10 نکته مهم برای سلامتی

ما به طور مداوم با نکات و پیشنهادهایی در مورد چگونگی زندگی سالم تر بمباران می شویم. پس از آن بسیاری از ما به دلیل احساس غرق شدن در ایجاد تغییر، هیچ کاری انجام نمی دهیم! در زیر 10 نکته ساده و نه کاملا سنتی برای شروع بهبود سلامت و تندرستی آورده شده است.

1. آماده سازی:

آماده سازی ممکن است به عنوان یک نکته سنتی بهداشتی به نظر نرسد، اما در واقع پایه ای برای ایجاد عادات خوب است که سپس نتایج شما را تعیین می کند. یک دفترچه بردارید و با ایجاد یک برنامه عملی که همه بخش های زندگی شما را در بر می گیرد، «پیش بینی آینده خود» را شروع کنید. به این فکر کنید که کدام بخش از زندگی شما کار نمی کند و استراتژی های عملی را یادداشت کنید تا شما را به اهداف خود نزدیکتر کند.

به عنوان مثال، سه بار در هفته ورزش کنید، هر روز بیش از 5 میوه و سبزیجات بخورید (بنویسید چه غذاهایی و چه زمانی) و با مطالعه روزانه یک ساعت، سطح استرس خود را مدیریت کنید.

این نکته در مورد این است که مطمئن شوید دقیقاً برای رسیدن به اهداف خود باید چه کاری انجام دهید.

2. مسئولیت پذیری

هر زمان که عادت یا روال جدیدی را شروع می کنیم، ممکن است برای شروع یک فشار لازم باشد. من از استفاده از کلمات اراده و انگیزه بدم می آید زیرا آنها احساسات بی ثباتی هستند که می توانند روزانه در نوسان باشند. ما برای مسواک زدن هر روز صبح به اراده نیاز نداریم و همچنین برای انجام عادات سالم نیازی نداریم!

مهم است که ابتدا اهداف خود را با یک برنامه عملی مشخص کنید و سپس وارد آن شوید. توصیه می‌کنم به دنبال یک متخصص باشید تا به شما کمک کند تا یک برنامه عملی را تدوین کنید و شما را پاسخگو نگه دارد. این واقعاً کمک می کند، به خصوص تا زمانی که عادت به او تسلط پیدا کند.

3. اجتناب از “رژیم های غذایی”

چه کسی در مورد رژیم غذایی سوپ کلم چیزی نشنیده است یا خودشان رژیم غذایی حواس پرتی را امتحان کرده اند که 90 درصد از غذاهای معمول شما را حذف می کند! رژیم گرفتن یا برنامه غذایی که به طور چشمگیری از عادات غذایی معمول شما منحرف می شود، شما را در معرض شکست قرار می دهد. بله، در کوتاه مدت ممکن است چند کیلو وزن کم کنید. اما من تضمین می‌کنم که در چند هفته پس از توقف “رژیم غذایی”، اگر نه بیشتر از قبل، همه وزن خود را به دست آورید. واقعیت این است که “رژیم های غذایی” لذت بخش یا راحت نیستند، بنابراین پایدار نیستند. ما واقعاً می دانیم غذاهای “خوب” چیست، اما به دلیل کمبود زمان و دانش در مورد طرز تهیه برخی غذاها، از میانبرها استفاده می کنیم. سعی کنید غذاهای “خوب” بیشتری را در رژیم غذایی خود وارد کنید.

4. درست غذا بخورید

در ارتباط با نکته 3، مهم است که بدن خود را با مواد مغذی مناسب تامین کنید. سعی کنید یک صبحانه مقوی سرشار از پروتئین، یک وعده کوچک کربوهیدرات و مقداری چربی میل کنید. مثال؛ 2 تخم مرغ، نان تست سبوس دار و 2 قاشق کوچک آووکادو. این نوع صبحانه شما را تا صبح حفظ می کند. هر 3-4 ساعت یا مطابق با بدن خود غذا بخورید. برخی از افراد رژیم های غذایی با پروتئین بالا را ترجیح می دهند زیرا این به آنها کمک می کند تا احساس انرژی بیشتری داشته باشند و برخی تمایل به غذاهای سبک تری دارند. برای کمک بیشتر با یک متخصص صحبت کنید.

5. ورزش کاردیو

هیچ برنامه عمل سالمی بدون ورزش نیست! ورزش برای داشتن یک زندگی پر انرژی، پیری بهتر و سالم‌تر شدن بسیار مهم است. این می تواند بر تمام بخش های زندگی شما تأثیر بگذارد، از جمله سطح استرس، الگوهای خواب و هضم. اشکال مختلف ورزش را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مناسب است. سعی کنید هر روز نوعی تمرینات قلبی، تمرینات مقاومتی و تمرینات انعطاف پذیری را چند بار در هفته انجام دهید (کشش یا یوگا) تا بتوانید بدن سالم تری ایجاد کنید.

