5 نکته زیبایی برای دختران نوجوان: حقیقت آیات داستانی

برخی از نکات محبوب زیبایی برای دختران نوجوان مبتنی بر شواهد واقعی نیست، بلکه شایعاتی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. اغلب این مادران دختران نوجوان هستند که احساس می کنند مجبورند اسرار زیبایی را با فرزندان دختر جوان خود در میان بگذارند. متأسفانه برخی از این نکات به اصطلاح زیبایی برای دختران نوجوان که توسط مادران خوش‌نیت به اشتراک گذاشته می‌شود، بر اساس هیچ واقعیتی نیست و در برخی موارد ممکن است باعث آسیب بیشتر از فایده شود. در این مقاله نگاهی به برخی از این نکات محبوب‌تر زیبایی که زمان تست شده است می‌اندازیم و به شما می‌گوییم که آیا هر کدام بیشتر بر اساس واقعیت هستند تا خیال.

نکته زیبایی شماره 1: واقعیت یا تخیل؟ برس زدن روزانه مو برای موهای سالم

آیا به شما گفته شده است که برای داشتن موهایی سالم باید موهای خود را به شدت برس بزنید، حداقل 100 ضربه برس، حداقل یک بار در روز؟ این نکته زیبایی تا همین اواخر به طور کلی به عنوان درست پذیرفته شده بود. احتمالاً به این دلیل که هر گونه برس زدن بیش از حد مو باعث تولید روغن های طبیعی در پوست سر می شود و موها را درخشان و سالم می کند. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که این نوع برس زدن موهای زائد نه تنها باعث می‌شود که پوست سر بسیار چرب داشته باشید که منجر به مسدود شدن منافذ مو می‌شود و مانع رشد مو می‌شود، بعلاوه عمل برس زدن به تنهایی می‌تواند فولیکول‌های مو را ضعیف کرده و احتمال شکستگی مو را افزایش دهد. بنابراین به نظر می رسد نتیجه گیری هوشمندانه این باشد که این یکی از آن نکات زیبایی برای دختران نوجوان است که در واقع می تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد. حکم نهایی: داستان

نکته زیبایی شماره 2: واقعیت یا تخیل؟ نشستن زیاد باعث واریس می شود

آیا تا به حال کسی را دیده‌اید که رگ‌های آبی تیره مانند تار عنکبوت از پاها و پاهایش بالا و پایین می‌رود؟ اگر چنین است، پس آنچه را که واریس نامیده می شود دیده اید. یکی از توصیه‌های زیبایی که اغلب برای دختران نوجوان به اشتراک گذاشته می‌شود، بیان می‌کند که این رگ‌های بد ظاهر ناشی از نشستن زیاد است. در این صورت با یک واقعیت روبرو هستیم. رگ های واریسی به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شوند که اغلب زمانی اتفاق می افتد که شما برای مدت طولانی نشسته اید و همچنین اگر برای مدت طولانی در یک نقطه خاص ایستاده باشید. برای کمک به جلوگیری از واریس بسیار مهم است که بدن خود را حرکت دهید و کشش دهید تا گردش خون خوبی در سراسر بدن شما به خصوص در پاها و پاها وجود داشته باشد. بنابراین از هر موقعیتی که مجبور هستید برای مدت طولانی بنشینید یا بایستید خودداری کنید و در عوض سعی کنید بلند شوید و راه بروید یا اگر ایستاده اید، از یک نقطه به نقطه دیگر حرکت کنید تا خون جریان یابد.

نکته زیبایی شماره 3: واقعیت یا تخیل؟ موهایتان را کوتاه کنید تا سریعتر رشد کنند

از میان تمام نکات زیبایی برای دختران که می خواهیم به آنها نگاه کنیم، این ممکن است یکی از رایج ترین آنها باشد. بسیاری از دختران استدلال می کنند که این واقعا کار می کند. متأسفانه شما موهای خود را بیهوده کوتاه کرده اید، زیرا این کار نمی کند و بنابراین خیالی است. موهای معمولی هر ماه به طور متوسط ​​نیم اینچ رشد می کنند و هر گونه رشد اضافی فقط در ماه های تابستان اتفاق می افتد. کوتاه کردن موها چرخه رشد مو را تغییر نمی‌دهد و باعث رشد سریع‌تر آن نمی‌شود. در واقع کوتاه کردن مو دقیقاً برعکس عمل می کند، همانطور که یک بار کوتاه شده بود، به جای داشتن موهای بلندتری که در واقعیت به دنبال آن هستید، اکنون موهای کوتاه تری دارید!

