کوارتت ناپلی النا فرانته کامل/داستان یک کودک گمشده


رمان «داستان یک کودک گمشده» نوشته النا فرانته با ترجمه فریدا گووینده از سوی نشر لگا منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ادبی صبا رومن “تاریخ “فرزند گمشده” نوشته النا فرانته، ترجمه فریدا گووینده، انتشارات لیگا.

رمان «داستان یک کودک گمشده» چهارمین کتاب کوارتت ناپلی «النا فرانته» است.

در توضیح این کتاب آمده است: «النا فرانته در این جلد که نتیجه‌ای خیره‌کننده برای چهار ناپلی است، به گفته برخی منتقدان، جایگاه رمان را به عنوان یک شاهکار ادبی تثبیت می‌کند. او در این اثر پیوند عمیقی را بین امور سیاسی و امور روزمره آشکار می کند. آثار فرانته قدرت جادویی دارد و عمیقاً در مسائل فرهنگی و روانی نفوذ می کند.

شیلا هتی نویسنده کانادایی در مقدمه مصاحبه خود با النا فرانته می نویسد: «کتاب های فرانته عمیقاً مدرن هستند و در عین حال مانند بسیاری از رمان های دیگر قرن نوزدهم احساس رضایت را برمی انگیزند، گویی فرانته در آن زندگی نکرده است. دنیای پرمشغله و رقابتی ارتباطات جمعی است، اما او بیشتر در دنیایی می نویسد که می توان راحتی خواننده را بدیهی دانست. سبک او خطرناک است، اما او در داستان سرایی استاد است. کتاب های او خواننده را به سمت کتابی پیچیده، جالب، احساسی و هیجان انگیز سوق می دهد. او یکی از معدود نویسندگانی است که توانسته است بین آثاری که نویسندگان آن را تحسین می کنند و کتاب هایی که مردم عادی از آنها لذت می برند، پل بزند.

در بخشی از متن این رمان آمده است: «گریه کردم، بعد آرام شدم و رفتم پیش نینو. می خواستم در مورد تلفن به او بگویم، می خواستم منصرف شود. اما لحظه ای که خواستم در اتاقش را بزنم صدایش را شنیدم که با یکی صحبت می کرد. مکث کردم. داشت با تلفن صحبت می کرد. من نمی فهمیدم چه می گوید، یا حتی به چه زبانی صحبت می کند، اما بلافاصله فکر کردم که با الینور صحبت می کند. آیا هر شب این اتفاق می افتد؟ وقتی من به اتاقم رفتم و او تنها بود به الینور زنگ زد؟ آیا آنها به دنبال راهی برای جدا شدن بدون دعوا بودند؟ یا آشتی کردند؟ و وقتی سفر مونپلیه تمام شد، همسرش او را می آورد؟… تصمیم گرفتم در بزنم. نینو ساکت شد، سکوت شد.

سه جلد دیگر کوارتت ناپلی النا فرانته، دوست عجوبه من، داستان یک نام جدید و آنهایی که می روند و آنهایی که می مانند، با ترجمه فریدا گووینده توسط نشر لگا منتشر شد.

رمان 367 صفحه ای «داستان یک کودک گمشده» با قیمت 183 هزار تومان راهی بازار کتاب شد.

انتهای پیام/