5 مزیت عمده جراحی پلاستیک

افرادی که تصمیم به انجام جراحی پلاستیک می‌گیرند، می‌خواهند ظاهر خود را بهبود ببخشند و این یکی از مزایای اصلی این عمل است. با این حال، بهبود ظاهر فیزیکی تنها یکی از مزایای جراحی پلاستیک است. بنابراین، کسانی که این رویه را در نظر می گیرند باید ابتدا به تعداد چیزهایی که می توانند از تصمیم خود سود ببرند، نگاه کنند.

افزایش اعتماد به نفس

وقتی افراد از بیرون خوب به نظر می رسند، از درون نیز احساس خوبی دارند. اغلب اوقات، بهبود ظاهر آنها اعتماد به نفس را افزایش می دهد، که به نوبه خود به آنها اجازه می دهد اجتماعی تر باشند و به چیزهای جدید بپردازند. علاوه بر این، آنها حتی ممکن است انواع مختلف لباس را امتحان کنند یا به فعالیت هایی بپیوندند که قبل از عمل جراحی از آنها اجتناب می کردند زیرا احساس ناراحتی در ظاهر خود داشتند.

بهبود سلامت جسمانی

به غیر از بهبود ظاهر فیزیکی، سایر روش های جراحی پلاستیک نیز می توانند سلامت جسمی را بهبود بخشند. به عنوان مثال، جراحی تغییر شکل بینی به نام رینوپلاستی نه تنها زیبایی بینی را بهبود می بخشد، بلکه تنفس را نیز بهبود می بخشد. در حالی که جراحی کوچک کردن سینه کانتور بدن را بهبود می بخشد، همچنین ناراحتی ناشی از گردن درد، کمردرد و پوست تحریک شده ناشی از نامتناسب یا بزرگ بودن سینه ها را تسکین می دهد.

بهبود سلامت روان

جراحی پلاستیک همچنین می تواند سلامت روان را بهبود بخشد. پس از انجام چنین روشی، بیماران اضطراب اجتماعی کمتری را تجربه خواهند کرد زیرا اعتماد به نفسی که ظاهر فیزیکی جدید آنها ایجاد می کند. طبیعی است که آنها احساس کنند که کنترل بهتری بر زندگی خود دارند، به شیوه ای جدید مدیریت آن را در دست دارند و برای رویارویی با چالش های جدید مشتاق تر می شوند.

فرصت های بیشتری دریافت کنید

بر اساس تعدادی از مطالعات، افرادی که جذاب‌تر هستند، در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌شان فرصت‌های بهتری به دست می‌آورند. در سال 2012، Applied Financial Economics مطالعه‌ای را ارائه داد که نشان می‌داد آژانس‌های املاک و مستغلات که جذاب بودند، در فروش ملک با قیمت‌های بالاتر موفق‌تر از آن‌هایی بودند که جذاب نبودند. مطالعات دیگر نشان می دهد که افراد خوش قیافه حقوق بیشتری دارند و بیشتر ترفیع می گیرند.

حفظ وزن راحت تر

روش‌های کانتورینگ بدن مانند لیپوساکشن و شکم، کاهش وزن اضافی را برای بیماران پس از عمل آسان‌تر می‌کند. هنگامی که آنها نتایج مثبتی را مشاهده می کنند، با داشتن یک سبک زندگی سالم با خوردن غذاهای سالم و ورزش منظم، انگیزه حفظ وزن خود را خواهند داشت. وزن سالم به معنای بدن سالمی است که کمتر مستعد بیماری و بیماری باشد.

امروزه افراد دلایل مختلفی برای تصمیم گیری در مورد جراحی پلاستیک دارند. زمانی که روشی که طی می کنند نتایج موفقیت آمیزی به همراه داشته باشد، ممکن است متوجه شوند که هنوز مزایای بیشتری وجود دارد. برخی از محبوب ترین روش ها عبارتند از:

  • جراحی بینی

  • لیفت صورت

  • تقویت سینه

  • لیپوساکشن