گرمایش جهانی – خشکسالی و واردات چینی شکل یک "آزمایش در کشاورزی" برای کلرادو

«… کسانی که در زمین کار می‌کنند، قوم برگزیده خدا هستند، اگر او مردمی برگزیده داشته است که سینه‌هایشان را برای فضیلت‌های اساسی و اصیل فضیلت‌های اخلاقی، رسوبات عجیبی کرده است. آتشی که در غیر این صورت ممکن است از زمین فرار نکند». توماس جفرسون، 1789

اقوام کشاورزی

طبق کتاب «تاریخ کشاورزی در کلرادو»، گاوآهن‌های بدوی که برای شکستن خاک در اولین سکونتگاه‌های کشاورزی کلرادو (دره سن لوئیس) استفاده می‌شد، به دلیل استحکام برتر از چوب پینون ساخته شده بودند. پینون زندگی جوامع کشاورزی ما بود و بیش از چند مهمانی اکتشافی اولیه در کوه های راکی، چه اسپانیایی و چه آمریکایی، توسط پینیون و آجیل های آن از گرسنگی نجات یافتند. Pinon Pine، Piñon Nut و اسکان انسان ها در کلرادو سابقه ای دارند که به فرهنگ سبد سازان تحت سیستم طبقه بندی Pecos بازمی گردد. اکوسیستم های پینون برای قرن ها برای بومیان آمریکا ارزش معیشتی، فرهنگی، معنوی، اقتصادی، زیبایی شناختی و دارویی داشته اند و همچنان در منطقه(های) گذشته و حال آن به طور گسترده مورد مطالعه قرار می گیرند. در میان گیاه‌شناسان قومی و باستان‌شناسان، اتفاق نظر بر این است که اولین سکونت‌گاه‌های انسانی در کلرادو ناشی از Piñon Nut است که منبع پروتئین زمستانی را فراهم می‌کند – حیات را در زمانی که حیوانات شکار کمیاب بودند حفظ می‌کند – به انسان اجازه می‌دهد اولین جوامع (Cliff Dwellings) را در کلرادو بسازد.

کشاورزی در شرق بر کشاورزی غربی غلبه می کند

در حال حاضر بیش از 80 درصد از 49 میلیون دلار آجیل کاج مصرف شده در بازار ایالات متحده از چین وارد می شود و هیچ سودی برای مالکان غربی ندارد. ما هزاران خانواده آمریکایی داریم که آجیل کاج را می خرند و می خورند – از منشاء چینی واقعی آنها بی خبرند. آجیل کاج (Piñon Nuts) منبع قابل توجهی از پروتئین – در سطوحی فراتر از گردو و گردو – با مقادیر قابل توجهی ویتامین A، ریبوفلاوین، تیامین و نیاسین – “آنها واقعاً هیچ رقیب غذایی در دنیای آجیل ندارند”. همچنین، درختان پینون به طور طبیعی با حذف کربن به عنوان یک “غرق کربن عالی” برای سیاره عمل می کنند. “مطمئناً، همانطور که مصرف کنندگان متوجه می شوند که ندانسته بیشتر پروتئین خود را از خوردن “پروتئین کلون شده گاو” دریافت می کنند، فکر اضافه کردن یک پروتئین طبیعی و طبیعی به رژیم غذایی خود – مانند آنچه در Piñon Nut’s یافت می شود – برای سلامتی و محیط زیست جذاب است. “.

این پروژه شامل “کشاورزی زمین خشک تجربی” در ایجاد یک برنامه بهبود درخت کاج است. برنامه های بهبود درختان کاج آجیلی ممکن است شامل چهار مرحله اصلی باشد: 1) انتخاب درختان برتر — (به عنوان مثال “به علاوه درختان”) – از توده های طبیعی. 2) پیوند این درختان بعلاوه برتر در باغات برای تولید بذر (آجیل) بهبود یافته ژنتیکی. 3) آزمایش میدانی این درختان بعلاوه برای شناسایی بهترین درختان و بهبود بذر باغ (اندازه مخروط و مغز) با حذف درختان پایین‌تر. و 4) بهبود مستمر و توسعه ارقام هنوز بهتر از طریق آمیختگی بهترین درختان. مشخص است که اندازه محصول آجیل کاج به شدت تحت تأثیر محیط زیست است و آفات و سلامتی مهم هستند. به عنوان مثال، فعالیت پروانه نوک، تولید مخروط پینون را کاهش می‌دهد، مانند هوای خشک و دمای بالا، بدون در نظر گرفتن ژنتیک درخت. و اندازه درخت، یک عامل تعیین کننده مهم پتانسیل محصول مخروط، بسیار تحت تأثیر نوع خاک، آب و هوا، تاریخچه آفات، رقابت و غیره است. عوامل بسیار زیادی بر “فنوتیپ” – آنچه می بینید – تأثیر می گذارد که تنها راه وجود دارد. تعیین ویژگی‌های «ژنوتیپ» یک درخت، رشد نسل از دانه‌های آن در آزمایش نتاج است.