6. بخوابید

از آنجایی که بسیاری از ما زندگی بسیار پرمشغله ای داریم، اغلب این خواب است که قربانی می شود تا بتوانیم بیشتر در روز خود بگذریم. کاهش کمیت و کیفیت خواب می تواند منجر به سرکوب سیستم ایمنی شود و شما را مستعد ابتلا به کسالت، بیماری و افزایش استرس کند. بیشتر بزرگسالان بین ۶ تا ۸ ساعت خواب با کیفیت در شبانه روز نیاز دارند. شما قضاوت می کنید که چه مقدار باعث می شود صبح روز بعد احساس هوشیاری و سرزندگی داشته باشید. با دادن زمان استراحت در پایان هر شب به روشی که برای شما مناسب است، خواب را در اولویت قرار دهید.

7. گوارش

گوارش واقعا سنگ بنای سلامتی است. اگر هضم خوبی نداشته باشید، بدن شما نمی تواند مواد مغذی غذا را جذب کند. روده سالم می‌تواند از بیماری‌ها پیشگیری کند و به داشتن احساس و ظاهر سالم‌تر کمک کند. اگر یبوست دارید، ممکن است دچار سردرد و حتی درد عضلانی و مفاصل شوید. دستگاه گوارش شما با سایر قسمت های بدن شما ارتباط برقرار می کند و تأثیر قابل توجهی بر سلامت کلی شما دارد. اگر احساس می‌کنید دچار گرفتگی شده‌اید، به تدریج شروع به افزایش فیبر در رژیم غذایی خود کنید. 1.5-2 لیتر آب در روز مصرف کنید تا به حرکت همه چیز کمک کند و شروع به بررسی بخش هایی از زندگی خود کنید که باعث ناراحتی روده می شوند. استرس، خوردن هنگام حواس پرتی، برخی غذاها و عدم ورزش همگی می توانند مقصر باشند.

8. استرس

استرس به طور کلی می تواند برای ما مفید باشد زیرا ما را به حرکت رو به جلو و رسیدن به اهداف خود در زندگی سوق می دهد. از سوی دیگر استرس مداوم می‌تواند باعث اضطراب، سردرد، بی‌خوابی و خستگی شود. استرس می تواند به طرق مختلف ظاهر شود. کتک زدن به همسرتان، بیدار شدن در ساعت 3 صبح هر شب، احساس خستگی بعد از 8 ساعت خواب، احساس ناراحتی یا فقط “بله”.

من قصد ندارم برای جلوگیری از استرس خود را در یک حمام حباب خیسانده یا ماساژ دهید زیرا اینها راه حل های طولانی مدت نیستند. راه حل این است که سبک زندگی خود را بررسی کنید و ارزیابی کنید که چه حوزه هایی از زندگی شما خارج از کنترل هستند. خوشبختی ما در زندگی با میزان کنترلی که بر زندگی خود احساس می کنیم نسبت مستقیم دارد. اگر در مورد احساس اضافه وزن استرس دارید، پس کاری برای آن انجام دهید! اگر رابطه ای شما را خسته و ناراضی می کند، پس باید برای سلامت بلندمدت خود تصمیمی جدی بگیرید. مدیریت استرس فرآیندی مستمر برای مدیریت سبک زندگی شماست تا احساس کنترل کنید.

9. روابط

مطالعات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که برای اینکه ما انسان ها سالم و شاد باشیم، باید شبکه ها و روابط پشتیبانی قوی ایجاد کنیم. داشتن دوستان برای سلامتی ما مفید است! هر روز زمانی را برای ارتباط با شریک زندگی، بچه ها و/یا دوستان خود اختصاص دهید. ما به عنوان یک زن در واقع اندورفین (هورمون های شادی) را از داشتن یک شایعه خوب آزاد می کنیم.

10. عمل و پشتکار

مسلح شدن به نکات و تکنیک های عالی همه خوب و خوب است، اما مگر اینکه واقعاً آنچه را که یاد می گیرید انجام دهید و آن را به طور مداوم انجام دهید، تفاوتی با آن ندارید که از ابتدا این چیزها را نمی دانستید!

چند نکته را انتخاب کنید تا به آرامی در زندگی خود بگنجانید. هرچه سازگارتر باشید، نتایج بلندمدت بهتری خواهید داشت.

نالیشا پاتل