کتابخانه مدرسه مدرسه آل امیر (ع) تهران افتتاح شد


کتابخانه مکتب برکت مدرسه آل امیر(ع) واقع در منطقه امامزاده یحیی تهران در هفتم آبان ماه سال 1401 با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان افتتاح شد. معاون اول رئیس جمهور. .

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه مدرسه برکت مدرسه آل امیر واقع در منطقه امامزاده یحیی در تاریخ 7 آبان 1401 با در دسترس بودن. مهدی رمضانی دبیر کل سازمان محمد سرشار به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور و علیرضا زندوکیلی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران افتتاح شد.

حالا کتابخانه خوب است که شما مهمان آن هستید

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور خطاب به دانش آموزان مدرسه عالی امیر گفت: بسیار خوشحالم که با افتتاح این کتابخانه صبح را در کنار شما آغاز می کنیم. من قبلا معلم راهنمایی و دبیرستان بودم و خوشحالم که از این به بعد مدرسه شما فضایی دارد که می تواند محل یادگیری باشد. در آنجا می توانید کتاب بخوانید، بازی کنید و لذت ببرید. کتاب ها به شما کمک می کنند در آینده افراد مفیدتری باشید. کتابخانه شما مطمئناً وقتی مهمان آن هستید احساس خوبی دارد.

وی با تاکید بر اینکه بهترین خاطرات دوران کودکی با کتاب باقی مانده است، از مدیریت مدرسه خواست تا دانش آموزان را برای بازدید از کتابخانه کودک کلاه سفید و بخش کودک کتابخانه مرکزی پارک شهر بیاورند.

در حاشیه این مراسم محمد حسن دهدست مدیر مدرسه آل امیر(ع) توضیحاتی در خصوص پیش دبستانی و دبستان مدرسه آل امیر(ع) و کتابخانه این مدرسه ارائه کرد و گفت: محله امامزاده یحیی است. یکی از 200 منطقه محروم شناسایی شده در کشور با نام «گروه جهاد حضرت ابوطالب» پیشنهاد اجرای طرح بهسازی منطقه امامزاده یحیی را دادیم. با گرفتن محل اجاره ای از آموزش و پرورش، سعی کردیم آن را به یک مرکز فرهنگی اجتماعی تبدیل کنیم که خدمات آن در انحصار مدرسه نیست. در واقع مدرسه خیریه است و دلیلی برای بهبود محله است.

وی ادامه داد: در این آموزشگاه علاوه بر ارائه خدمات آموزشی، واحدهای پزشکی، درمانی، مشاوره، کارآفرینی و سرگرمی نیز فعال است و خدمات این واحدها به ساکنان محله ارائه می شود. در مدرسه ما 130 دانش آموز مشغول به تحصیل هستند اما در واقع در مرحله اول 130 خانواده را تحت پوشش قرار دادیم و در مرحله بعد قصد داریم سایر خانواده های محله را وارد فعالیت های آموزشی و فرهنگی کنیم.

ده دوس ایجاد کتابخانه را یکی از نیازهای فرهنگی محله دانست و گفت: سال گذشته با کمک خیرین سه مسابقه کتابخوانی برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوب بچه ها مواجه شد و پس از آن ادامه یافت. برای ایجاد یک کتابخانه.” به همین دلیل سال گذشته کتابخانه کوچکی را راه اندازی کردیم که شامل 300 جلد کتاب است و منابع کتابخانه را از طریق دوستان و آشنایان جمع آوری کردیم. بچه ها چندین بار از کتابخانه ما کتاب می خواندند، ما کتاب جدیدی نداشتیم. همین موضوع باعث شد به نهاد کتابخانه های عمومی کشور مراجعه کنیم و آقای رمضانی برای بازدید از کار گروه جهادی به مدرسه آمدند. یکی از محوطه ها به مساحت حدود 40 متر مربع برای کتابخانه مناسب تشخیص داده شد و قول تجهیز کتابخانه را دادند. این موسسه کتابخانه را به قفسه ها و حدود 1700 جلد کتاب مجهز کرد که از امروز به طور رسمی کار خود را آغاز کرد. ما می خواهیم ساکنان محله بتوانند خارج از ساعات مدرسه از کتابخانه استفاده کنند. زیرا هر چه اهالی محله بیشتر با مدرسه تماس بگیرند، به هدف خود نزدیکتر خواهیم شد.

در 29 مهر 1401 دبیر کل نیهاد به همراه مجتبی خالدی مسئول گروه جهاد حضرت ابوطالب(ع) ضمن بازدید از مدرسه برکت مدرسه آل امیر(ع) از نزدیک با فعالیت ها آشنا شدند. و خدمات این مدرسه برای دانش آموزان کم برخوردار و خانواده های آنها و همچنین تجهیز و ایجاد کتابخانه برای این مدرسه قول موساد را داد.

انتهای پیام/