یادگیری در مورد کودک شما در دوران بارداری – کتاب مقدس کودک

برخی از کتاب‌های کودکان با غیرت مذهبی توسط والدین دنبال می‌شوند که با چشمان درشت به شما خواهند گفت که چگونه این کتاب زندگی آنها را تغییر داده است. از سوی دیگر، برخی از مراجعین سلامت به مادران می گویند که کتاب ها را جمع کنند و با غریزه طبیعی فرزندپروری خود پیش روند.

به احتمال زیاد تاکنون نام های جینا فورد، میریام استوپارد و شیلا کیتزینگر را شنیده اید. اما به سراغ کدام نویسنده برویم؟ به خصوص هنگامی که توصیه آنها در مورد فرزندپروری در سالهای اولیه ممکن است در تضاد باشد؟ آیا احساس روشنگری یا سردرگمی خواهید کرد؟

مجموعه کتاب‌های «کودک کوچولو» جینا فورد احتمالاً شناخته شده‌ترین و پرکاربردترین کتاب «روتین کودک» است. این برنامه از برنامه های روزانه سختگیرانه ای حمایت می کند که هدف آنها این است که کودک (و در نتیجه والدین) به طور مداوم از سنین پایین بخوابند. منتقدان آن ادعا می کنند که سختی روش های آن برای همه افراد درگیر بد است. برای مثال، این ایده که مادر تا ساعت 7 صبح هنگام بیدار شدن نوزادی که آرام خوابیده است، دوش بگیرد و لباس بپوشد، ممکن است دیوانه کننده به نظر برسد. اما دیوانه شدن توسط نوزادی که در طول شب گریه می‌کند، غذا نمی‌خورد و در تمام طول روز پرخاشگر است به همین دلیل است که بسیاری از مردم به روال‌هایی مانند جینا روی می‌آورند.

در انتهای دیگر طیف کتاب مقدس کودک، ویل و مارتا اسپیرز توم، کتاب کودک را خواهید دید. نوشته شده توسط یک زوج متاهل با هشت فرزند خود (چگونه زمان برای نوشتن آن پیدا کردند؟) از یک رویکرد طبیعی تر و پرورش دهنده تر حمایت می کند. به اشتراک گذاشتن تخت خود با نوزاد، در آغوش گرفتن او برای خواب و تغذیه در صورت نیاز بخشی از رفتارهای والدینی “کودک محور” آنهاست.

با این حال، وقتی نوبت به کرانچ می‌رسد، باید انتخاب‌هایی را که احساس می‌کنید برای شما و نوزاد جدیدتان مناسب هستند، انجام دهید. به غرایز خود اعتماد کنید. مثبت اندیش باشید، در هر مانع کوچکی که بر آن غلبه می کنید اعتماد به نفس پیدا کنید و بدانید که چه کتاب ها را دنبال کنید چه نه، والدین فوق العاده و شادی خواهید بود.