کرم های حلقوی

کرم Tinea.

مفیدترین درمان برای کرم گرد در انسان کرم های ضد قارچ است. کرم حلقوی در پوست انسان به شکل یک حلقه قرمز ظاهر می شود و بسیار مسری است. پوست سالم ممکن است در وسط حلقه قرمز ظاهر شود. گوشت بیرونی می تواند پوسته دار و مرتفع باشد. واقعا دردناک نیست ولی خیلی خارش داره. به نظر می رسد شایع ترین شکایت در مورد کرم گرد خارش باشد.

از آنجایی که کچلی یک کرم یا حشره نیست، بلکه نوعی قارچ است، کرم‌های ضد قارچ برای درمان عفونت بسیار خوب عمل می‌کنند. در حیوانات خانگی نیز دیپ و شامپو برای درمان موجود است. متوسط ​​کرم حلقوی در مردان با کرم درمان می شود، اما گاهی اوقات نیاز به داروی خوراکی است. کرم های بدون نسخه گاهی اوقات می توانند بسیاری از انواع کچلی را درمان کنند. همچنین قارچ پای ورزشکار همان قارچ حلقوی است، همان طور که خارش جوک است که نام‌های متفاوتی برای محل بروز آنها می‌گیرد. هر سه این شرایط را می توان با داروهای OTC درمان کرد. کرم‌ها و پمادهایی که بدون Rx در دسترس هستند، معمولاً حاوی میکونازول یا کلوتیمازول هستند. Lotrimin، Tinactin و Monistat برخی از کرم های نام تجاری موجود هستند. Lamisil یک نرم کننده با نام تجاری دیگر است که حاوی یک درمان متفاوت به نام تربینافین است. این کرم‌ها و اسپری‌ها به شستن و خشک کردن ناحیه روزئولا نیاز دارند. سپس نرم کننده را پخش کنید یا درمان را روی و اطراف ناحیه عفونی اسپری کنید. صرفاً به این دلیل که علائم شما کاهش یافته یا کاملاً از بین رفته است، مهم است که دارو را قطع نکنید. با بیشتر محصولات، باید دو تا چهار هفته کار را ادامه دهید.

اگر بثورات پوستی شما طی حداقل دو هفته پس از درمان بهبود نیافته است، وقت آن است که به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک خصوصی شما راه های زیادی برای کمک به خلاص شدن از شر این عارضه دارد. یکی از این داروها به نام آلیلامین ها شناخته می شود. به صورت کرم، قرص یا ژل موجود است.

کرم حلقوی در زیر ناخن یا پوست سر نیز دیده می شود. عفونت قارچی ناخن به ناخن انگشت یا پا یا پوست زیر ناخن حمله می کند. ممکن است درمان این عفونت های ناخن دشوارتر باشد. پولیش ها، کرم ها و لوسیون ها در دسترس هستند. هر چند برای برخی از این موارد نیاز به نسخه است. قرص ها موثرترین درمان قارچ ناخن هستند. یک قرص ضد قارچ قوی ترین گفتمان برای کچلی پوست سر نیز هست. کرم حلقوی روی پوست سر می تواند بر روی مو تأثیر بگذارد و به ریزش مو منجر شود. کرم‌های Rx برای عفونت‌های پوست سر نیز استفاده می‌شوند.