6 داروی گیاهی برای درمان BV برای کسانی که مایل به استفاده از آنتی بیوتیک های باکتریال واژینوز نیستند

واژینوز باکتریایی یک عفونت خارش دار واژن است که علائم آن شامل ترشحات واژن خاکستری متمایل به سفید، بوی نامطبوع واژن و درد است. این بیماری از هر سه زن در یک مقطع زمانی یا دیگری در طول سال های باروری خود را مبتلا می کند. صرف نظر از اینکه از نظر جنسی فعال هستید یا نه، این عفونت می تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد. این مقاله اساساً برای زنانی است که به دنبال روش‌های جایگزین برای درمان BV هستند، این مقاله برای کسانی است که قبلاً از آنتی‌بیوتیک‌های واژینوز باکتریایی استفاده کرده‌اند، بی‌فایده است.

آنتی بیوتیک های باکتریایی واژینوز تجویز شده توسط پزشکان نه تنها باکتری های بد مسئول عفونت بلکه باکتری های خوب را نیز از بین می برند. از این رو بلافاصله پس از مصرف داروها احساس آرامش می کنید. با این حال، هنگامی که مصرف داروها را متوقف می کنید، باکتری های بد دوباره به سرعت شروع به تکثیر می کنند و عفونت عود می کند.

در این مقاله من قصد دارم چند داروی گیاهی را به اشتراک بگذارم که می تواند برای درمان BV استفاده شود:

روغن درخت چای

این روغن در مبارزه با BV بسیار خوب است و دارای خواص ضد میکروبی و ضد قارچی قوی است. می توانید از آن با مخلوط کردن چند قطره در آب برای استفاده به عنوان دوش یا با اضافه کردن چند قطره روغن به حمام سیتز استفاده کنید.

سیر

سیر دارای خواص ضد باکتریایی قوی است و به ویژه برای خلاص شدن از شر بوی واژن مرتبط با BV مفید است. می توانید سیر را به صورت خام یا مکمل مصرف کنید. یا میخک را پوست بگیرید، آن را در گاز بپیچید و از آن برای قرار دادن مستقیم واژینال استفاده کنید.

گردوی سیاه

گردوی سیاه که به شکل مکمل در فروشگاه های بهداشتی موجود است، دارای خواص ضد باکتریایی قوی برای مبارزه موثر با BV است.

مهر طلایی

گلدن سیل را می توان به صورت مکمل برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با عفونت های باکتریایی مصرف کرد. برای درمان BV باید 2 کپسول گلدن سیل را یک بار در روز برای بهترین نتیجه مصرف کنید.

اکیناسه

اکیناسه همچنین برای سیستم ایمنی بدن ما بسیار مفید است و به طور رایج در درمان BV استفاده می شود. می توان آن را به صورت تنتور یا مکمل مصرف کرد.

روغن پونه کوهی

این یک اسانس است که از برگ های پونه کوهی فشرده شده و دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد انگلی و ضد التهابی قوی است. بسته به قدرت نوع روغنی که می‌توانید از فروشگاه‌های مواد غذایی سالم تهیه کنید، باید قبل از نوشیدن آب پرتقال، آن را با مایع دیگری رقیق کنید.

داروهای گیاهی فوق باید بتوانند در عرض 4 تا 5 روز پس از مصرف، بوی واژن و سایر علائم مرتبط با FB را تسکین دهند. در صورتی که در این بازه زمانی گفته شده، درمان BV فراهم نشود، باید فوراً به سایر روش‌های رسمی درمان عفونت بروید.