نکته 4 زیبایی: واقعیت یا تخیل؟ خمیر دندان یک درمان آکنه است

اگر شما هم مانند بسیاری از دختران نوجوان هستید و برای مقابله با آکنه صورت تلاش می کنید، ممکن است والدین یا شخص دیگری استفاده از خمیردندان را به عنوان یک درمان آکنه برای صورت شما پیشنهاد کرده باشد. این نه تنها یک نکته زیبایی خیالی برای دختران نوجوان است، بلکه یکی از نکات زیبایی است که ممکن است مشکل آکنه شما را حتی بدتر کند. واقعیت این است که خمیر دندان هیچ کمکی به درمان مشکل آکنه صورت شما نمی کند و اگر این به اندازه کافی بد نباشد، مواد شیمیایی موجود در خمیردندان ممکن است در واقع آکنه را بیشتر کند و در برخی موارد حتی منجر به ایجاد جای زخم شود. بنابراین، دوباره از استفاده از خمیر دندان خودداری کنید و از یک متخصص پوست در مورد اینکه چه محصولاتی برای مشکل آکنه شما ایمن و موثر هستند، مشاوره حرفه ای بخواهید. بالاخره به دلیلی به آن می گویند خمیر دندان!

نکته 5 زیبایی: واقعیت یا تخیل؟ یک برنزه عالی برابر است با سلامتی عالی

برای سال‌ها، هم بزرگسالان و هم نوجوانان معتقد بودند که داشتن یک برنزه عالی باعث می‌شود شما سالم به نظر برسید. متأسفانه هنوز افراد زیادی هستند که این را باور دارند و حتی محصولاتی در بازار عرضه می شوند که سعی می کنند شما را فریب دهند و فکر کنید برنزه شدن بیش از حد برای شما خوب است. در واقع تحقیقات زیادی وجود دارد که بدون شک ثابت می کند که ایده برنزه شدن برای سالم تر به نظر رسیدن نادرست است. قرار گرفتن در معرض غلیظ خورشید اغلب منجر به سرطان پوست می شود که برخی از آنها می تواند برای قربانی کشنده باشد. اخیراً حتی نشان داده شده است که تخت‌های برنزه کننده سرطان‌های پوست را در برخی از کاربران ترویج می‌کنند و تقاضای عمومی فزاینده‌ای برای محدودیت‌هایی در مورد افرادی که می‌توانند از سالن‌های برنزه کردن آفتاب دیدن کنند، وجود دارد، مانند تنظیم فروش مشروبات. بدیهی است که همه ما دوست داریم به بیرون برویم، به خصوص در یک روز آفتابی گرم. هیچ کس نمی گوید که شما هرگز نمی توانید در یک روز گرم بیرون بروید یا حتی به ساحل بروید. در عوض، به دلیل پرتوهای شدیدتر خورشید، اکنون باید بسیار بیشتر از گذشته مراقب باشید. قبل از بیرون رفتن از لوسیون های ضد آفتاب استفاده کنید و اگر قصد دارید مدت زمان طولانی را زیر نور خورشید بگذرانید، حداقل از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید. فراموش نکنید که برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کلاه استفاده کنید. در صورت از بین رفتن لوسیون، برای محافظت از قسمت های حساس بدن مانند پاها و بازوها، لباس های سبک بپوشید. بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید ممکن است متوجه شوید که پذیرش این سخت ترین نکته از نکات زیبایی است، زیرا همه ما در طول سال ها در معرض تبلیغات بسیاری قرار گرفته ایم که به ما می گویند برنزه شدن برنزه برنزه چقدر جذابیت شما را به جنس مخالف نشان می دهد.

امیدوارم این نکات زیبایی برای دختران نوجوان که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است به شما کمک کند تا سالم بمانید و از برخی از خطرات مرتبط با باور کورکورانه چیزهایی که وقتی به نحوه زیبا بودن نگاه می کنیم به سادگی نادرست هستند اجتناب کنید.