16 مهر رمزگشایی خودروهای خارجی


گزارش جام جم آنلاینصاحب خجتی سخنگوی سازمان جمع آوری و فروش دارایی گفت: مزایده یک هزار و 620 خودروی خارجی سپرده شده در گمرک از 16 مهرماه آغاز شد و داوطلبان می توانند برای اطلاع از جزئیات به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت مراجعه کنند. حراج یا اتومبیل در بازدید از انبار اموال.

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر 40 هزار بازدید و حدود 20 هزار ثبت نام جدید در سامانه الکترونیکی تدارکات عمومی در خصوص مزایده ویژه 565 در سایت سازمان مردم نهاد «سازمان جمع آوری و فروش اموال» انجام شده است.

خجتی با بیان اینکه 25 مهرماه جلسه رمزگشایی از قیمت عرضه ها با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می شود، گفت: زمان بازدید و ارائه پیشنهاد برای متقاضیان شرکت در مزایده خودروهای سواری خارجی تمدید شد. . از 12 اکتبر تا نیمه شب پنجشنبه 14 اکتبر.

دبیر مطبوعاتی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملکی خاطرنشان کرد: اسامی برندگان با حضور دستگاه های نظارتی و بازرسی اعلام می شود.

وی با بیان اینکه بیشترین خودروهای خارجی در بوشهر قرار دارند، گفت: خودروهای 9 استان از جمله بوشهر، خوزستان، مازندران، هرمزگان، تهران، گیلان، قم، آذربایجان شرقی و فارس در انبارهای این سازمان قرار دارند که می توان به حضوری بازدید کردند.

خجتی افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران در سال ۱۳۹۶ واردات خودرو ممنوع شد. در همین سال بیش از 6816 خودرو به دلیل شکایت گمرکی مبنی بر جعلی بودن ترخیص سفارش در بنادر و گمرکات کشور اجازه ترخیص از گمرک را نداشتند.

سخنگوی سازمان املاک و مستغلات گفت: بر اساس تحقیقات قضایی در مجموع 5754 خودرو ترخیص و 1622 خودرو تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و اکنون با تاکید دولت سیزدهم بر کاهش رسوب گذاری کالاها و تسریع در شناسایی و تعیین تکلیف کالا مزایده این تعداد خودرو منتشر شده است.

وی خطاب به حاضران گفت: برای شرکت در مزایده لازم است پس از ثبت نام و دریافت ژتون (گواهی امضا) هنگام ورود به سامانه مزایده و انتخاب نقش حراجدار ملک، پس از پرداخت ودیعه، پیشنهاد قیمت خود را ارسال کنید.

سخنگوی سازمان فروش املاک گفت: علاقمندان جهت شرکت در این مزایده و کسب اطلاعات بیشتر با سامانه تدارکات الکترونیکی کشور تماس حاصل فرمایند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما