4 علامت اصلی فشار خون بالا چیست؟

تخمین زده می شود که یک سوم از مبتلایان به فشار خون بالا هرگز تشخیص داده نشده اند و از ابتلای خود به این بیماری بی اطلاع هستند. این به این دلیل است که علائم فشار خون بالا می تواند خفیف باشد یا وجود نداشته باشد، که یکی از دلایلی است که آن را “قاتل خاموش” نامیده اند.

متأسفانه تعداد بسیار کمی از علائم ممکن است تا زمانی که این بیماری در مراحل پیشرفته تر توسعه خود قرار نگیرد خود را نشان می دهد. بنابراین مهم است که کسانی که به ویژه در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا هستند، چه به دلیل یک بیماری پزشکی دیگر، یا از طریق سابقه افراد در خانواده که از آن رنج می‌برند، مطمئن شوند که فشار خون خود را به طور مرتب چک می‌کنند.

به خواندن ادامه دهید تا بفهمید چگونه می توانید در خبرنامه Free Banish High Blood Pressure ما ثبت نام کنید و روش های جدیدی برای کاهش فشار خون بیاموزید.

گروه‌های دیگری از افرادی که در معرض خطر افزایش فشار خون هستند، افرادی هستند که اضافه وزن دارند یا چاق هستند، افراد بالای 40 سال و کسانی که از دیابت رنج می‌برند.

با این حال، اگر در خانواده شما سابقه فردی وجود نداشته باشد که یا از فشار خون بالا رنج می برد یا هیچ بیماری پزشکی دیگری که ممکن است باعث این مشکل شود ندارید، علائم دیگری نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. این موارد به شرح زیر است: –

1. سردرد و میگرن

2. سرگیجه و گیجی

3. مشکلات بینایی شما (به طور کلی تار می شود).

4. خون دماغ – اگر قبلاً هرگز با آنها رنج نبرده اید یا مرتب شده اند، باید زنگ خطر را در شما به صدا درآورد.

اگر از یکی یا ترکیبی از این علائم رنج می برید، زمان آن فرا رسیده است که با پزشک یا متخصص بهداشت خود مشورت کنید. معمولاً در عرض چند دقیقه پس از حضور با پزشک، آنها می توانند تأیید کنند که آیا شما از فشار خون بالا رنج می برید یا خیر.

تشخیص فشار خون بالا بسیار آسان است، زیرا فقط به دستگاه سنجش فشار خون نیاز دارد. با این حال، عوارض جانبی فشار خون بالا ذکر شده در بالا می تواند به راحتی توسط فرد مبتلا به عنوان بی اهمیت رد شده و منجر به بدتر شدن مشکل یا آسیب بیشتر به سلامت فرد شود.

با این حال، حدود 1٪ از تمام بیماران مبتلا به فشار خون بالا متوجه می شوند که فشار خون بسیار سریع افزایش می یابد. در این مورد آنها معمولاً از چیزی رنج می برند که “فشار خون بدخیم” نامیده می شود و این می تواند یک مشکل تهدید کننده زندگی باشد و باید با نهایت فوریت درمان شود. خوشبختانه بسیار نادر است.

افرادی که به طور منظم از فشار خون بالا که قابل کنترل نیست رنج می برند یا سابقه مشکلات قلبی، به ویژه نارسایی قلبی دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به فشار خون بدخیم هستند. هرکسی که از این مشکل رنج می‌برد و متوجه می‌شود که خواب‌آلود یا گیج شده، سردرد دارد، احساس بیماری یا حالت تهوع دارد و بینایی خود را از دست می‌دهد، باید فوراً به پزشک خود مراجعه کند.

مهم است که در این روزگار، که فشار خون بالا تقریباً در حد همه گیر است، مردم بیشتر از علائم فشار خون بالا آگاه شوند تا در اسرع وقت تشخیص درست را دریافت کنند و تا زمانی که خیلی دیر نشده است آن را ترک نکنند. .