7 عادت قدرتمند برای تضمین استقلال مالی

آیا همیشه با کمبود بودجه مواجه هستید؟ آیا هنوز هم باید گاهی اوقات پول قرض کنید تا حداقل راحت زندگی کنید؟ آیا می توانید قبض های خود را به موقع پرداخت کنید؟

اگر بیشتر پاسختان مثبت است، در این صورت در خطر بی ثباتی مالی هستید. شما نمی توانید چیزهایی را که می خواهید و گاهی حتی چیزهایی را که نیاز دارید، بپردازید. اخم نکن اون بیرون! بهتر است بدن خود را حرکت دهید. اگر چنین است، بهتر است به خود بگویید که نمی توانید همیشه اینطور باشید. شما باید از نظر مالی مستقل باشید.

استقلال مالی چیست؟ استقلال مالی توانایی تعیین و حمایت از خود از طریق تلاش های خود است. 7 روش یا عادت وجود دارد که باید برای به دست آوردن استقلال مالی از آنها پیروی کنید. با نگرش درست و هدف مناسب در ذهن، ممکن است به دلیل موفقیت خود احساس غرور کنید.

1. دید متمرکزی داشته باشید

با چشم انداز شروع کنید. چشم انداز شما برای زندگی شما چیست؟ قطعا به کجا می روید؟ شما استقلال مالی می خواهید. شما می خواهید بتوانید روی پای خود بایستید و زندگی پایدارتر و مطمئن تری برای خود و خانواده خود داشته باشید.

این چشم انداز را در ذهن داشته باشید. همانطور که شروع به درک آن چشم انداز می کنید، آن را نگه دارید. انتخاب ها و تصمیماتی که در آینده می گیرید باید به سمت هدف شما حرکت کنند. وقتی همه چیز مشکوک یا سخت شد به آن چشم انداز بازگردید.

2. پول خود را عاقلانه سرمایه گذاری کنید

درآمدزایی کنید. درآمد شما پایه و اساس مالی چشم انداز شما خواهد بود. این اساساً از درآمد شغلی شما حاصل می شود، اما به آن بسنده نکنید.

هدفتان افزایش درآمد باشد. زمان، پول و تلاش خود را در یک شرکت سودمند سرمایه گذاری کنید. کسب و کاری را راه اندازی کنید که با اشتیاق نسبت به آن احساس می کنید و مطمئن شوید که کار خواهد کرد. با دقت به تمام جزئیات شرکت خود فکر کنید و روی آن کار کنید. با نتایج کافی خوب قانع نشوید. برای موفقیت، تعالی، کیفیت و صداقت را هدف گذاری کنید.

3. پس انداز کنید

یک صندوق برای آینده خود راه اندازی کنید. درصدی از درآمد فعلی خود را به پس انداز اختصاص دهید. این کار را در ابتدای هر ماه، قبل از شروع کار انجام دهید. این کار از وسوسه خرید، خرید، خرید جلوگیری می کند. همچنین به شما یاد می دهد که چگونه پول خود را به درستی برای هزینه های ضروری بودجه بندی کنید.

پول در بانک نیز می تواند سود کسب کند. اگرچه در مقایسه با یک سرمایه گذاری خوب قابل توجه نیست، اما همچنان راه خوبی برای نگه داشتن پول برای آینده شما است. فقط مطمئن شوید که پول را در حساب پس انداز خود نگهداری می کنید. از دست زدن به آن خودداری کنید مگر اینکه واقعاً ضروری باشد.

به سکه های خود نیز ارزش بدهید. هر سنت مهم است. تمام آن سکه های پراکنده ای که در آنجا دارید می تواند شامل چند دلار باشد. حتی اگر مقدار قابل توجهی کمی باشد، باز هم برای آن کاربرد پیدا خواهد کرد.

4. عاقلانه خرج کنید

تمام درآمد خود را خرج نکنید. همانطور که می گویند، برای خرج کردن درآمد نداشته باشید. فقط چیزهایی را بخرید که واقعاً به آنها نیاز دارید. فعلاً این کمربندها را ببندید تا آینده مطمئن‌تری داشته باشید. ساده زیستن را انتخاب کنید. نیاز به خودنمایی در مقابل دیگران را که می توانید از عهده آن برآیید را فراموش کنید. اگر می خواهید به استقلال مالی برسید، باید تا آنجا که ممکن است پول خود را حفظ کنید.

تا حد امکان از دادن بدهی خودداری کنید. تا جایی که امکان دارد کنترل مالی خود را در دست بگیرید. برای مثال، کارت‌های اعتباری می‌توانند شما را در حالتی ناامید نگه دارند. اکنون می‌توانید از طریق آن کارت اعتباری به آنچه می‌خواهید برسید، اما تصور کنید که بخش عمده‌ای از درآمد خود را برای پرداخت بهره می‌دهید! در این میان برای آینده زندگی خود را تامین کنید، مطمئناً از پس هزینه های آن بر می آیید.

5. برنامه های احتمالی را حفظ کنید

شما باید از قبل برای رویدادهای آینده برنامه ریزی کنید. حوادث غیر مترقبه داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که دارایی های مالی شما تضمین شده است. در این مرحله، گزینه خوبی برای دریافت بیمه نامه است. جان، سلامتی و اموال خود را حتی عزیزانتان بیمه کنید.

هر زمان که وارد هر تعاملی می شوید از منافع خود محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که تلاش شما قانونی است، از نظر مالی توانایی دارید، و در حد توان شما امکان پذیر است. به این ترتیب عملکرد بهینه و نتایج مطلوبی خواهید داشت. شما می توانید در دراز مدت از ضررهای مضر جلوگیری کنید.

6. مراقب خودت باش

سلامتی ثروت است. تنها راهی که می توانید به رویاهای خود برسید و بتوانید روی پای خود بایستید زمانی است که از نظر جسمی و روانی قادر به انجام آن باشید. معاینه منظم با پزشک خود داشته باشید. یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. به طور منظم تمرین کن. سلامتی دارایی شما برای رسیدن به استقلال مالی خواهد بود. فقط یک وضعیت فیزیکی خوب به شما این امکان را می دهد که امروز از ثمرات زحمات خود لذت ببرید.

۷- توقف ناپذیر باشید

برای رسیدن به هدف استقلال مالی باید تمرکز خود را حفظ کنید. اجازه ندهید که حواس خود را با خواسته های عجیب و غریب پرت کنید. اسپری نکنید. معطل نکنید. هر سنت و هر دقیقه به عنوان کاری که امروز انجام می‌دهید به حساب می‌آید در مورد آنچه در آینده خواهید داشت حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. از هر فرصتی که برایتان پیش می آید استفاده کنید. خودت را مطمئن نگه دار

به خود بگویید، در این بازی بازنده نخواهید بود. باید درستش کنی!