10 روش ساده که فناوری می تواند از خانواده شما محافظت کند

امنیت خانه باید در بالای لیست اولویت برای هر کسی که به امنیت خانواده خود اهمیت می دهد باشد. به خصوص زمانی که در تعطیلات دور هستید می تواند ناراحت کننده باشد زیرا ذهن شما مدام نگران این است که در غیاب شما چه اتفاقی می افتد. آیا همسایه ها متوجه می شوند که شما در اطراف نیستید؟ آیا درها و پنجره ها به طور ایمن قفل شده اند؟ آیا کسی سعی کرده وارد خانه شود؟

برای کمک به آرام نگه داشتن ذهن و رسیدگی به همه این نگرانی‌ها، ممکن است بخواهید از دستگاه‌هایی با فناوری پیشرفته استفاده کنید که به شما کمک می‌کند از طریق تلفن هوشمندتان از هر نقطه‌ای به همه چیز توجه کنید.

1. سیستم امنیتی قناری

این یک سیستم امنیتی همه کاره برای خانه است. به ویدیو و صدا HD و آژیر داخلی متصل می شود. پس از خروج از خانه، خود را به طور خودکار مسلح می کند. این دستگاه به سختی قابل توجه است زیرا به گونه ای طراحی شده است که شبیه وسایل خانه روزمره باشد. مثل لامپ و پریز. هنگامی که هر گونه فعالیت یا حرکتی شناسایی شود، یک هشدار مستقیم به تلفن همراه شما ارسال می کند.

دارای میکروفون دو طرفه، دید در شب، ردیاب حرکت و دوربین های چند زاویه ای است. این دوربین ها می توانند تصاویری تا فاصله 65 فوتی ثبت کنند. 24 LED زمانی که شرایط نوری ضعیف را تشخیص دهند به طور خودکار روشن می شوند. تشخیص حرکت و ضبط های برنامه ریزی شده از جمله ویژگی هایی است که این سیستم امنیتی خانه را به وسیله ای انتخابی برای بسیاری از خانه ها تبدیل می کند. هنگامی که هشدار را دریافت کردید، می توانید یک پخش زنده ویدیویی را مستقیماً از تلفن خود مشاهده کنید و از برنامه برای کمک تماس بگیرید.

2. زنگ ویدیویی را بزنید

این دستگاه به شما امکان می دهد هر کسی که زنگ در را فشار می دهد ببینید و از طریق تلفن هوشمند خود با آنها صحبت کنید. این تصور را به غریبه یا بازدید کننده می دهد که شما در خانه هستید و سارقان احتمالی را می ترسانید. این دستگاه همچنین دارای ردیاب‌های حرکتی داخلی است که هشدارهای تلفن همراه را فعال می‌کند و ویدیوهایی را ضبط می‌کند که می‌توانید از طریق تلفن خود به آنها دسترسی داشته باشید.

3. دوربین مخفی داخلی و دوربین خارجی

بسیار مهم است که به فضای داخلی و بیرونی خانه خود توجه یکسانی داشته باشید. اینجاست که دوربین‌های مخفی وارد می‌شوند. دوربین داخلی به شما هشدارهای شخصی‌سازی شده روی تلفن شما می‌دهد و تمام حرکات داخل خانه را ضبط می‌کند.

یک نوع دوربین در فضای باز را انتخاب کنید که مراقب محوطه شما باشد، خواه آفتاب باشد یا باران. اگر امنیت 24 ساعته را می خواهید مطمئن شوید که می تواند انواع آب و هوا را تحمل کند. دوربین های داخلی و خارجی با کیفیت خوب باید بلندگوهای داخلی و میکروفون داشته باشند که به شما امکان می دهد با بازدیدکننده صحبت کنید.

به سراغ دوربینی بروید که به برق وصل شود تا در زمانی که دور هستید، هرگز نگران باتری های مرده نباشید. فقط اطمینان حاصل کنید که آنها به صورت استراتژیک قرار دارند، اما به خوبی از دید پنهان هستند، برای ضبط مناسب و جلوگیری از دستکاری مزاحمان.

4. هشدار دود و مونوکسید کربن

یک ردیاب دود را در نظر بگیرید که به شما امکان می دهد از وقوع آتش سوزی در خانه خود مطلع شوید. همچنین نشت مونوکسید کربن را تشخیص می‌دهد و هشداری را به تلفن هوشمند شما ارسال می‌کند و به شما امکان می‌دهد محل نشتی یا آتش‌سوزی را پیدا کنید. فناوری پشت این گجت با استفاده از حسگر طیف تقسیم شده در ترکیب با LED آبی پیشرفته برای نظارت بر هوای اطراف آن کار می کند. جالب اینجاست که می‌توانید بین نسخه‌های سیمی و وای‌فای که به ترتیب روی 120 ولت و باتری کار می‌کنند، یکی را انتخاب کنید. می توانید زنگ هشدار را از تلفن خود متوقف کنید.

5. قفل هوشمند درب

برای افزایش امنیت خانه خود، باید قفل های درب سنتی خود را با قفل های مدرن پیشرفته ارتقا دهید. در بازار می‌توانید قفل‌هایی را بیابید که با دستگاه‌های تلفن همراه دارای بلوتوث مانند آیفون کار می‌کنند.

