یک مدیریت ارشد سلامت سگ – رژیم غذایی غنی، ورزش، معاینات دامپزشکی و مکمل ها

به عنوان انسان، سگ شما بیش از حد پیر می شود و نسبتاً زودتر از سن انسان است. با افزایش سن، مشکلات سلامتی متعددی مانند زوال پوست و پوشش، از دست دادن توده عضلانی، مشکلات گوارشی، چاقی، آرتریت، مشکلات دندانی و کاهش توانایی در مبارزه با عفونت‌ها در سگ شما ایجاد می‌شود. با این حال، سگ های جثه بزرگ در مقایسه با سگ های کوچکتر که عمر طولانی تری دارند، زودتر تغییرات مرتبط با سن را تجربه می کنند. این به ما این نکته را می دهد که تخمین بزنیم که چه زمانی است که سگ خود را با غذای رژیمی برای سالمندان بر اساس اندازه تغذیه کنید.

یک دستورالعمل استاندارد برای تعیین سن سگ ها به اندازه آنها:

  • نژادهای کوچک یا سگ هایی با وزن کمتر از 20 پوند – سن 7 سال.

  • نژادهای متوسط ​​و سگ هایی با وزن 21 تا 50 پوند – سن 7 سال.

  • نژادها و سگ های بزرگ با وزن 51 تا 90 پوند – سن 6 سال.

  • نژادها و سگ های غول پیکر با وزن 91 پوند یا بیشتر – 5 سال سن.

به رژیم های غذایی که سطح پروتئین پایینی دارند نه بگویید

به طور معمول، اعتقاد بر این است که با افزایش سن سگ ها به مقدار کمتری پروتئین نیاز دارند. این خیلی عقب تر از واقعیت واقعی است. سگ های سالخورده به همان اندازه پروتئین نیاز دارند که قبلا مصرف می کردند. مطالعات ثابت کرده‌اند که سگ‌های مسن‌تر باید با سطح مناسب پروتئین تسهیل شوند، و این دروازه‌ای را برای توسعه یا پیشرفت نارسایی کلیوی باز نمی‌کند. حتی تغذیه سگ های سالخورده با سطوح بهینه پروتئین های قابل هضم برای کمک به حفظ توده عضلانی خوب بسیار مهم است.

اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی کم کالری ارائه دهید

گزارش شده است که سگ های سالخورده علیرغم مصرف کالری کمتر، به چربی اضافی بدن دست می یابند. با توجه به سن، این تغییر در بدن غیرقابل توقف است و ممکن است به دلیل کاهش مصرف انرژی یا تغییر ناگهانی در متابولیسم ایجاد شود. دلیل هر چه که باشد، تغذیه با رژیم غذایی کم کالری برای جلوگیری از هرگونه احتمال افزایش وزن و مشکلات ناشی از چاقی بسیار مهم است. با این حال، رسیدن به سطح پروتئین مناسب برای حفظ توده عضلانی مهم است.

در مورد تغییر رژیم غذایی سگ مسن خود با دامپزشک خود صحبت کنید

افزایش سن می تواند به طور مستقیم بر عملکرد روده سگ تأثیر بگذارد. این می‌تواند باکتری‌های روده را که می‌توانند علائم عفونت‌های گوارشی را آشکار کنند، مختل کند. هنگام انتخاب یک رژیم غذایی سگ سالخورده، مطمئن شوید که حاوی FOS (فروکتوالیگوساکارید) است که باعث رشد باکتری‌های مفید می‌شود، این همیشه به هضم مناسب کمک می‌کند و از هر گونه مشکل گوارشی جلوگیری می‌کند.

غذاهایی با نسبت بالایی از ویتامین E و بتاکاروتن انتخاب کنید

آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین E و بتاکاروتن به از بین بردن رادیکال های آزاد که می توانند تا حد زیادی به بافت های بدن آسیب برسانند و باعث علائم پیری شوند، کمک می کنند. رژیم غذایی سگ های مسن باید حاوی سطوح بالاتری از این ترکیبات آنتی اکسیدانی باشد. مقدار خوب آنتی اکسیدان مسئول افزایش اثربخشی قدرت ایمنی در سگ های مسن است.

به سازگاری پایبند باشید

وقتی نوبت به مراقبت از حیوانات خانگی سالمندان می رسد، هرگز ناسازگار نباشید. همراه با روال منظم روزانه، معاینات دامپزشکی به موقع باید برای تشخیص وجود یا پیشرفت یک بیماری مزمن انجام شود. از موقعیت های استرس زا و تغییرات ناگهانی در برنامه های روزانه باید اجتناب کرد. در صورتی که به دنبال ایجاد یک تغییر شدید در روال زندگی حیوان خانگی قدیمی خود هستید، به یاد داشته باشید که آن را در مقیاس تدریجی قرار دهید.

به طور خلاصه، سگ های سالخورده در کنار تغییرات روانشناختی دچار تغییرات فیزیولوژیکی مختلفی می شوند. برای مقابله با این تغییرات، توصیه می شود رژیم غذایی مناسبی را که برای سگ های مسن توصیه می شود، دنبال کنید. دو چیز برای مراقبت – وزن و چابکی آنها. سگ های مسن شما نه تنها به رژیم غذایی مناسب و وزن مطلوب نیاز دارند، بلکه به معاینات منظم سلامت در مطب دامپزشکی نیز نیاز دارند. نه محدود به این، مراقبت باید در افزودن مکمل های غذایی برای کمک به سلامت جسمانی آنها گسترش یابد. خوب، با مراقبت صحیح از سگ بزرگتر خود، می توانید به آنها کمک کنید سالهای طلایی خود را با خوشحالی پشت سر بگذارند.