کشاورزی منطقه خشک همانطور که به Pinon Pine مربوط می شود

“کشاورزی مناطق خشک یا کشاورزی بیابانی به عنوان یک حوزه تحقیق و توسعه، شامل مطالعاتی در مورد چگونگی افزایش بهره وری کشاورزی زمین های تحت سلطه کمبود آب شیرین، فراوانی گرما و نور خورشید و معمولاً یک یا چند زمستان شدید است. سرد، فصل بارانی کوتاه، خاک یا آب شور، بادهای خشک قوی، ساختار ضعیف خاک، چرای بیش از حد، توسعه فناوری محدود، فقر…” ویکی پدیا…

دو رویکرد اساسی برای راه حل ها هستند

o ویژگی های محیطی و اجتماعی-اقتصادی داده شده را به عنوان موانع منفی در نظر بگیرید که باید بر آن غلبه کرد

o تا آنجا که ممکن است به عنوان منابع مثبتی که باید مورد استفاده قرار گیرند، نگاه کنید

چشم انداز آینده – باغ های آجیل کلرادو پینون؟

با نگاهی به آینده، ممکن است تعداد فزاینده‌ای از کشاورزان و زمین‌داران در سراسر جنوب غربی مشاهده شود که مزایای مدیریت جنگل‌های خشک پینون بی‌سود خود را به‌عنوان «باغ‌های آجیل پینون» فعال ارزیابی می‌کنند. روش‌های توسعه‌یافته اصلاح، گرده‌افشانی و کشت درخت – که در حال حاضر برای بهبود عملکرد محصول در باغ‌های اسپند، گردو و سیب استفاده می‌شود، می‌تواند برای منافع اقتصادی در باغ آجیل Piñon اعمال شود. آلن پترسون که پیشگام این تحقیق است، می‌گوید: «یک کشاورز می‌تواند یک باغ بذر پیوندی یا نهال ایجاد کند، یا بهره‌وری درختان بومی پینون را که در حال حاضر روی زمین هستند، افزایش دهد». و با فروش آجیل Piñon به قیمت بیش از 15 دلار در هر پوند – این واقعاً نشان دهنده یک مدل جدید است: “مدل تجاری برای محیط زیست”.

«پرورش‌کنندگان زمین با ارزش‌ترین شهروندان هستند، آنها قوی‌ترین، مستقل‌ترین، با فضیلت‌ترین، و به کشورشان گره خورده‌اند، و با آزادی و هموطن خود ازدواج کرده‌اند. در این خط شغل پیدا کنید، من آنها را به دریانورد، صنعتگر یا هر چیز دیگری تبدیل نمی کنم…” توماس جفرسون، 1785

معرفی پینون

از حدود (14) گونه آجیل کشت شده در ایالات متحده، Piñon هنوز تحت کشت قرار دارد.

اجداد کاج پینون عضوی از فلور Madro-Tertiary، (گروهی از گونه‌های مقاوم به خشکی) بود که از 60 میلیون سال پیش، آب و هوای میزبان آن شروع به تغییر از مرطوب به خشک کرد.

پینون (Pinus Edulis) به آرامی به یک گونه بومی کوچک، مقاوم به خشکی و عمر طولانی در جنوب غربی ایالات متحده تبدیل می شود. نام رایج آن از کلمه اسپانیایی piñon گرفته شده است و به دانه بزرگ پینو (کاج) اشاره دارد. نام‌های رایج دیگر کلرادو پینون و کاج آجیلی است. جنگل‌های موجود، جایی که پینون گونه اصلی آن است، حدود 36 میلیون هکتار را در کلرادو، نیومکزیکو، یوتا و آریزونا پوشش می‌دهند، اما خشکسالی و حملات سوسک کاج و عوامل بیماری‌زای مختلف تأثیر قابل‌توجهی بر توده‌های پینون داشته است.

درختان پینون در مناطقی با بارندگی سالانه از 10 اینچ در سال تا 22 اینچ به بالا رشد می‌کنند و دما از 35- درجه سانتیگراد پایین است و همه اینها در کوتاه‌ترین زمان 90 روز بدون یخبندان سالیانه است. در بالاترین محدوده ارتفاعی و شمالی‌ترین عرض جغرافیایی، رشد بومی پینون را می‌توان در انواع اعماق خاک، بافت‌ها، از شن‌های سنگی گرفته تا رس‌های ریز و فشرده و در ارتفاعات 4500 تا 7500 فوتی، با نمونه‌های جدا شده تا 9400 فوت.

