گردشگری پزشکی و سفر در سنگاپور

توریسم پزشکی عبارت است از سفر به کشور دیگری برای دریافت خدمات درمانی. بسته به ماهیت درمان و مقصد سفر، صرفه جویی در هزینه ها می تواند قابل توجه باشد، حتی پس از در نظر گرفتن نرخ بلیط هواپیما، اقامت در هتل، بیمه، غذاخوری و خرید. به عنوان مثال، عمل دریچه قلب که در ایالات متحده بیش از 200000 دلار هزینه دارد، ممکن است در کشوری مانند هند کمتر از 10000 دلار هزینه داشته باشد. به همین دلیل است که تعداد روزافزونی از بیماران در غرب که هزینه‌های پزشکی در آن بالا رفته است، برای درمان پزشکی به آسیا سفر می‌کنند.

سنگاپور به یکی از مقاصد اصلی گردشگران پزشکی بین المللی تبدیل شده است. سه آژانس، هیئت توسعه اقتصادی، هیئت گردشگری سنگاپور و سازمان بین المللی سنگاپور، گرد هم آمده اند تا سنگاپور را به عنوان یکی از مقاصد پیشرو در زمینه مراقبت های بهداشتی در آسیا توسعه دهند. از طریق تلاش های مشترک خود، آنها با موفقیت سالانه به طور متوسط ​​200000 گردشگر پزشکی را به ایالت جزیره جذب می کنند و سالانه حدود 3 میلیارد دلار درآمد به همراه دارند.

سنگاپور به داشتن امکانات پزشکی در سطح جهانی با 11 بیمارستان معتبر JCI افتخار می کند. این شهر عمدتاً دارای جمعیت انگلیسی زبان است و به دلیل داشتن محیط تمیز و ساختاری سبز شناخته شده است. بسیاری از پزشکان و کارکنان نیز در مراکز پزشکی بزرگ در ایالات متحده و اروپا آموزش دیده اند.

در حالی که هزینه های پزشکی در سنگاپور به طور قابل توجهی کمتر از غرب است، در مقایسه با برخی از کشورهای آسیایی اطراف، مانند تایلند و هند، گران تر است. با این حال، سنگاپور با ارائه طیف گسترده ای از خدمات مراقبت های بهداشتی در هر زمینه عمده پزشکی، موفق شده است خود را بالاتر از رقبا معرفی کند. سنگاپور به دلیل تخصص خود در زمینه جراحی مغز و اعصاب، قلب و عروق، چشم پزشکی، انکولوژی و خدمات دندانپزشکی شهرت دارد.

هیئت گردشگری سنگاپور با آژانس های مسافرتی و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مختلف همکاری می کند تا بسته های بهداشتی جذاب و مقرون به صرفه ای را به بیماران خارجی ارائه دهد. اینها شامل ترانسفر فرودگاهی، رزرو قرارهای تخصصی، اقامت در بیمارستان، ترتیبات بازدید از مناظر و غیره است.

گروه بیمارستان‌های پارک‌وی (بیمارستان‌های گلنیگلز، مونت الیزابت و ساحل شرقی) ارائه‌دهنده خدمات عمده در زمینه سفرهای پزشکی است. آنها همراه با بیمارستان رافلز، کوه آلورنیا و بیمارستان های بازسازی شده مرتبط با دولت (بیمارستان الکساندرا، بیمارستان عمومی سنگاپور، بیمارستان دانشگاه ملی، بیمارستان عمومی چانگی و بیمارستان تان تاک سنگ)، طیف گسترده و رقابتی خدمات را به بیماران خارجی ارائه می دهند. اکثر بیمارستان ها اکنون مراکز تماس بین المللی را برای پاسخگویی به این تقاضای رو به رشد اختصاص داده اند.

گردشگری پزشکی قرار است در سال های آینده به رشد خود ادامه دهد. با بزرگتر شدن بیبی بومرها و بروز مشکلات پزشکی بیشتر، بازار وسیعی را برای مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا و مقرون به صرفه نشان می دهند. عامل دیگری که به رشد صنعت کمک می کند این واقعیت است که 43 میلیون آمریکایی بدون بیمه درمانی و 120 میلیون نفر بدون پوشش دندانپزشکی هستند که احتمالاً به دنبال مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه تر در جاهای دیگر هستند.