3 روشی که سازمان می تواند برای سلامتی شما مفید باشد

بی نظم بودن می تواند بسیار بیشتر از محیط اطراف شما تأثیر بگذارد. می تواند تأثیر زیادی بر سطح سلامت و رفاه شما نیز داشته باشد. علاوه بر خطر آشکار ایجاد احتمال آسیب‌های خانگی، به هم ریختگی می‌تواند بر وضعیت ذهن و بدن شما به روش‌های ظریف‌تر اما به همان اندازه مخرب تأثیر منفی بگذارد.

اگر مدام به خود قول می‌دهید که به هم ریختگی‌ها را از بین می‌برید، اما به نظر می‌رسد هرگز به آن دست نمی‌زنید، به این سه مزیت سلامتی سازمان نگاهی بیندازید و از خود بپرسید که آیا ارزش زمان و تلاش را دارد یا خیر:

1) منظم بودن استرس را کاهش می دهد. بهم ریختگی و هرج و مرج به طور خودکار باعث می شود ما احساس ناراحتی و غرق کنیم. ما با ناتوانی در یافتن چیزی که به دنبالش هستیم، یا احساس ظلم و ستم توسط این همه به هم ریختگی دست و پنجه نرم می کنیم. هنگامی که به هم ریختگی را از بین می برید، نه تنها بلافاصله کنترل بیشتری بر زندگی خود دارید، بلکه احساس می کنید قوی تر و بهتر می توانید با چالش هایی که زندگی به طور مداوم بر سر راه شما قرار می دهد، مقابله کنید. دیگر آنقدر تحت تأثیر محیط اطراف خود قرار نمی گیرید که بتوانید کارآمدتر کار کنید، استراحت کامل تری داشته باشید و عمیق تر با افرادی که به آنها اهمیت می دهید ارتباط برقرار کنید.

۲) منظم بودن انگیزه شما را افزایش می دهد. هیچ چیز به اندازه محیط ظالمانه به انسان احساس سستی و بی انگیزگی نمی دهد! علاوه بر احساس سردرگمی و پراکندگی، به هم ریختگی باعث می شود احساس کنید وزنه های 100 پوندی را روی پشت خود حمل می کنید. وقتی درهم و برهمی را از بین می برید، ناگهان احساس می کنید بسیار سبک تر و مشتاق فعالیت های معنادارتر هستید. ممکن است احساس کنید که آماده رویارویی با برخی چالش های جدید چه به صورت حرفه ای و چه شخصی هستید یا حتی اهداف جدید هیجان انگیزی را تعیین کنید.

3) سازماندهی وقت، انرژی و تمرکز شما را آزاد می کند. ممکن است فکر کنید که سازماندهی و منظم ماندن زمان زیادی را می طلبد، اما کاملا برعکس است. بی نظم بودن به این معنی است که شما دائماً در حال مرتب کردن انبوهی از چیزها برای یافتن آنچه نیاز دارید، هستید و زمان گرانبهای خود را با احساس گرفتگی و سردرگمی ذهنی تلف می کنید. هنگامی که از شر درهم و برهمی خلاص می شوید، بلافاصله می توانید بهتر تمرکز کنید، اما زمان آزاد بیشتری نیز در اختیار دارید! علاوه بر این، شما واضح‌تر فکر می‌کنید، انرژی و زمان بیشتری برای استفاده مؤثر از آن دارید.

سازماندهی فواید سلامتی بسیار بیشتری دارد، اما این سه به تنهایی مهم‌ترین چیزها هستند. بر شلوغی زندگی خود غلبه کنید و ببینید که چگونه بدن، ذهن و روح شما را متحول می کند.