از تحقیقات در مورد مطلوب‌ترین مکان‌های باغ پینون (یعنی ارزش‌های زمین کم، ارتفاع خوب + بارندگی، توده‌های بومی پیون با تولید بالا)، مشخص می‌شود که جوامع روستایی که بیشتر به هر گونه تحریک اقتصادی نیاز داشتند، در مجاورت این پارامترها یافت شدند. . بنابراین باغ‌های پینون از راه‌اندازی و برداشت آجیل، به ویژه در مناطقی که در حال حاضر برای محصولات کشاورزی سنتی نامناسب تلقی می‌شوند، ارزش قابل توجهی خواهند داشت. امیدواریم که یک جامعه کوچک و روستایی خود را حول مجموعه و مصرف فزاینده آجیل پینون “برند” کند، به عنوان مثال… میزبانی از موضوع “جشنواره آجیل پینون”، کالاهای آجیل پینون (آب نبات، اقلام منو، و در نتیجه ایجاد آنها بنابراین، هم‌محلی کشت فعال پینون در مجاورت مناطق روستایی که نیاز به هر گونه تحریک اقتصادی دارند، ممکن است یکی از هیجان‌انگیزترین مزایا باشد.

مزایای اقتصادی ناشی از افزایش تولید آجیل Piñon

تأثیرات سودمند برای اقتصاد محلی از چندین کانال مختلف ایجاد می شود: فروش محصولات خشکبار به طور مستقیم از طریق خرید کالاها و خدمات به صورت محلی و غیرمستقیم بر اقتصاد تأثیر می گذارد، زیرا این خریدها به نوبه خود باعث خرید کالاها و خدمات واسطه ای از سایرین می شود. بخش های مرتبط اقتصاد علاوه بر این، این اثرات مستقیم و غیرمستقیم باعث افزایش اشتغال و درآمد می‌شود و قدرت خرید کلی اقتصاد را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث ایجاد هزینه‌های بیشتر برای کالاها و خدمات می‌شود. این چرخه تا زمانی ادامه می‌یابد که در نهایت هزینه‌ها در نتیجه مالیات، پس‌انداز یا خرید کالاها و خدمات غیرمحصولی از اقتصاد محلی خارج شود.

موانع کشت تجاری پینون

o پیچیدگی استفاده از آب، حقوق آب و در دسترس بودن آب در کلرادو، و تمام سرزمین های خشک غرب.

o تولید آجیل (دانه) پینون چرخه‌ای است و محصولات خوب می‌توانند در فواصل 2 تا 7 سال رخ دهند، اما میانگین محصول در فواصل زمانی 4.1 سال از یک مطالعه 58 ساله تولید شده است.

o سرعت رشد آهسته در نمونه های معمولی، مگر اینکه تحت کشت شدید یا روش های پیوند قرار گیرند.

o دانش موجود محدود در مورد گرده افشانی متقاطع و اندازه و بهبود عملکرد دانه از مزارع کشت شده یا بومی پینون در ایالات متحده.

o دانش یا مطالعه محدود موجود در مورد موفقیت پیوند روی پینون یا سایر گونه‌های کاج آجیلی.

o احتمالاً مقاوم‌ترین ویژگی‌های خشکسالی در میان گیاهان تولید کننده آجیل است – که در «شروع» آب و هوای «گرمایش جهانی» اهمیت فزاینده‌ای دارد.

o پروتئین به ازای هر وزن بالاتر از تمام مغزها به جز بادام هندی.

o Piñon سازگاری با وسیع ترین طیف انواع خاک دارد.

o پینون در کل محدوده خود آسیب کمی از «مرور» توسط گوزن، گوزن، خرگوش و جوندگان وارد می کند.

o استفاده بالاتر و بهترین استفاده از زمین های خشک نسبت به پرورش گاو گوشتی با تولید پروتئین در هر هکتار. (آجیل پیون = 123٪ پروتئین کارآمدتر در هکتار نسبت به گوشت گاو.)

o نگرانی های کمی از بیماری ها و گیاه خواری حشرات.

کاج های آجیل دار از نظر تاریخی به عنوان یک تولید کننده محصول تمرکز علمی کمی داشته اند. در (1917) دکتر رابرت تی. نوریس (NNGA) پتانسیل (و آینده) آجیل کاج را تشخیص داد: “من فرض می کنم که کاشت گسترده درختان کاج برای اهداف غذایی باید منتظر بمانیم تا به نقطه ای از قرار دادن درختان دیگر برویم. ابتدا انواع درختان آجیل (گردو، گردو، گردو، گردو و غیره) روی زمین های خوب. زمانی که مردم صد سال دیگر شروع به شکایت از هزینه های بالای زندگی کنند، از کاج ها برای دامنه های بایرتر استفاده می شود.

…”هیچ احساسی در خانواده کشاورزان بیشتر از این که افراد معدودی که می توانند آن را بپردازند باید متحمل ریسک و هزینه همه پیشرفت ها شوند و به طور رایگان به بسیاری از شرایط محدودتر منفعت بدهند، پذیرفته نشده است.” توماس جفرسون، 1810