5 مزیت سبک زندگی سالم برای کودکان

با تداوم تغییری که جهان در حال تجربه است، کودکان بیشتری از سراسر جهان از یک مورد چاقی رنج می برند. این به دلیل تغییر سبک زندگی است که پیشرفت نیاز دارد. هرگز برای والدین و سرپرستان به طور یکسان مهم نبوده است که فرزندانشان سبک زندگی سالمی داشته باشند. چاقی، در صورت عدم توجه می تواند باعث مشکلات جدی سلامتی در دوران کودکی و در مراحل بعدی زندگی شود. کودکان از نظر جسمی، ذهنی، اجتماعی و تحصیلی از یک سبک زندگی سالم با تغذیه مناسب و ورزش سود خواهند برد.

اما زندگی سالم دقیقا چه فوایدی برای کودکان دارد؟ سبک زندگی سالم چه فایده ای دارد؟ در واقع یک زندگی سالم فواید زیادی دارد، اما من به پنج (5) اشاره می کنم.

1. کودکی که درست غذا می‌خورد و به طور منظم ورزش می‌کند، از نظر فیزیکی بدنی سالم خواهد داشت که می‌تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت و غیره را کاهش دهد. این شرایط معمولا با چاقی همراه است.

2. گذشته از سلامت جسمانی، سبک زندگی سالم سلامت روان را نیز تامین می کند. رژیم غذایی مناسب و ورزش به کودکان کمک می کند تا به خوبی با چالش های ذهنی مقابله کنند. یک سبک زندگی سالم خواب بهتری در شب و انرژی بیشتر برای ایجاد احساس بهتر ذهنی در کودکان فراهم می کند. همچنین می تواند افسردگی را کاهش دهد.

3. بچه های سالم از نظر اجتماعی نیز سود می برند. کودکی که از نظر جسمی فعال و سالم است معمولاً عزت نفس بالایی دارد و به او کمک می کند تا به راحتی دوست شود. بچه‌هایی که به ورزش یا سایر فعالیت‌های بدنی می‌پیوندند، بیشتر از کسانی که جلوی تلویزیون و رایانه می‌مانند، دوست پیدا می‌کنند.

4. بچه های سالم از نظر عاطفی نیز بیشتر سود می برند. آنها عزت نفس بالایی خواهند داشت زیرا از نظر ظاهری احساس بهتری دارند. آنها همچنین در معاشرت با کودکان دیگر به خود اطمینان بیشتری خواهند داشت.

5. در نهایت، بچه هایی که سبک زندگی سالم دارند از نظر تحصیلی سود می برند. کودکانی که به درستی غذا می خورند، به طور منظم ورزش می کنند و خواب کافی دارند، انرژی فیزیکی و ذهنی لازم برای مقابله با چالش های تحصیلی روزانه را دارند. آنها همچنین نسبت به بچه هایی که سبک زندگی ناسالم دارند، می توانند درس های خود را به خوبی حفظ کنند.

اینها تنها بخشی از مزایایی است که کودکانی که سبک زندگی سالمی دارند تجربه می کنند. برای والدین و سرپرستان نظارت و راهنمایی فرزندانشان برای داشتن زندگی سالم بسیار مهم است. اگر به درستی مورد توجه قرار نگیرد، کودکان به دلیل چاقی دچار مشکلات جدی سلامتی خواهند شد. همانطور که می گویند همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین، کودکی که سالم باشد، زندگی بهتری نسبت به آنهایی خواهد داشت که سالم نیستند.