خون به طور طبیعی – با ازدواج خوب؟

یک مطالعه جدید (20 مارس 2008) نشان می دهد که یک ازدواج خوب و شاد برای فشار خون شما مفید است. اما همچنین نشان می دهد که یک ازدواج بد و استرس زا می تواند برای فشار خون شما بدتر از مجرد بودن باشد. بنابراین وارد شدن (و ماندن در) یک ازدواج خوب می تواند کلیدی برای کاهش طبیعی فشار خون باشد.

مطالعات قبلی نشان داده است که افراد متاهل به طور کلی فشار خون پایین تری دارند و از افراد مجرد سالم تر هستند. مطالعه جدید این رابطه را در یک چشم انداز روشن تر قرار می دهد. این ازدواج به طور کلی نیست، بلکه ازدواج شاد، به طور خاص، با کاهش فشار خون مرتبط است.

این مطالعه توسط Julianne Holt-Lunstad، استادیار روانشناسی در دانشگاه بریگهام یانگ، توسط Annals of Behavioral Medicine به صورت آنلاین گزارش شده است. مطالعات بسیار کمی در مورد فشار خون انجام شده است که به جای اینکه فرد متاهل بوده، بر کیفیت ازدواج متمرکز باشد.

این مطالعه از یک قالب منحصر به فرد استفاده کرد. این شامل 204 فرد متاهل و 99 مجرد بالغ، عمدتا قفقازی بود. داوطلبان این مطالعه از دستگاه های ویژه ای استفاده می کردند که فشار خون آنها را در زمان های تصادفی در مدت 24 ساعت اندازه گیری و ثبت می کرد. همچنین شرکت کنندگان متاهل پرسشنامه هایی را در مورد ازدواج خود تکمیل کردند.

این مطالعه نشان داد که هرچه رضایت زناشویی و سازگاری خوب با ازدواج که همسران گزارش کردند، میانگین فشار خون آنها در طول دوره آزمایش 24 ساعته کمتر بود. این امر به ویژه در طول روز قابل توجه بود. ظاهراً داشتن یک ازدواج شاد منجر به کاهش فشار خون به طور طبیعی شد.

آنهایی که نمرات پایینی در رضایت زناشویی و سازگاری داشتند، میانگین فشار خون بالاتری نسبت به افراد مجرد داشتند. در طول روز مطالعه میانگین فشار سیستولیک آنها (عدد بالاتر در خوانش فشار خون) تقریباً پنج امتیاز بیشتر بود. برای ورود به محدوده ای که علامت هشدار محسوب می شود کافی است.

از نظر کاهش فشار خون به طور طبیعی پس بهتر است در یک ازدواج خوب باشد. و مجرد بودن بهتر از ازدواج بد و پر استرس است.

یافته‌های این مطالعه به طور کلی با سایر مطالعاتی که به رابطه بین وضعیت ذهنی و فشار خون شما اشاره کرده‌اند، مطابقت دارد. اگر آرام، شاد و بدون استرس باشید، فشار خون شما کاهش می یابد. تنش، ناراحتی و استرس نتیجه معکوس خواهد داشت.

برای کاهش فشار خون به طور طبیعی، می توانید یوگا یا مدیتیشن ماورایی را انجام دهید تا به آرامش و آرامش درونی برسید. یا می توانید این ضرب المثل را بگیرید: “یک مرد به اندازه ای که تصمیم دارد خوشحال است.” به دل بسپارید و مثبت فکر کنید و به جای مشکلاتتان، نعمت های خود را بشمارید.

یا می توانید وارد یک ازدواج خوب شوید، یا در ازدواجی که دارید بمانید و/یا برای بهبود ازدواجی که دارید تلاش کنید. البته داشتن یک ازدواج خوب مزایای بسیار دیگری نیز دارد. اکنون می توانید کاهش فشار خون را به طور طبیعی به لیست این فواید اضافه کنید…

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش فشار خون به طور طبیعی و جلوگیری از حملات قلبی، لینک های زیر را دنبال کنید…