کرم ها در سگ ها: بدترین دشمن بهترین دوست انسان

هر صاحب گوشت گوسفندی با تجربه می‌داند که چه مزاحمتی دائمی است کرم ها در سگ ها می تواند باشد. این تهدید هرگز نمی تواند 100٪ ریشه کن شود، به این معنی که تا حدودی یک نگرانی دائمی برای همه کسانی است که سگ دارند.

در اینجا دلیل این است که چرا آنها یک مشکل هستند و می توان برای اطمینان از اینکه از خطری که کرم ها در سگ ها به همراه دارند جلوگیری می کنید انجام داد.

مشکل

متأسفانه، کرم ها در سگ ها یک تهدید بدخیم هستند. یک هجوم جدی می تواند کشنده باشد، به همین دلیل کاملاً ضروری است که صاحبان سگ از برنامه سلامت سگ خود مراقبت کنند. آنها انگل هایی هستند که در داخل سگ سانان پرورش می یابند. آنها تولید مثل می کنند و در داخل مات تخم می گذارند. آنها معمولا در داخل معده سگ یافت می شوند، اما زمانی که به ریه ها و قلب سگ راه پیدا می کنند خطرناک ترین آنها هستند.

توله سگ ها به ویژه در برابر هجوم کرم ها حساس هستند. وقتی پر از کرم شوند، شکم گلدانی و نفخ می کنند. مراقب این علائم باشید. یا می توانید به سادگی آنها را به طور منظم کرم زدایی کنید و خطر کرم را از بین ببرید.

پیشگیری از کرم در سگ

حداقل کاری که باید برای جلوگیری از کرم در سگ ها انجام دهید این است که مات را سالانه توسط دامپزشک کرم زدایی کنید. این یک کار موثر برای از بین بردن هر گونه تهدیدی که در سگ سانان شروع شده است انجام می دهد. به یاد داشته باشید، کرم‌ها در سگ‌ها می‌توانند بدون ایجاد علائمی در سگ ایجاد شوند. این بدان معناست که حتی اگر سگ شما در سلامت کامل ظاهر شود، ممکن است همچنان در حال ابتلا به کرم‌ها باشد.

کرم‌ها می‌توانند در سگ‌ها رشد کنند و سال‌های زیادی با یکدیگر هماهنگ زندگی می‌کنند. کرم ها بدون ایجاد مشکل برای سگ به شادی زندگی خواهند کرد. با این حال، در نهایت به یک مشکل جدی برای سگ تبدیل می‌شوند و بر سلامت آن‌ها تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل، ضروری است که در برنامه کرم زدایی خود ادامه دهید.

کرم ها دشمن سگ ها هستند، بنابراین آنها را دشمن صاحبان سگ می کند. آنها باید همیشه مورد استقبال خصمانه قرار گیرند و تا حد امکان به طور موثر ریشه کن شوند.