گرد و غبار در مناطق مختلف کشور در حال افزایش است


گزارش جام جم آنلاینصادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: امروز به ویژه در طول روز و اوایل شب، در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب شرق فارس رشد ابر همرفتی، رگبار باران و رگبار افزایش می یابد. و در نقاطی رگبار و رعد و برق و وزش باد موقتی شدید گاهی گرد و غبار و تگرگ.

به گفته وی، تا روز پنجشنبه (3 تیرماه) در سایر مناطق کشور جوی پایدار خواهد بود و از امروز تا سه شنبه (19 تا 21 تیرماه) دمای هوا در سراسر کشور به ویژه سواحل خزر افزایش می یابد. دریا. دامنه های شمال غربی و جنوبی البرز.

رئیس مرکز پیش بینی خطرات جوی و مدیریت بحران کشور ادامه داد: با توجه به وزش بادهای جنوبی از سمت خلیج فارس، هوای بوشهر از یکشنبه تا سه شنبه و هوای خوزستان از دوشنبه تا سه شنبه گرمتر می شود.

ضیائیان همچنین گفت: از امروز تا پایان هفته در شمال شرق، شرق و جنوب شرق به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود که از روز سه شنبه تشدید می شود.

وی با بیان اینکه در این مدت با توجه به وزش بادهای فصلی بر فراز کشور عراق، احتمال تشکیل گرد و غبار و انتقال آن به بخش هایی از غرب و جنوب غرب وجود دارد، گفت: امروز در برخی نقاط کشور وزش باد شدید خواهد بود. مرکز و جنوب کشور گرد و غبار از روز سه شنبه تا پایان هفته با شدت فزاینده پیش بینی می شود.

به گفته وی، پدیده غالب در دامنه‌های جنوبی البرز از امروز تا پایان هفته به مدت چند ساعت وزش باد همراه با مه رقیق و دریای عمان و تنگه هرمز از یکشنبه تا سه‌شنبه مواج و مواج خواهد بود. خلیج فارس روز دوشنبه مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی با اعلام وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۳۰ تیرماه) صاف و تا ساعاتی دیگر ریزگردها، باد خواهد وزید حداقل دما 27 و بیشینه 39 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (31 تیرماه) صاف یا نیمه ابری همراه با وزش باد و گرد و خاک و کمینه دمای 25 و حداکثر 40 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (29 و 20 تیرماه) اهواز با دمای 48 و 47 درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای 12 و 13 درجه سانتیگراد سردترین مرکز کشور است.