5 عامل مهم که باید قبل از ارزش گذاری شرکت در نظر بگیرید

شاید بخواهید بدانید که ارزش کسب و کار استارت آپی شما امروز با توجه به بازار رو به رشد چقدر است. یا شرکت شما مانند یک خانه ییلاقی زیبا، با ساختار خوب و رنگی زیبا به نظر می رسد؟ و شاید بخواهید آن را بازسازی کنید. تا آن را بزرگتر و یک بنای عالی تبدیل کند.

خوب، امروز ما در مورد 5 عامل مهمی که متخصصان هنگام ارزش گذاری یک شرکت در نظر می گیرند صحبت خواهیم کرد که فکر می کنم باید در یادداشت شما باشد.

از سوی دیگر، من توصیه می کنم که کارآفرینان جوان و مشتاق باید این عوامل مهم را جدی بگیرند. منظور من از آن این است که وقتی می خواهید یک ملک زمینی را در یک مکان خاص بخرید یا بفروشید. منظورم این است که باید عواملی را بدانید که باعث می‌شود خانه‌ها در آن مکان قیمت خاصی داشته باشند. باید به شما اطلاع داده شود تا کورکورانه خریدهای بالا را نداشته باشید یا آنچه را که بازار حاضر است در یک زمان معین بپردازد را پایین تر بفروشید.

ارزش گذاری شرکت
ارزیابی شرکت بر اساس ارزش دارایی‌ها و توانایی‌های درآمد آتی شما است که ممکن است آن‌ها را توسعه دهید و به موفقیت‌های آینده منجر شوید، که ممکن است محقق شود یا نشود.

بنابراین اکنون، 5 عامل مهمی که فکر می کنم باید قبل از ارزش گذاری شرکت/شرکت نوپا بدانید:

#5. قیمت بازار سهام شرکت‌های موجود در همان صنعت که سهام آنها فعالانه در بازار آزاد یا در مبادله معامله می‌شود.

صنایع زیادی وجود دارد که شما می شناسید. صنعت پزشکی وجود دارد، صنعت حمل و نقل، صنعت موسیقی، صنعت تولید و غیره وجود دارد. قیمت بازار سهام دل، مایکروسافت و … که در همان صنعت شما به عنوان سازنده نرم افزار هستند. اکنون، این روش ارزش گذاری شما را در نظر می گیرد.

#4. سرمایه گذاران به سود سهام بلوک ناخالص شما ارزش خواهند داد. این بدان معنی است که متخصصان کل دارایی های شرکت شما را محاسبه می کنند، مانند رایانه، مبلمان، ساختمان، پول نقد و ارزش گذاری آنها را.

#3. حقوق صاحبان سهام عادی شرکت همانطور که در ترازنامه مشاهده می شود و وضعیت مالی فعلی کسب و کار. مجدداً باید اوراق بهادار سهامداران خود را ارائه دهید. مثال‌ها: ارائه حق رای و استحقاق سهامداران به سهمی از مزایای شرکت، از طریق افزایش سرمایه، که در ترازنامه شما شرح داده شده است. و باز هم آیا شرکت از نظر مالی در حال پیشرفت است یا در حال انحلال؟ سلامت مالی چگونه است؟

#2. پیش بینی کلی اقتصادی و شرایط و دیدگاه صنعت خاص به طور خاص. درست همانطور که در بالا ذکر کردم (صنایع). بیایید دوباره به عنوان مثال صنعت تولید را در نظر بگیریم. ارزش صنعت تولید برای اقتصاد کشور شما یا در بازار جهانی به عنوان یک تولید کننده چقدر است؟

بنابراین شرایط پشت این سوال به نوعی در ارزش گذاری شرکت شما اعمال می شود. منظور من از آن این است که سرمایه گذاران برای شرکت شما ارزش قائل می شوند.

#1. ماهیت شرکت و تاریخچه شروع کسب و کار. حرفه ای ها می خواهند بدانند که آیا این کسب و کار یک تجارت پر خطر است یا برعکس. اساس کسب و کار، نحوه شروع آن، نحوه ایجاد اعضای تیم خود، استراتژی های بازاریابی و مواردی از این دست.

نتیجه‌گیری: ارزش شرکت شما ابتدا بر اساس کل دارایی‌های شرکت در نظر گرفته می‌شود، سپس 5 عامل مهمی که در مورد آن صحبت کردیم، در نظر گرفته می‌شود. اگر عامل دیگری وجود دارد که در لیست نبود، می توانید آن را در بخش نظرات اضافه کنید، یا با دوستان خود به اشتراک بگذارید. تا دفعه بعد.