کاکائو به طور موثر فشار خون را کاهش می دهد


گزارش جام جم آنلاینسلامت سیستم قلبی عروقی برای سلامت کلی بدن مهم است.

عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی، مانند فشار خون بالا، باید فورا مورد توجه قرار گیرد تا خطر عوارض بعدی کاهش یابد. مردم همچنین می توانند با داشتن یک سبک زندگی سالم از فشار خون بالا جلوگیری کنند.

قلب خون را در سراسر بدن پمپاژ می کند و اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای عملکرد آن را تامین می کند. محققان به طور مداوم در حال بررسی عواملی هستند که بر سلامت قلب و عروق تأثیر می گذارد و آن را بهبود می بخشد.

نتایج یک مطالعه اخیر نشان داد که فلاوانول های کاکائو می توانند فشار خون را در بزرگسالان سالم با کاهش سفتی شریان ها کاهش دهند، اما فقط در فشار خون بالا.

محققان این مطالعه خاطرنشان می کنند که مطالعات قبلی تأثیر فلاوانول های کاکائو را بر کاهش فشار خون و کاهش سفتی عروق در افراد سالم نشان داده است.

با این حال، از آنجایی که این مطالعات در محیط‌های کاملاً کنترل‌شده انجام شد، محققان می‌خواستند ببینند که این مداخله در سناریوهای دنیای واقعی چقدر خوب عمل می‌کند.

این مطالعه شامل یازده بزرگسال سالم بود که دوزهای متناوب کپسول فلاوانول کاکائو و کپسول دارونما را به مدت هشت روز دریافت کردند.

آنها پس از اندازه گیری فشار خون، ضربان قلب و سرعت موج نبض، دوزها را در همان زمان صبح دریافت کردند.

شرکت‌کنندگان این اندازه‌گیری‌ها را هر نیم ساعت در سه ساعت اول پس از مصرف کپسول و سپس هر ساعت به مدت دوازده ساعت در طول روز انجام دادند.

نتایج نشان داد که فلاوانول های کاکائو در کاهش فشار خون و سفتی شریانی موثر هستند.

یکی از مشکلات استفاده از فلاوانول های کاکائو برای کاهش فشار خون، خطر بسیار ناچیز کاهش فشار خون است.

با این حال، در این مطالعه، محققان دریافتند که کاکائو کمتر بر فشار خون پایین اثر دارد، که نشان می دهد این یک مداخله بالقوه بی خطر است.

منبع: مهر