قفل های هوشمند درب دارای یک صفحه نمایش لمسی هستند که استفاده از آن بسیار آسان است، که در آن به جای وارد کردن کلید برای باز کردن قفل، باید کدی را تایپ کنید. دیگران پس از تشخیص اثر انگشت شما قفل و باز می کنند. از این رو باید آنها را بر اساس آن پیکربندی کنید. مهم ترین مزیت این است که نیازی نیست نگران گم شدن کلیدهای خود و قفل شدن آن باشید.

با این حال، مطمئن شوید که کد را به خوبی به خاطر بسپارید تا مبادا خود را نیز قفل کنید. زمانی که دستکاری شود به شما هشدار می دهد، پس مطمئن باشید که در خانه شما پشت سرتان هیچ اتفاقی نمی افتد.

6. تلفن و کلید یاب

ضروری است که این اطمینان را داشته باشید که در صورتی که کلیدها و تلفن خود را اشتباه قرار دهید، به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید. فقط به این فکر کنید که وقتی به دنبال آنها در خانه در غیر محتمل ترین مکان ها هستید، چقدر وقت تلف می کنید. اگرچه ممکن است این دستگاه در دسته ابزارهای امنیتی خانگی قرار نگیرد، اما زندگی شما را آسان‌تر می‌کند و احتمال افتادن کلیدهایتان به دست افراد نادرست و دسترسی غیرقانونی به خانه را کاهش می‌دهد.

دستگاه تلفن و کلید یاب با کمک به ردیابی موارد شما با کمک یک برنامه تلفن هوشمند متصل به بلوتوث کار می کند. با اتصال یک دستگاه کاشی به یک شی، به راحتی می توانید آن را با صدا یا با علامت گذاری به عنوان گم شده پیدا کنید. هنگامی که آن را پیدا کرد، یک هشدار دریافت خواهید کرد.

7. سنسورهای هشدار پنجره

شما ممکن است تمام سیستم های امنیتی را در آنجا داشته باشید، اما اگر درها و پنجره های شما به خوبی ایمن نشده باشند، این احتمال وجود دارد که خانه شما همچنان در زمانی که شما دور هستید شکسته شود. علاوه بر سیستم های قفل قابل اعتماد، اطمینان حاصل کنید که سنسورهای پنجره و در را نیز برای تقویت امنیت خانه خود دریافت می کنید. سنسور هشدار پنجره دارای طراحی شیک و ساده است، نصب آن آسان است و محتاط است. اگر تشخیص دهد پنجره باز است، شیشه پنجره شکسته است، یا در صورت سوراخ شدن، زنگ هشدار به صدا در می آید.

8. دزد سارق

سارقان معمولاً در جستجوی اهداف آسان هستند، اما با استفاده از یک ابزار دزدی، می توانید با موفقیت آنها را دور نگه دارید. طعمه این تصور را ایجاد می کند که کاری که قرار است انجام شود ممکن است اشتباه پیش برود و ممکن است فرد در جریان ارتکاب جرم گرفتار یا آسیب ببیند.

به عنوان مثال، می توانید برچسبی با عنوان “Rottweiler Security” بچسبانید که این تصور را ایجاد می کند که خانه شما توسط یک شرکت امنیتی تحت نظارت امنیتی است و از سارقان جلوگیری می کند. یک کاسه سگ بزرگ همچنین ممکن است به عنوان طعمه ای عمل کند که این احساس را به شما می دهد که سگ بزرگی دارید که از خانه شما محافظت می کند و هیچ کس نمی خواهد تجاوز کند.

9. مهاربند درب

شما می توانید امنیت درب خود را با نصب یک گیره درب افزایش دهید که از ورود ناخواسته جلوگیری می کند. بادبندهای امنیتی درب تقریباً روی هر نوع دری و بیشتر روی درب های داخلی و خارجی مسکونی قابل نصب است. بریس‌ها در طرح‌های مختلفی وجود دارند، از آن‌هایی که در را روی زمین محکم می‌کنند و تا زیر دستگیره قلاب می‌کنند تا آن‌هایی که قابل حمل هستند، اما به‌عنوان مهاربند درب قدرتمند عمل می‌کنند.

10. سنسور نور/ اتوماسیون نور

حسگرهای نور ابزارهای الکترونیکی ساده ای هستند که با تشخیص انرژی مادون قرمز کار می کنند و در این حالت دمای بدن انسان را تشخیص داده و روشن می شوند. آنها تا برد 12 میکرومتری حساس هستند و پس از تشخیص حرکت، زنگ را به صدا در می آورند. همچنین می‌توانید از آن‌ها بخواهید پس از شناسایی حرکت، یک اعلان به دستگاه تلفن همراه شما ارسال کنند و شما را قادر می‌سازد تا اقدامات لازم را علیه مزاحمان انجام دهید.

اگر از ترکیبی از چند یا همه این روش‌های امنیتی استفاده کنید، امنیت درجه یک را به خانه و خانواده خود خواهید داد. چه در خانه باشید و چه خارج از خانه، آخرین چیزی که باید نگران آن باشید این است که خانه خود را شکسته، یا اموال خود را به دست سارقان از دست بدهید.