7 نکته موفقیت آمیز بازپروری الکل برای بهبودی سریعتر

طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، مصرف الکل عامل بسیاری از بیماری‌ها، ناتوانی‌ها و مرگ‌ومیرهای رایج در جهان است. اگر الکل زیاد مصرف می کنید و می خواهید از این اعتیاد خلاص شوید، ممکن است بخواهید وارد یک مرکز توانبخشی شوید. این به شما کمک می کند تمیز و هوشیار بمانید. بیشتر بدانیم.

1. صادق باشید

لازم نیست قبل از ورود به دوره توانبخشی با خانواده، دوستان یا عزیزان خود قولی بدهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مورد کاری که می خواهید انجام دهید صادق باشید. اول از همه، باید چند سوال از خود بپرسید تا متوجه شوید که آیا واقعا الکل زیاد مصرف می کنید یا خیر. اگر این کار را می کنید، به کمک نیاز دارید.

2. از شر انگ خلاص شوید

در سال 1956، انجمن پزشکی آمریکا (AMA) اعلام کرد که اعتیاد به الکل یک بیماری است. گذشته از این، WHO معتقد است که اعتیاد به الکل یکی از بزرگترین مسائل بهداشتی در اینجا و اکنون است. بنابراین، به جرات می توان گفت که این اعتیاد یک بیماری است.

باید به خاطر داشته باشید که اگر بیش از حد الکل مصرف می کنید به این معنی نیست که فرد بدی هستید. فقط باید کمک بگیرید مهم نیست که مشکل شما چقدر بدتر است، می توانید از نوع درمان مناسب بهره مند شوید.

3. شرکت کنید

اگر می‌خواهید بازپروری الکل برای شما مفید باشد، ابتدا آن را امتحان کنید. کاری که باید انجام دهید این است که علاوه بر رفتن به یک توانبخشی، در بهبودی خود نیز شرکت کنید. شما باید درگیر شوید تا بتوانید آن را عملی کنید. اگر می خواهید پایه ای محکم برای بهبودی خود ایجاد کنید، باید درگیر شوید.

4. پایه موفقیت را بسازید

هیچ دو نفری از همه نظر یکسان نیستند. موفقیت بازپروری الکل بستگی به یک برنامه درمانی دارد که می تواند برای طولانی مدت به شما کمک کند. اگر متخصصان آموزش دیده ای دارید که به شما کمک کنند، می توانید برنامه ای تنظیم کنید که می تواند به شما کمک کند پس از یک درمان موفق در یک توانبخشی سالم بمانید.

5. یک تیم درمانی بسازید

باز هم، متخصصان و مشاوران درمان در کلینیک توانبخشی به شما در دستیابی به موفقیت کمک می کنند. همچنین ایده خوبی است که با شرکت کنندگان در جلسه و سایر بیماران دوست شوید. با این حال، شما نباید آن را خیلی سریع مصرف کنید.

6. روابط اشتباه ایجاد نکنید

در طول دوره توانبخشی، ما به شما پیشنهاد می کنیم که روابط جدید ایجاد نکنید، به خصوص روابطی که دراماتیک و شدید هستند. فکر کردن به ایده های عاشقانه و شادی ایده خوبی نیست. در واقع، شادی می تواند سودمند باشد. با این حال، اگر با فرد نامناسبی رابطه برقرار کنید، تمیز و هوشیار ماندن برایتان سخت خواهد بود. اما شروع یک رابطه مثبت ضرری ندارد.

7. فعالیت های سالم را اتخاذ کنید

همچنین باید فهرستی از فعالیت های سالم تهیه کنید. به عنوان مثال، می توانید کتاب بخوانید، پیاده روی کنید، به موسیقی گوش دهید یا فیلم تماشا کنید. در واقع، توانبخشی مواد مخدر محیطی امن را برای امتحان کردن چیزهای جدید برای کسب لذت برای شما فراهم می کند. بازپروری مواد مخدر همچنین مکانی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید سایر مشکلات خود را حل کنید.

امیدواریم این نکات موفقیت آمیز بازپروری الکل به بهبود سریع شما کمک کند.