4 نکته برای تقویت فرآیند توسعه اپلیکیشن موبایل

امروزه، نمی‌توانید محبوبیت بی‌شمار استفاده از گوشی‌های هوشمند را نادیده بگیرید. بر اساس نظرسنجی‌هایی که اخیراً انجام شده است، کسانی که گوشی هوشمند دارند، هر روز تقریباً پنج ساعت از آن استفاده می‌کنند! از این رو، به راحتی قابل درک است که اپلیکیشن های اندرویدی جذاب و با کاربری آسان نه تنها می توانند مصرف کنندگان را علاقه مند نگه دارند، بلکه در صورت توسعه و طراحی صحیح، می توانند با موفقیت فروش کسب و کار را نیز افزایش دهند. در اینجا لیستی از 4 نکته هوشمند وجود دارد که به شما کمک می کند تا به سرعت یک برنامه اندرویدی مبتنی بر تجارت را ایجاد کنید.

شماره 1 از Wireframes استفاده کنید

قبل از شروع فرآیند توسعه، توصیه می‌شود چند قاب سیمی ایجاد کنید که به وضوح این ایده را تنظیم کند که چیدمان برنامه و نحوه حرکت کاربران در برنامه چگونه به نظر می‌رسد. این قطعا به توسعه دهندگان کمک می کند تا شکاف های ناوبری را درک کنند. علاوه بر این، طراحان می‌دانند که چگونه رابط کاربری را بهینه‌تر و کاربر را جذاب‌تر کنند. طراحی فریم‌های سیمی قبل از فرآیند توسعه، عمل خوبی است زیرا احتمال خطرات در فرآیند توسعه را کاهش می‌دهد.

#2 روش چابک را به کار بگیرید

مفهوم MVP (حداقل محصول قابل دوام) در بازار امروز بسیار رواج یافته است. در این فرآیند، در ابتدا، توسعه دهندگان یک برنامه آزمایشی را با در نظر گرفتن نیازها و نیازهای کاربران با برخی از ویژگی ها و عملکردهای اساسی که در آن گنجانده شده است، طراحی می کنند. اگر پاسخ رضایت‌بخش باشد، توسعه‌دهندگان می‌توانند بسته به بازخوردها با استفاده از روش چابک، روی ادغام ویژگی‌های بیشتری در آن کار کنند.

#3 آن را ساده کنید

برای جذب و جذب کاربران، نوآور بودن به نوعی ضروری است. با این حال، در حالی که نوآورانه است، توصیه می شود روند ناوبری را آنقدر پیچیده نکنید که کاربران چیزی متوجه نشوند و گیج شوند. اگر این اتفاق بیفتد، آنها دیگر فکری برای حذف برنامه شما نمی کنند. از این رو، ساده نگه داشتن طراحی رابط کاربری کلید موفقیت است.

شماره 4 از برون سپاری استفاده کنید

اگر متوجه شدید که تیم توسعه شما نمی‌تواند آنچه را که می‌خواهید ارائه دهد یا توسعه پروژه چندان رضایت‌بخش نیست، توصیه می‌شود در استفاده از مزیت برون‌سپاری فرآیند توسعه تردید نکنید. به عنوان مثال، فرض کنید تیم شما در طراحی اپلیکیشن اندروید تجربه دارد. اکنون، می خواهید یک برنامه مشابه برای دستگاه های iOS ایجاد کنید. کاری که می توانید انجام دهید این است که از برون سپاری استفاده کنید که قطعاً به شما کمک می کند تا روند توسعه را تسریع کنید زیرا از قبل برنامه ریزی و طراحی برنامه را در دست دارید. شرکت برون سپاری باید فقط به فرآیند توسعه اصلی توجه کند. این باعث صرفه جویی در زمان می شود.

جدا از تمام نکات ذکر شده در بالا، هنگام درگیر شدن در فرآیند توسعه اپلیکیشن موبایل، می توانید جنبه های دیگری مانند بررسی کیفیت، استفاده از اتوماسیون همراه با توسعه اپلیکیشن ترکیبی و غیره را در نظر بگیرید.