5 نکته ضروری طراحی رابط کاربری برای توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل

در حال حاضر، اپلیکیشن‌های موبایل به تاثیرگذارترین ابزار برای دسترسی آسان به مشتریان بالقوه در سراسر جهان تبدیل شده‌اند. چه یک شرکت توسعه‌دهنده وب باشید یا یک شرکت نوپا، نمی‌توانید از اهمیت داشتن یک اپلیکیشن موبایل جذاب، کاربرپسند و با امکانات کامل برای کسب‌وکار خود غافل شوید. در زمینه تلفن همراه، طراحی رابط کاربری موثر (UI) یک عنصر جالب است زیرا صفحه نمایش کوچک و محیط عملیاتی ناپایدار کارکرد یک برنامه را سخت‌تر می‌کند، که طراحی رابط کاربری خوب می‌تواند به راحتی بر آن غلبه کند.

نکات رابط کاربری ذکر شده در این مقاله به شما کمک می کند تا از پتانسیل برنامه های تلفن همراه برای جذب موثر مشتریان استفاده کنید.

ثبات را حفظ کنید

سازگاری در طراحی رابط کاربری خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. تنها راه برای اطمینان از سازگاری در برنامه شما این است که استانداردهای طراحی را تنظیم کنید و سپس به آنها پایبند باشید. به عنوان مثال، اگر دکمه‌های بعدی و لغو را در ناحیه خاصی از پنجره محاوره‌ای قرار داده‌اید، مطمئن شوید که در تمام صفحه‌ها در یک موقعیت قرار گرفته‌اند. این تجربه کاربران را بهبود می بخشد و سردرگمی کمتری در هنگام پیمایش در برنامه ایجاد می کند.

از قانون کنتراست پیروی کنید

اگر از رنگ های مختلف در برنامه خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که متن موجود در صفحه ها خوانا است. بهترین راه برای دستیابی به آن، قانون کنتراست است: متن روشن در پس زمینه تیره و متن تیره در پس زمینه روشن. خواندن متن سیاه در پس زمینه سفید آسان است، اما خواندن متن سیاه در پس زمینه آبی دشوار است.

ویجت های خود را درک کنید

انتخاب ویجت مناسب برای کار مناسب نه تنها به بهبود سازگاری کمک می کند، بلکه ساخت برنامه را آسان تر می کند. برای درک نحوه استفاده صحیح از ویجت ها، باید دستورالعمل ها و استانداردهای شرکت خود را برای طراحی رابط کاربری مطالعه کنید.

از فونت های مناسب استفاده کنید

از فونت هایی استفاده کنید که خواندن را آسان تر می کند مانند فونت های Times Roman، Calibri و Serif. علاوه بر این، از فونت به طور مداوم در تمام صفحه‌ها استفاده کنید تا از طراحی زیبای برنامه اطمینان حاصل کنید.

ناوبری آسان بین صفحه نمایش

پیمایش آسان بین صفحات برای برنامه شما بسیار مهم است. ناوبری آسان به این معنی است که تغییر از یک صفحه به صفحه دیگر باید بسیار ساده باشد. در غیر این صورت کاربران عصبانی می شوند و تسلیم می شوند. یک الگوی ناوبری ساده و واضح طراحی کنید. همیشه سیستم ناوبری را در بالا و سمت چپ صفحه قرار دهید. اگر لوگوی خود را در هر صفحه درج می کنید، آن را به صفحه اصلی پیوند دهید.